21-03-2015 19:22

Υποβιβάστηκε η Δραπετσώνα, σώθηκε η Αργυρούπολη

Μετά από ένα θρίλερ διόμιση ωρών σε δύο γήπεδα ξεκαθάρισε η κατάσταση στον Α΄όμιλο του πρωταθλήματος Α2 ανδρών. Η Δραπετσώνα νίκησε με 3-1 σετ την Ροδίων Άθλησις και ήθελε ήττα ακόμα και με 3-2 την Αργυρούπολης στη Νέα Σμύρνη από τον Μίλωνα, αλλά μετά από συναρπαστικό αγώνα με πολλές εναλλαγές στο σκορ η Αργυρούπολη παρότι έχανε με 2-1 σετ νίκησε με 3-2 και έμεινε στην κατηγορία. Υποβιβάστηκε η Δραπετσώνα.

Μίλων - ΑΟΝ Αργυρούπολης 2-3 (25-23, 20-25, 27-25,22-25, 10-15)
ΜΙΛΩΝ (Ντόζης): Αθανασόπουλος, Περγαμάλης, Πανούσος, Σπυριούνης, Τουρνάκης, Παπασταματάτος Ν., Παπασταματάτος Γ. -λ / Μούσικας -λ, Καρατζάς, Αναστασόπουλος
ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ (Αρέτας): Γαλιώτος, Κισκήρας, Πολυχρόνου, Μπατιστάτος, Κλώνος, Κώτσης, Κυριακουλάκης -λ

Δραπετσώνας - Ροδίων Άθλ. 3-1 (25-14, 20-25, 25-22, 25-14)
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Χατζημιχάλης): Κογκαλίδης, Γκαϊντάσοφ, Μαρμαρινός, Μοσχοβάκης, Στρατηγός, Μπουλγάρου, Ρούσσος -λ / Μαλαματίνας, Δεληπρίμης ΡΟΔΙΩΝ ΑΘΛΗΣΙΣ (Αντωνιάδης): Μοσχούς, Μακρής, Κοκολάκης, Γιώτης, Γκενόφ, Κοτίτσας, Τσακογιάννης -λ / Καρύδας, Προδρομίδης