30-11-2015 12:56

Στην τρίτη θέση οι Ροδίτες

Μόνη τρίτη είναι πλέον η Ροδίων Άθληση, αφού για ακόμη μια φορά έπαιξε όμορφο βόλει με αποτέλεσμα να φτάσει στην νίκη με 3-1 επί του νεανικού Πανελληνίου.
Στο πρώτο σετ οι Ροδίτες μπήκαν ζεστοί και σε καμιά περίπτωση δεν δυσκολεύτηκαν να φτάσουν στην κατάκτησή του με 25-13.

Διαφορετική εικόνα είχε το 2ο σετ οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ με τον Πανελλήνιο να έχει προβάδισμα 3-4 πόντων. Η Ροδίων ανέκαμψε όταν το σκορ ήταν 18-21 κάνοντας το 22-22 , αλλά ο Πανελλήνιος έφτασε στην κατάκτηση του σετ κάνοντας το 23-25.

Deja vu του πρώτου σετ ήταν το τρίτο η γηπεδούχος μπήκε πολύ δυναμικά στο σετ παίρνοντας αμέσως ισχυρή διαφορά και χωρίς να πιεστεί έφτασε στο 25-13.

Προοίμιο του τετάρτου σετ ήταν το τρίτο. Η Ροδίων χωρίς να χάσει την συγκέντρωσή της και έχοντας ένα ισχυρότατο προβάδισμα έκανε το 25-13 και πήρε την καθαρή νίκη με 3-1 σετ.

ΡΟΔΙΩΝ: Μακρής, Γιώτης, Κάλας, Προδρομίδης, Ρουσέττος, Καβαρατζής, Μοσχούς, Καρύδας, Γκένοφ, Κοκολάκης, Σταυλάς, Δεληγιώργης, Μαυράκης
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ: Δελημπρίνης, Καράς, Καλλιμπέρης, Λαμπρινός, Κίριο, Μανίκας, Μιχαλόπουλος, Ζαριμπίνης, Δημητρίου, Τάκος, Κουμανταρέας , Παύλου