Α2 ΑΝΔΡΩΝ | ||
Α΄όμιλος | Β΄όμιλος | Γ΄όμιλος |
(18η αγωνιστική) | ||
Σάββατο 21 Φεβρουαρίου 2015 | Παρασκευή 20 Φεβρουαρίου | Σάββατο 21 Φεβρουαρίου 2015 |
ΑΠΣ Κύζικος - ΟΠ Ρεθύμνου 2-3 (23-25, 25-14, 23-25, 26-24, 15-17) | ΑΠΣ Πήγασος - Παναχαϊκή 0-3 (19-25, 19-25, 17-25) | ΓΕ Αλεξανδρούπολης - ΣΠΑ Καρδίτσας 3-0 (25-16, 25-21, 25-14) |
Ελληνικά Ναυπηγεία - ΑΟΝ Αργυρούπολης 0-3 (23-25, 15-25, 23-25) | Σάββατο 21 Φεβρουαρίου | ΣΦΚ Πιερικός - ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 0-3 (18-25, 19-25, 24-26) |
ΓΣ Απόλλων - ΑΟΝΣ Μίλων 3-0 (25-19, 25-22, 25-15) |
ΑΕΠ Ολυμπίας - ΑΣΠ Ερμής 3-0 (25-21, 25-17, 25-20) | ΑΣ Ελπίς - ΕΓΣ Ζαφειράκης 3-0 (25-0, 25-0, 25-0) |
Κυριακή 22 Φεβρουαρίου | ΑΠΣ Φθία - ΑΟ Παλλήνη 0-3 (20-25, 18-25, 16-25) | ΑΣ Μακεδονικός - ΓΣ Ηρακλής 0-3 (16-25, 23-25, 17-25) |
ΣΦΠ Χανίων - Ροδίων Άθλησις 3-0 (25-13, 25-15, 25-18) | Πανερυθραϊκός - ΑΣ Κόροιβος 3-0 (25-17, 25-19, 25-17) | ΜΑΣ Νίκη - ΧΑΝΘ 3-0 (25-23, 25-12, 25-22) |
ΓΣ Πανελλήνιος - Εθνικός 3-0 (25-22, 25-22, 25-15) | ΓΕ Μεσολογγίου - Καλαμάτα 80 3-0 (25-20, 25-23, 25-17) | ΑΠΣ Αίας - Πήγασος Πολίχνης 3-0 (25-23, 25-21, 25-15) |
Ρεπό η Δραπετσώνα | Ρεπό ο ΑΓΣ Ιωαννίνων |
*Οι τρεις ομάδες που θα τερματίσουν στην 2η θέση της βαθμολογίας σε κάθε έναν από τους τρεις ομίλους θα παίξουν τουρνουά ανόδου. Η πρώτη ομάδα μαζί με τις τρεις πρώτες των ομίλων θα δώσουν αγώνες μπαράζ σε δύο ομίλους και οι δύο πρώτες ομάδες θα ανέβουν στην Volleyleague ΟΠΑΠ.
*Θα υποβιβαστούν στα τοπικά πρωταθλήματα οι ομάδες που θα πάρουν την 10η, 11η και 12η θέση στον Α΄όμιλο και στον Γ΄ομιλο. Από τον Β΄ομιλο θα υποβιβαστούν η 10η και η 11η ομάδα.
Α2 Ανδρών 2014-15 | ||||||
Α΄Ομιλος | ||||||
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | ||||||
Θ. | Ομάδες | Αγ. | Β. | Σετ | Ν | Η |
1. | Σ.Φ.Π.Χανίων | 18 | 52 | (53-8) | 17 | 1 |
2. | OΠΕ Ρεθύμνου | 18 | 47 |
(52-18) | 17 | 1 |
3. | Κύζικος Ν.Περάμου | 18 | 44 |
(50-20) | 15 | 3 |
4. | Εθνικός Π. | 18 | 34 | (39-30) | 11 | 7 |
5. | Απόλλων Αθ. | 18 | 32 |
(38-29) | 11 | 7 |
6. | ΓΣ Πανελλήνιος | 18 | 31 |
(38-28) | 11 | 7 |
7. | AOΝΣ Μίλων | 18 | 23 |
(29-37) | 8 | 10 |
8. | Αργυρούπολη | 18 | 17 |
(26-41) | 6 | 12 |
9. | Δραπετσώνα | 18 | 15 |
(24-44) | 4 | 14 |
10. | Ροδίων Άθλησις | 18 | 14 |
(23-45) | 4 | 14 |
11. | Ναυπηγεία | 18 | 11 | (15-46) | 3 | 15 |
12. | Οδυσσέας Αμαρ. | 18 | -17 | (12-53) | 1 | 18 |
*Ο Οδυσσέας μηδενίστηκε στον αγώνα με το Ρέθυμνο και αποβλήθηκε από το πρωτάθλημα |
Α2 Ανδρών 2014-15 | ||||||
Β΄Ομιλος | ||||||
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | ||||||
Θ. | Ομάδες | Αγ. | Β. | Σετ | Ν | Η |
1. | Παναχαϊκή | 17 | 50 |
(51-6) | 17 | 0 |
2. | ΑΟ Παλλήνης | 17 | 42 |
(45-17) | 14 | 3 |
3. | Πανερυθραϊκός | 16 | 40 |
(42-10) | 13 | 3 |
4. | Kαλαμάτα 80 | 16 | 29 |
(32-24) | 9 | 7 |
5. | Ολυμπιάδα Πατρών | 16 | 23 |
(29-30) | 8 | 8 |
6. | Πήγασος | 16 | 23 |
(28-30) | 8 | 8 |
7. | ΓΕ Μεσολογγίου | 16 | 20 |
(25-32) | 7 | 9 |
8. | Κόροϊβος Αμαλιάδας | 17 | 15 |
(24-42) | 5 | 12 |
9. | Ερμής Πατρών | 17 | 13 |
(20-43) | 4 | 13 |
10. | Φθία Λαμίας | 16 | 9 |
(14-42) | 3 | 13 |
11. | ΑΓΣ Ιωαννίνων | 16 | 6 |
(8-42) | 2 | 14 |
Α2 Ανδρών 2014-15 | ||||||
Γ΄Ομιλος | ||||||
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | ||||||
Θ. | Ομάδες | Αγ. | Β. | Σετ | Ν | Η |
1. | Γ.Σ.Ηρακλής | 18 | 52 | (54-5) | 18 | 0 |
2. | Νίκη Αιγινίου | 18 | 44 | (49-17) | 15 | 3 |
3. | ΓΕ Αλεξανδρούπολης | 18 | 39 | (43-27) | 12 | 5 |
4. | Α.Σ.Μακεδονικός | 18 | 31 | (39-34) | 10 | 8 |
5. | ΑΕ Κομοτηνής | 18 | 29 | (36-34) | 10 | 8 |
6. | Α.Σ.Ελπίδα | 18 | 28 |
(36-34) | 9 | 9 |
7. | Αίας Ευόσμου | 18 | 23 |
(31-36) | 9 | 9 |
8. | Πήγασος Πολίχνης | 17 | 22 |
(27-36) | 7 | 10 |
9. | Πιερικός Κατερίνης | 18 | 20 |
(27-42) | 6 | 12 |
10. | ΧΑΝΘ | 18 | 15 | (26-44) | 5 | 13 |
11. | ΣΠΑ Καρδίτσας | 17 | 12 | (20-43) | 3 | 14 |
12. | Ζαφειράκης Ν. | 18 | 6 | (15-51) | 2 | 16 |