Στον πρώτο όμιλο ξεχωρίσει το ματς του Πανιωνίου με τη Ροδίων Άλθληση, δύο ομάδες που έχουν από δύο νίκες, μόνο που οι κυανέρυθροι έχουν ξεκινήσει με μειονέκτημα 3 βαθμών. Δύο νίκες έχει και η Παλλήνη που αντιμετωπίζει τον Πανελλήνιο.
Στον τρίτο όμιλο ο πρωτοπόρος Μακεδονικός απολαμβάνει το ρεπό του, κάτι που σημαίνει ότι ο Πήγασος και η Ελπίδα έχουν την ευκαιρία να πατήσουν στην κορυφή. Ο πρώτος υποδέχεται την ΕΑ Λάρισας και η ομάδα των Αμπελοκήπων φιλοξενεί τα Γιάννενα.
Α2 Ανδρών
1ος Όμιλος
3η αγωνιστική
Σάββατο 31/10/2015
Ιωνικού, 16.00: ΑΣ Ιωνικός - ΑΟ Μυτιλήνης, Μάλφας-Βελώνης
Νέας Σμύρνης, 13.00: ΓΣ Πανιώνιος - Ροδίων Άθλησις, Οικονόμου Β.-Βλάχος
Νέο Κάντζας, 17.00: ΑΟ Παλλήνη - ΓΣ Πανελλήνιος, Κατσούλης-Χαμπιλού
Ρεθύμνου, 16.00: ΟΠ Ρεθύμνου - ΑΟΝΣ Μίλων, Βλαχάκης -Κανακάκης
Κυριακή 1/11/2015
ΔΑΚ Πολιτείας, 13.00: ΑΟ Πολιτεία - ΟΦΗ, Προκοπίου-Τοψιδέλης
Α2 Εθνική Ανδρών
2ος Όμιλος
3η αγωνιστική
Σάββατο 31/10/2015
Απόλλων, 19.30: ΓΣ Απόλλων - Εθνικός ΟΦΠΦ, Τσιμπινός-Στάικος
Αργυρούπολης, 16.00: ΑΟΝ Αργυρούπολης - ΑΕΠ Ολυμπιάς, Σταρίδας-Παπαστάμος
Παραλίας, 18.00: ΑΟ Καλαμάτα 80 - ΕΑ Πατρών, Καψάσκης-Σαραβελάκης
Ηρακλείου, 17.00: ΑΕΚ Αθηνών - ΑΠΣ Κύζικος, Τσίτσικας-Καπάνταης
Κυριακή 1/11/2015
Καλαμάτας, 18.00: ΑΟ Ακρίτας - ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας, Σαραβελάκης-Χανδρινός
Αμαλιάδας, 17.00: ΑΣ Κόροιβος - ΑΣ Πανερυθραϊκός, Σπυρόπουλος - Πετούσης
Α2 Ανδρών
3ος Όμιλος
5η αγωνιστική
Σάββατο 31/10/2015
ΔΑΚ Πολίχνης, 18.00: Πήγασος Πολίχνης - ΕΑ Λαρίσης, Δημητρίου-Μπουγιούκας
Κομοτηνής, 18.00: ΜΓΣ ΑΕ Κομοτηνής - ΑΜΣ Νέστωρ, Μαρκάτσας-Παπαχρήστου
Ι. Λεμονίδης, 18.00: ΑΣ Ελπίς - ΑΣ Γιάννενα, Ισκάς-Παπαδόπουλος
Μ.Τσικίνας,18.00: Χ.Α.Ν.Θ. - ΑΟ Σερρών, Σιμίδης-Παπακοσμάς
Αιγινίου, 16.00: ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου - ΓΕ Αλεξανδρούπολης, Πορτοκαλίδης-Τσαμουρτζής
ΔΑΚ Ευόσμου, 18.00: ΑΠΣ Αίας - Ενωση Τούμπας, Μπόμπορας-Μπέλλος
Στον τρίτο όμιλο ο πρωτοπόρος Μακεδονικός απολαμβάνει το ρεπό του, κάτι που σημαίνει ότι ο Πήγασος και η Ελπίδα έχουν την ευκαιρία να πατήσουν στην κορυφή. Ο πρώτος υποδέχεται την ΕΑ Λάρισας και η ομάδα των Αμπελοκήπων φιλοξενεί τα Γιάννενα.
Α2 Ανδρών
1ος Όμιλος
3η αγωνιστική
Σάββατο 31/10/2015
Ιωνικού, 16.00: ΑΣ Ιωνικός - ΑΟ Μυτιλήνης, Μάλφας-Βελώνης
Νέας Σμύρνης, 13.00: ΓΣ Πανιώνιος - Ροδίων Άθλησις, Οικονόμου Β.-Βλάχος
Νέο Κάντζας, 17.00: ΑΟ Παλλήνη - ΓΣ Πανελλήνιος, Κατσούλης-Χαμπιλού
Ρεθύμνου, 16.00: ΟΠ Ρεθύμνου - ΑΟΝΣ Μίλων, Βλαχάκης -Κανακάκης
Κυριακή 1/11/2015
ΔΑΚ Πολιτείας, 13.00: ΑΟ Πολιτεία - ΟΦΗ, Προκοπίου-Τοψιδέλης
Α2 Εθνική Ανδρών
2ος Όμιλος
3η αγωνιστική
Σάββατο 31/10/2015
Απόλλων, 19.30: ΓΣ Απόλλων - Εθνικός ΟΦΠΦ, Τσιμπινός-Στάικος
Αργυρούπολης, 16.00: ΑΟΝ Αργυρούπολης - ΑΕΠ Ολυμπιάς, Σταρίδας-Παπαστάμος
Παραλίας, 18.00: ΑΟ Καλαμάτα 80 - ΕΑ Πατρών, Καψάσκης-Σαραβελάκης
Ηρακλείου, 17.00: ΑΕΚ Αθηνών - ΑΠΣ Κύζικος, Τσίτσικας-Καπάνταης
Κυριακή 1/11/2015
Καλαμάτας, 18.00: ΑΟ Ακρίτας - ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας, Σαραβελάκης-Χανδρινός
Αμαλιάδας, 17.00: ΑΣ Κόροιβος - ΑΣ Πανερυθραϊκός, Σπυρόπουλος - Πετούσης
Α2 Ανδρών
3ος Όμιλος
5η αγωνιστική
Σάββατο 31/10/2015
ΔΑΚ Πολίχνης, 18.00: Πήγασος Πολίχνης - ΕΑ Λαρίσης, Δημητρίου-Μπουγιούκας
Κομοτηνής, 18.00: ΜΓΣ ΑΕ Κομοτηνής - ΑΜΣ Νέστωρ, Μαρκάτσας-Παπαχρήστου
Ι. Λεμονίδης, 18.00: ΑΣ Ελπίς - ΑΣ Γιάννενα, Ισκάς-Παπαδόπουλος
Μ.Τσικίνας,18.00: Χ.Α.Ν.Θ. - ΑΟ Σερρών, Σιμίδης-Παπακοσμάς
Αιγινίου, 16.00: ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου - ΓΕ Αλεξανδρούπολης, Πορτοκαλίδης-Τσαμουρτζής
ΔΑΚ Ευόσμου, 18.00: ΑΠΣ Αίας - Ενωση Τούμπας, Μπόμπορας-Μπέλλος