Οι δευτεροθλητές κάθε ομίλου είναι οι Ροδίων Άθλησις (Α όμιλος), Ηρακλής Χαλκίδας (Β όμιλος) και Πήγασος Πολίχνης (Γ όμιλος) θα αγωνιστούν σε ειδικό τουρνουά με βαθμολογία (22-24/4) και ο πρώτος θα συνεχίσει στο τουρνουά ανόδου.
Στο τουρνουά ανόδου συμμετέχουν ήδη Παλλήνη (Α όμιλος), Κύζικος (Β όμιλος) και Νίκη Αιγινίου (Γ όμιλο). Το τουρνουά θα διεξαχθεί το τρίημερο 6-8 Μαΐου.
Τον απευθείας υποβιβασμό γνώρισαν ο Πανελλήνιος (Α όμιλος), Αργυρούπολη και Ακρίτας από τον Β όμιλο και η Ένωση Τούμπας με την ΕΑ Λαρίσης από τον Γ όμιλο.
Αντίθετα, η Πολιτεία (Α όμιλος), ο Κόροιβος (Β όμιλο) και οι Αίαντας Ευόσμου, ΑΣ Γιάννενα (Γ όμιλο) έχουν μία δεύτερη... ευκαιρία και θα αγωνιστούν σε μπαράζ παραμονής το τριήμερο 22-24 Απριλίου.
Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα:
1ος όμιλος - 18η αγωνιστική
ΑΟ Μυτιλήνης - Ροδίων Άθλησις 0-3 (22-25, 19-25, 19-25)
ΑΟΝΣ Μίλων - ΑΟ Πολιτεία 3-1 (25-14, 25-27, 26-24, 25-17)
Μίλωνας (Ντόζης): Σπυριούνης, Βαρδής, Περγαμαλής Γ., Ιωάννου, Σαλονίτης, Καρατζάς, Μουσικάς (λ) / Πανούσος, Περγαμαλής Ε., Κοβάτσεφ
Πολιτεία (Μπαΐλης): Κάσαρης, Νόστιμος, Τουφέκουλας, Τοπαλίδης, Χρηστίδης, Καζάρας, Ηλιάδης (λ) / Γαβαλάς
ΟΠ Ρεθύμνου - ΟΦΗ 3-1 (25-22, 29-27, 25-27, 25-23)
ΟΠΕΡ (Σταυρόπουλος): Διαμαντάκης, Μπονατάκης, Κόκκινος, Λεμπιδάκης, Μονιάκης, Τεφτσής, Λαδάκης (λ) / Γαλανάκης
ΟΦΗ (Ζλατιλίδης): Παπαδάκης, Αυτζίογλου, Δρουγκάκης, Τζαγκαρούλης, Μαγρικλής, Περπινάκης, Κοσκινάς (λ) / Λαγκουβάρδος
2ος όμιλος - 22η αγωνιστική
ΑΣ Κόροιβος - Εθνικός ΟΦΠΦ 1-3
3ος όμιλος - 26η αγωνιστική
ΕΑ Λαρίσης - ΑΣ Γιάννενα 3-0 (25-18, 25-16, 25-14)
Στο τουρνουά ανόδου συμμετέχουν ήδη Παλλήνη (Α όμιλος), Κύζικος (Β όμιλος) και Νίκη Αιγινίου (Γ όμιλο). Το τουρνουά θα διεξαχθεί το τρίημερο 6-8 Μαΐου.
Τον απευθείας υποβιβασμό γνώρισαν ο Πανελλήνιος (Α όμιλος), Αργυρούπολη και Ακρίτας από τον Β όμιλο και η Ένωση Τούμπας με την ΕΑ Λαρίσης από τον Γ όμιλο.
Αντίθετα, η Πολιτεία (Α όμιλος), ο Κόροιβος (Β όμιλο) και οι Αίαντας Ευόσμου, ΑΣ Γιάννενα (Γ όμιλο) έχουν μία δεύτερη... ευκαιρία και θα αγωνιστούν σε μπαράζ παραμονής το τριήμερο 22-24 Απριλίου.
Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα:
1ος όμιλος - 18η αγωνιστική
ΑΟ Μυτιλήνης - Ροδίων Άθλησις 0-3 (22-25, 19-25, 19-25)
ΑΟΝΣ Μίλων - ΑΟ Πολιτεία 3-1 (25-14, 25-27, 26-24, 25-17)
Μίλωνας (Ντόζης): Σπυριούνης, Βαρδής, Περγαμαλής Γ., Ιωάννου, Σαλονίτης, Καρατζάς, Μουσικάς (λ) / Πανούσος, Περγαμαλής Ε., Κοβάτσεφ
Πολιτεία (Μπαΐλης): Κάσαρης, Νόστιμος, Τουφέκουλας, Τοπαλίδης, Χρηστίδης, Καζάρας, Ηλιάδης (λ) / Γαβαλάς
ΟΠ Ρεθύμνου - ΟΦΗ 3-1 (25-22, 29-27, 25-27, 25-23)
ΟΠΕΡ (Σταυρόπουλος): Διαμαντάκης, Μπονατάκης, Κόκκινος, Λεμπιδάκης, Μονιάκης, Τεφτσής, Λαδάκης (λ) / Γαλανάκης
ΟΦΗ (Ζλατιλίδης): Παπαδάκης, Αυτζίογλου, Δρουγκάκης, Τζαγκαρούλης, Μαγρικλής, Περπινάκης, Κοσκινάς (λ) / Λαγκουβάρδος
2ος όμιλος - 22η αγωνιστική
ΑΣ Κόροιβος - Εθνικός ΟΦΠΦ 1-3
3ος όμιλος - 26η αγωνιστική
ΕΑ Λαρίσης - ΑΣ Γιάννενα 3-0 (25-18, 25-16, 25-14)