22-04-2017 00:10

Ολική ανατροπή για τη Νίκη Αιγινίου

Συγκλονιστική εξέλιξη είχε ο δεύτερος αγώνας της πρεμιέρας στο ειδικό τουρνουά του Β ομίλου στην Α2 ανδρών, καθώς Νίκη Αιγινίου και Ολυμπιάδα Πατρών έλυσαν τις διαφορές τους στο τάι μπρέικ, με τη ομάδα του Στράντζαλη να επικρατεί.
Η Ολυμπιάδα πήρε τα δύο πρώτα σετ στην… παράταση και φάνηκε να έχει το πάνω χέρι στο ματς, ωστόσο η Νίκη Αιγινίου ισοφάρισε σχετικά εύκολα σε 2-2 κι ακολούθησε η μάχη στο τάι μπρέικ.

Η Νίκη ξέφυγε με 10-7, η Ολυμπιάδα μείωσε σε 10-9, αλλά δεν μπόρεσε να ισοφαρίσει και το σετ έληξε με 15-13.

Τα σετ: 3-2 (25-27, 25-27, 25-15, 25-20, 15-13)

ΝΙΚΗ ΑΙΓΙΝΙΟΥ (Στράντζαλης): Κόκκινος, Βουλκίδης, Δημητριάδης, Μαυροβουνιώτης, Παπαλεξίου, Μήλης/ Αντωνιάδης-λ , Ματσκίδης, Γκορίδης, Κιόσσες.
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ (Δαρείος): Θεοδωράκης, Βαλουξής, Φιλίππου, Κοσμάς, Βασιλάκος, Ντόντης/ Γεωργακόπουλος-λ, Μακρής-λ, Ράπτης, Γεράνιος, Παναγόπουλος.