1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Σφάλμα
  • JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 1734
05-01-2015 00:50

Ανατροπή από τον Αίαντα, κι άλλη ήττα για τον Οδυσσέα

Στις νίκες επέστρεψε μετά από καιρό το Ροδίων άθλησις, το οποίο επιβλήθηκε της Δραπετσώνας με 3-1 για την 11η αγωνιστική της Α2 Ανδρών και τον πρώτο όμιλο.

Το Ροδίων Άθλησις μετρά 8 ήττες, ενώ τελευταία φορά που γεύτηκε τη νίκη ήτταν στην ένατη αγωνιστική. Για την Δραπετσώνα ήταν η ένατη ήττα. 

Στον ίδιο όμιλο, ο Εθνικός νίκησε έστω και δύσκολα τον Οδυσσέα Αμαρουσίου, με τον δεύτερο να έχει μείνει με 3 βαθμούς. Στο παιχνίδι των υψηλών θέσεων ο ΟΠ Ρεθύμνου πήρε τη νίκη με 3-1 κόντρα στον Απόλλωνα. 

Στον δεύτερο όμιλο και το παιχνίδι των ουραγών, ο Ερμής επιβλήθηκε του τελευταίου πλέον της βαθμολογίας ΑΓΣ Ιωαννίνων. 

Στον τρίτο όμιλο ο Μακεδονικός έφτασε τους 20 βαθμούς μετά τη νίκη επί του ενδέκατου Ζαφειράκη Νάουσας. Η ανατροπή ήρθε από τον Αίαντα Ευόσμου, ο οποίο πήρε δύο βαθμούς στο παιχνίδι με την ΓΕ Αλεξανδρούπολης. 

1ος όμιλος

Εθνικός ΟΦΠΦ - ΑΟ Οδυσσέας 3-2 (17-25, 25-19, 25-22, 14-25, 15-13)
ΕΘΝΙΚΟΣ (Παπαδόπουλος): Χατζηδημητρίου, Μανιάτης, Σιώπης, Ξυλούρης, Δημητρίου, Τραπεζουντίδης/ Αδαμόπουλος (λ), Μπερμπερίδης, Λαμπρινός, Γκανιάς, Μάμαης
ΟΔΥΣΣΕΑΣ (Κυριαζής): Δανιάς, Ανάγνου, Κουμανταρέας, Χριστοφίδης, Σταθάκης, Μεσσάλας / Παναγόπουλος (λ), Ανθής, Κανελλόπουλος, Μάντζιος

Ροδίων Άθλησις - ΔΑΣ Δραπετσώνας 3-1 (25-22, 19-25, 25-23, 26-24)
ΡΟΔΙΩΝ (Αντωνιάδης): Μακρής, Τσακογιάννης, Προδρομίδης, Γκένοφ, Καρπαθάκης, Μόσχους / Κοκολάκης (λ), Μαυράκης (λ), Μπαρδής, Χουσίδης
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Πλήθης): Μαρμαρινός, Μοσχοβάκης, Κογκαλίδης, Μπουλγάρου, Μαλαματίνας, Στρατηγός / Ρούσος (λ), Δεληπρίμης, Φέλερης, Γκαϊντάσοφ

ΟΠ Ρεθύμνου - ΓΣ Απόλλων 3-1 (25-23, 25-21, 22-25, 25-21)
ΡΕΘΥΜΝΟ (Πρασανάκης): Μπονατάκης, Κοτσιλιάνος, Μαρκίδης, Μονιάκης, Χνάρης, Παλιουδάκης/ Λαδάκης (λ), Σπανόπουλος
ΑΠΟΛΛΩΝ (Νικηφορίδης): Κουμουνδούρος, Καραγιώργος, Χριστοδούλου, Λένας, Χατζηκάλφας, Παπαστέλιος / Κοτσαμπάσης (λ), Χριστοφοράκης, Γεωργίου


2ος όμιλος

ΑΣΠ Ερμής - ΑΓΣ Ιωαννίνων 3-0 (25-20, 25-9, 25-14)
ΑΣΠ ΕΡΜΗΣ (Συνοδινός): Μακρυγιάννης, Γεωργακόπουλος, Καρανικόλας, Μάρκου, Παπαχαραλαμπόπουλος, Βαλουξής / Μουσλία (λ), Σαμοθράκης, Αλτάνης, Αεράκης
ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (Θεοδωράκης): Γεωργάκης, Κυπριανός, Κλούρας, Σιαμπάλης, Τζουμάνης, Χόνδρος / Αλεξίου (λ), Μάντζιος


3ος όμιλος

ΕΓΣ Ζαφειράκης – Μακεδονικός 1-3 (21-25, 28-26, 21-25, 27-29)
ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ (Πίπιλας): Αποστόλου Ι., Μάντζος, Αποστόλου Α., Ανδρέου, Ράπτης, Μάγγος/ Βαρθολομαίος(λ) ,Λαχτάρας, Αντιφάκος, Ορδουλίδης.
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Οικονομίδης): Ρεμπούτσιας, Ρούσσος, Τσιγγελίδης, Τσαγκαλίδης, Όσσας, Κοντόπουλος / Κοντοκώστας (λ), Παπαζαχαρίας, Καλαϊτζίδης, Γκουβελόπουλος.

ΓΕ Αλεξανδρούπολης - Αίας Ευόσμου 2-3 (22-25, 19-25, 25-21, 25-20, 08-15)
ΓΕΑ (-): Ζλατιλίδςης, Καβαρατζής, Δαλδαδερένης, Αμαριαννάκης, Μπουφίδης / Αρχοντούδης(λ), Κυριακίδης, Κεσκίνης.
ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ (Κουτουνίδης): Σακελλαρίδης, Σκαρλατίδης, Βαφέας, Γκουγκούρας, Τσακιρίδης, Βλάχος / Μπερμπέρογλου (λ), Αυγιτίδης(λ), Κερτικίδης, Κεσογλίδης.

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ