1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Σφάλμα
  • JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 48
25-01-2015 01:00

Ανατροπή για τα Χανιά, συνεχίζουν οι πρωτοπόροι

Εύκολα ή δύσκολα σημείωσαν νίκες οι πρωτοπόροι της Α2 ανδρών.


Τα Χανιά ταξίδεψαν στον Πειραιά για να παίξουν με τη Δραπετσώνα και αρχικά αιφνιδιάστηκαν μένοντας πίσω στα σετ. Ωστόσο στη συνέχεια κατάφερε να πάρει το τρίποντο. Ο ΟΠΕΡ νίκησε με 3-0 την Ροδίων Άθληση και η Κύζικος με 3-1 τον Μίλωνα. Στον Β όμιλο, η Παναχαϊκή δεν είχε κανένα πρόβλημα κόντρα στον Ερμή ενώ στον τρίτο όμιλο, ο Ηρακλής δυσκολεύτηκε μόνο στο πρώτο σετ κόντρα στην Ελπίδα.



1ος όμιλος
ΔΑΣ Δραπετσώνας - ΣΦΠ Χανίων 1-3 (25-22, 18-25, 23-25, 19-25)
Δραπετσώνα (Πλήθης): Μαρμαρινός, Μαλαματίνας, Στρατηγός, Φέλερης, Κογκαλίδης, Παπαθανασίου, Ρούσσος (λ) / Τζανετουλάκος, Μπουλγάρου
Χανιά (Μπουτσουρής): Καπίρης, Καλογεράκης, Δεληπρίμης, Παπαδημητρίου, Πουλής, Ψάρρας, Πολυμερόπουλος (λ) / Κουτρουμπάκης, Χαραλαμπίδης, Μιχελάκης

ΟΠΕΡ - Ροδίων Άθλησις 3-0 (25-20, 27-25, 25-15)
ΟΠΕΡ (Πρασανάκης): Διαμαντάκης, Σπανόπουλος, Κοτσιλιάνος, Μαρκίδης, Γλυνιαδάκης, Κόκκινος, Λαδάκης (λ) / Μπονατάκης, Μονιάκης, Χνάρης, Συνολάκης
Ροδίων (Αντωνιάδης): Μακρής, Μπαρδής, Γιώτης, Γκένοφ, Προδρομίδης, Μόσχους, Κοκολάκης (λ) / Καρύδας

Ελληνικά Ναυπηγεία - ΓΣ Απόλλων 1-3 (12-25, 25-14, 18-25, 16-25)
Ναυπηγεία (-): Παπαδέας, Καρακατσάνης, Κούλας, Δημοβασίλης, Κοτσίνης, Κατσανεβάκης, Μακρής (λ) / Κάνουλας, Χαλδέος, Παπαβασιλείου,
Απόλλων (Νικηφορίδης): Κουμουνδούρος, Γεωργίου, Παπαστέλιος, Λένας, Χατζηκάλφας, Χριστοδούλου, Κοτζαμπάσης (λ) / Φραγκιαδάκης, Χριστοφοράκης, Γιαννόπουλος, Καραγιώργος

ΑΠΣ Κύζικος - ΑΟΝΣ Μίλων 3-1 (25-14, 23-25, 25-21, 25-18)
Κύζικος (Μπακοδήμος): Πεφάνης, Βαρδής Ε., Παπασιδέρης, Μπεκιάρης, Θεοδωρόπουλος, Τσέργας, Πλεμμένος (λ) / Μελλές, Χριστόπουλος, Βαρδής Χ.
Μίλωνας (Ντόζης): Αναστασόπουλος, Περγαμάλης Ε., Αθανασόπουλος, Σπυριούνης, Τουρνάκης, Κεχράς, Μουσικάς (λ) / Παπασταματάτος Ν., Περγαμάλης Γ.

Εθνικός ΟΦΠΦ - ΑΟΝ Αργυρούπολης 3-1 (19-25, 25-23, 26-24, 25-18)
Εθνικός (Κλαρούδας): Χατζημητρίου, Μανιάτης, Δημητρίου, Τραπεζουντίδης, Σιώτης, Λαμπρινός, Αδαμόπουλος (λ) / Μάμαης, Γκανιάς, Μήτσης, Μπερμπερίδης
Αργυρούπολη (Αρέτας): Πολυχρόνου, Κίσκιρας, Μπατιστάτος, Κότσης, Γαλιώτος, Κλώνος, Κυριακουλάκος (λ) / Πανταζόπουλος, Ρομπότσης, Νταουντάκης

2ος όμιλος
ΓΕ Μεσολογγίου - ΑΠΣ Φθία 3-1 (25-17, 23-25, 25-14, 25-17)
ΓΕΜ (Σταματόπουλος): Σαλαβασίδης, Χασάπης, Κανάς Β., Υφαντής, Σαλτζής, Κανάς Σπ., Σακκάς (λ) / Σπανός, Πλαστήρας
Φθία (Γιαννέλης): Γαλιρόπουλος, Δημουλάς, Πλιάτσικας, Κοντοκώστας, Παπαθωμόπουλος, Σοφοκλέους, Μπελούμπασης (λ) / Γιαννέλης Στ.

ΑΠΣ Πήγασος - Καλαμάτα 80 3-2 (25-18, 11-25, 14-25, 25-22, 15-10)
Πήγασος (Οικονόμου): Μωραΐτης, Σπυρέας, Νικητάκης, Αργυρακάκης, Μανούσος, Παπαθεοδοσίου, Χρυσίδης (λ), Χιωτίνης / Μαρκούτης (λ), Παπαδόπουλος, Κάκος, Ντοκάκης.
Καλαμάτα 80 (Δημητρακόπουλος): Μπουσούνης, Μανιατέας, , Κακαλέτσης, Περτινάκης, Καρράς Βράχνας, Ντάκουρης Π., Ντάκουρης Β. (λ) / Αποστολόπουλος, Μάνα, Σκαρτσίλης, Κωτσάκης.

Παναχαϊκή - ΑΣΠ Ερμής 3-0 (25-20, 25-17, 25-18)
Παναχαϊκή (Λυκούδης): Χρηστιάς, Βασιλάκος, Μούρτζης, Ν. Ρουμελιώτης, Γεωργακόπουλος, Μαυραγάνης, Μ. Ρουμελιώτης (λ) / Στούπης, Καραμπέρης
Ερμής (Συνοδινός): Καρανικόλας, Βαλουξής, Μάρκου, Σαμοθράκης, Αλτάνης, Γεωργακόπουλος, Ιτάλο (λ) / Αεράκης, Τσιούμας

3ος όμιλος
Αίας Ευόσμου - Μακεδονικός 3-2 (25-16, 22-25, 25-22, 24-26, 15-13)
ΑΙΑΣ (Κουτουνίδης): Σκαρλατίδης, Βαφέας, Σακελλαρίδης, Τσακιρίδης, Κεσογλίδης, Κούκουρας, Μπερμπέρογλου-λ / Αυγητίδης-λ, Κερτικίδης, Καμαριώτης, Βλάχος.
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Οικονομίδης): Παπαζαχαρίας, Καρασαρλίδης, Ρεμπούτζιας, Ρούσσος, Κοντόπουλος, Όσσας, Κοντοκώστας-λ / Τσαγγαλίδης, Γκουβελόπουλος, Κτιστάκης.

Ελπίδα Αμπελοκήπων - Ηρακλής 0-3 (23-25, 19-25, 14-25)
Ελπίδα (Κυλίτσης): Αγγελής, Γαβριήλ, Βασιλειάδης, Σταυρακάκης, Σαχπατζίδης, Ακριτίδης, Αλμαλής-λ / Νταλαμπίρης-λ, Βουλγαρίδης, Πρώιος, Τσάρας.
Ηρακλής(Πάτρας): Κολτσιάκης, Γάτσης, Παλέντζας, Στεφανίδης, Τσολάκος, Ηλίας, Ρομαλίδης-λ/ Τσιράκης-λ, Μποζίδης, Τσιάρας, Κατσαφλιάκας, Τζιουμάκας.

ΓΕ Αλεξανδρούπολης - ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 3-0 (25-21, 25-14, 25-17)
ΓΕΑ (Κρεούζης): Ζλατιλίδης, Καβαρατζής, Δαλδαβερένης, Αμαριανάκης, Μπουφίδης, Κυριακίδης, Αρχοντούδης (λ) / Κεσκίνης, Τασάκος, Φιλιππίδης
ΑΕ Κομοτηνής (Εξάρχου): Καψαλιάρης, Χατζηβλασίου, Παπαδόπουλος, Λαχτάρας, Δημόπουλος, Χριστόφας, Παπαϊωάννου (λ) / Αβερκιάδης, Λέκκος

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ