30-01-2016 15:54

Επίδειξη δύναμης από τους Ροδίτες

Εντυπωσιακή ήταν η νίκη που σημείωσε η Ροδίων Άθλησις στην Αθήνα απέναντι στον Ιωνικό καθώς πριν από λίγο επικράτησε με 3-0 στο ματς της 11ης αγωνιστικής για τον 1ο όμιλο της Α2 ανδρών.

Οι Ροδίτες επέβαλαν το ρυθμό τους από την αρχή του αγώνα και προηγήθηκαν με 2-9 και 5-15, προβάδισμα που δεν έχασαν μέχρι το τέλος του πρώτο σετ. Ο Ιωνικός προσπάθησε να αντιδράσει στο 2ο σετ, αλλά και πάλι οι φιλοξενούμενοι πηραν μια μικρή διαδορά στο 16-19 και την διεύρυναν στο τέλος. Το 3ο σετ τελείωσε πριν καν αρχίσει. Η διαφορά έφτασε στου 11 στο 9-20 για να πάρει η Ροδίων μια σημαντική νίκη που της δίνει έστω και προσωρινά την 2η θέση του Α όμιλου (έκρεμεί το ντέρμπι κορυφής μεταξύ της Παλλήνης και του Μίλωνα).

Διαιτητές: Χρηστίδης Χρ.- Βελώνης

Τα σετ: 0-3 (16-25, 19-25, 14-25)

ΙΩΝΙΚΟΣ (Ηλιόπουλος): Κατσακούλας, Θεοδόσης, Οικονόμου, Νικητάκης, Χατζηθάνος, Γιαννόπουλος/ Ζαγκανάς (λ), Λέπουρας
ΡΟΔΙΩΝ (Αντωνιάδης): Μακρής, Καβαρατζής, Προδρομίδης, Γκένοφ, Κάλας, Μοσχούς/ Κοκολάκης (λ), Σταυλάς, Γιώτης