21-10-2018 23:35

Πήρε το ντέρμπι η Αναγέννηση Άρτας και πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα, 3-2 τον Απόλλωνα Καλαμαριάς

Με τη νίκη της Αναγέννησης Άρτας με 3-2 σετ επί του Απόλλωνα Καλαμαριάς έπεσε η αυλαία της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος του Β' ομίλου της Α2 Ανδρών. Ο αγώνας ήταν συναρπαστικός και όλα τα σετ κρίθηκαν στις λεπτομέρειες, με τους γηπεδούχους να είναι ψυχραιμότεροι στο τάι μπρέικ φθάνοντας στο δίποντο.

Αυτή ήταν η πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα για την ομάδα του Δημήτρη Λεμονίδη μετά από 3 αγωνιστικές και ανέβηκε στην 7η θέση της βαθμολογίας.

Tα σετ: 3-2 (27-25, 28-30, 25-23, 24-26, 15-11)

Διαιτητές: Αποστόλου, Φλούδας.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ (Λεμονίδης): Χόνδρος, Σιαμπαλής, Χαττάρι, Τσουμάνης, Σερμάδι, Μητσόπουλος / Νταλίπης (λ), Μάντζιος
ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ (Τζανής): Χατζηγώγος, Κουρτίδης, Γκούγκουρας, Κεσογλίδης, Αραμπατζής, Παπανικολάου / Οταπασίδης (λ), Κανάς, Εξηνταβελόνης.