1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Σφάλμα
  • JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 1734
08-02-2015 01:31

Ξεκούραστα τρίποντα για τους πρωτοπόρους, έχασε σετ ο Ηρακλής

Η Κύζικος Νέας Περάμου νίκησε εύκολα την Αργυρούπολη 3-0, ενώ χωρίς αγώνα πήρε το τρίποντο ο ΣΦΠ Χανίων και οδηγεί την κούρσα του πρωταθλήματος Α2 ανδρών στον Α΄όμιλο.

Στους άλλους αγώνες του πρώτου ομίλου, ο Παννελήνιος επικράτησε δύσκολα 3-0 του Ροδίων Άθλησις και τον άφησε να ανησυχεί για τη σωτηρία του. Η Δραπετσώνα ηττήθηκε με το ίδιο σκορ από τον Απόλλωνα, ενώ ο Μίλων νίκησε στο τάι μπρέικ τα Ελληνικά Ναυπηγεία που παλεύουν για τη σωτηρία. 

Στον Β΄ όμιλο ο Πανερυθραϊκός έκανε πιο δύσκολη τη θέση του Ερμή Πατρών, ο οποίος έχει μείνει με 10 βαθμούς, μετά και τη νέα ήττα με 3-0, ενώ και Ολυμπιάδα Πατρών «πλήγωσε» τον ουραγό ΑΓΣΙ. Στην πεντάδα η Παλλήνη επικράτησε του Πήγασου με 3-1 εκτός έδρας. 

Στον Γ΄ όμιλο αποτελεί είδηση όταν ο πανίσχυρος Ηρακλής χάνει σετ. Επιβλήθηκε 3-1 του Αίαντα Ευόσμου και παρέμεινε στην κορυφή, ενώ η Νίκη Αιγινίου νίκησε στο τάι μπρέικ την Κομοτηνή. Η Ελπίδα νίκησε 3-0 τον Πήγασο Πολίχνη ενώ ο Μακεδονικός 3-1 τον Πιερικό που δεν κινδυνεύει. 

1ος όμιλος

ΓΣ Πανελλήνιος - Ροδίων Άθλησις 3-0 (25-22, 29-27, 25-23)
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ (Λακασάς): Κωνσταντινίδης, Χατζηθάνος, Δημητούλης, Τοκάνης, Σπυρίδων, Κάλας / Αντωνιάδης (λ), Καλιντέρης, Τριπολιτσιώτης, Μπίκος, Ντινόπουλος
ΡΟΔΙΩΝ (Αντωνιάδης): Μακρής, Καρπαθάκης, Προδρομίδης, Χουσίδης, Γκένοφ, Μοσχούς / Τσακογιάννης (λ), Καρύδας, Γιώτης, Κοτσίτσας

ΔΑΣ Δραπετσώνας - ΓΣ Απόλλων 0-3 (17-25, 20-25, 22-25)
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Πλήθης): Μαρμαρινός, Μαλαματίνας, Στρατηγός, Μπουλγάρου, Κογκαλίδης, Παπαθανασίου / Ρούσσος (λ), Τζανετουλάκος, Δεληπρίμης
ΑΠΟΛΛΩΝ (Νικηφορίδης): Κουμουνδούρος, Γεωργίου, Φραγκιαδάκης, Λένας, Χατζηκάλφας, Χριστοδούλου / Κοτζαμπάσης (λ), Χριστοφοράκης

ΑΠΣ Κύζικος - ΑΟΝ Αργυρούπολη 3-0 (25-17, 25-21, 25-14)
ΚΥΖΙΚΟΣ (Μπακοδήμος): Μελλές, Τσέργας, Πεφάνης, Θεοδωρόπουλος, Παπασιδέρης, Μπεκιάρης / Πλεμμένος (λ), Χριστόπουλος, Λιότας
ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ (Αρετάς): Πανταζόπουλος, Κισκίρας, Νομικός, Ρομπότσης, Νταουντάκης, Κότσης / Κυριακουλάκος (λ)

Ελληνικά Ναυπηγεία - ΑΟΝΣ Μίλων 2-3 (25-18, 23-25, 17-25, 25-20, 11-15)
ΝΑΥΠΗΓΕΙΑ (Φορτούνας): Κοτσίνης, Μπασούκας, Κούλας, Κατσανεβάκης, Δημοβασίλης, Παπαδέας / Μακρής (λ), Κάνουλας, Χαλδέος, Μουτζούρης
ΜΙΛΩΝΑΣ (Ντόζης): Κεχράς, Τουρνάκης, Σπυριούνης, Πανούσος, Περγαμαλής Σ., Αναστασόπουλος / Μουσικάς (λ), Παπασταματάτος Γ., Παπασταματάτος Ν.


2ος όμιλος

Πανερυθραϊκός - ΑΣΠ Ερμής 3-0 (25-18, 25-13, 25-20)
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Λάιος): Κρέτσης, Παπακυριακού, Κούνας, Μανιόπουλος, Κωστόπουλος Β., Λυκούρεσης / Αχιλλεόπουλος (λ), Κωστόπουλος Γ., Σπανός, Μπαρούτας, Τοπαλίδης
ΕΡΜΗΣ ΠΑΤΡΩΝ (Συνοδινός): Μάρκου, Σαμοθράκης, Βαλουξής, Γεωργακόπουλος, Αλτάνης, Καρανικόλας / Μουσλία (λ), Αεράκης, Τσιούμας

ΑΕΠ Ολυμπίας - ΑΓΣ Ιωαννίνων 3-0 (25-20, 25-15, 25-21)
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ (Δαρείος): Γεωργάτος, Δημησιάνος, Ντότζης, Θεοδωράκης, Φιλίππου, Ράπτης / Κόζης (λ), Διονυσόπουλος, Κουτζοδήμας,
ΑΓΣΙ (Θεοδωράκης): Σιαμπαλής, Γεωργάκης, Χόνδρος, Τσουμάνης, Μυλωνάς, Πλούρας / Κυπριανός (λ), Μάντζιος

ΑΠΣ Πήγασος - ΑΟ Παλλήνη 1-3 (25-23, 17-25, 21-25, 19-25)
ΠΗΓΑΣΟΣ (Οικονόμου): Μανούσος, Μωραΐτης, Σπύρας, Παπαθεωδοσίου, Καλογερόπουλος, Αργυρακάκης / Χρυσίδης (λ), Κάκος, Ντοκάκης
ΠΑΛΛΗΝΗ (Φάκας): Λιόντας, Μπιλλήρης, Αντωνάκης, Τσικάτος, Μήττας, Κουλοχέρης / Βογιατζίδης (λ), Μπαλογιάννης, Αγγελής, Χομαγιούν


3ος όμιλος

ΜΑΣ Νίκη-ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 3-2 (25-14, 20-25, 25-12, 19-25, 15-13)
ΝΙΚΗ (Πέτροβιτς): Γεωργόπουλος Β., Παπάζογλου, Γκορίδης, Παράσογλου Βουλκίδης, Ιωαννίδης / Τσομπάνογλου (λ), Λαμπρινός, Γεωργόπουλος Α..
ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Εξάρχου): Καψαλιάρης, Λαχτάρας, Αβερκιάδης, Λέκκος, Δημόπουλος, Χριστόφας / Παπαϊωάννου (λ),Μαζιώτης.

ΑΣ Ελπίς-Πήγασος Πολίχνης 3-0 (25-20, 25-12, 25-15)
ΕΛΠΙΣ (Κυλίτσης): Αγγελής, Γαβριήλ, Βασιλειάδης, Τσάρας, Σαχπατζίδης, Πρώιος /Αλμαλής (λ) Βουλγαρίδης, Σταυρακάκης, Μπατσαράς.
ΠΗΓΑΣΟΣ (Γαϊδατζής): Κομητούδης, Μωυσίδης, Κυριμκίρογλου, Αντύπας, Σταυρίδης, Κανέλλιας / Γιουγκής (λ), Ματθαίου, Βεληχάι, Μωυσίδης Α., Μωυσίδης Γ..

ΣΦΚ Πιερικός-ΑΣ Μακεδονικός 1-3 (20-25, 26-24, 18-25, 18-25)
ΠΙΕΡΙΚΟΣ (Σαρρής): Ξενίδης, Παππάς, Μπατσάρας, Γρηγοριάδης, Σάμαλης, Τσίρκος / Καλιάκος (λ), Ματσαρίδης-λ, Γιατσίδης, Αλεξίου.
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Οικονομίδης): Γκουδελόπουλος, Καρασαρλίδης, Οταμπασίδης, Κοντογιάννης, Ρεμπούτζιας, Όσσας / Ρούσσος (λ), Κτιστάκης, Τσαγγαλίδης, Τσιγγελίδης.

Αίας Ευόσμου-Ηρακλής 1-3 (07-25, 27-25, 20-25, 16-25)
ΑΙΑΣ (Κουτουνίδης): Βλάχος, Γκούγκουρας, Σκαρλατίδης, Βαφέας, Σακελλαρίδης, Τσακιρίδης / Μπερμπέρογλου (λ), Αυγητίδης (λ), Κερτικίδης Α., Καμαριώτης, Κερτικίδης Κ..
ΗΡΑΚΛΗΣ (Πάτρας): Κολτσιάκης, Γάτσης, Παλέντζας, Στεφανίδης, Τσολάκος, Ηλίας / Ρωμαλιάδης (λ), Τσιράκης (λ), Κατσαφλιάκας, Μούχλιας, Τσιάρας.

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ