1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Σφάλμα
  • JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 48
14-12-2014 01:07

Ασταμάτητα τα Χανιά, σπουδαία νίκη για την Παλλήνη

Η πορεία των Χανίων δεν σταμάτησε ούτε στην επικίνδυνη έδρα του Εθνικού Πειραιώς. Στον αγώνα που ξεχώρισε για τον πρώτο όμιλο της Α2 ανδρών η ομάδα της Κρήτης επικράτησε με 3-0 και συνεχίζει αήττητη. 


Στον Β όμιλο, η  νίκη ήταν εύκολη υπόθεση για την Παναχαϊκή, έστω και χωρίς το Νίκο Ρουμελιώτη. Στο ντέρμπι της αγωνιστικής, η Παλλήνη νίκησε την Καλαμάτα 80. Στον τρίτο όμιλο η Νίκη πέρασε από την Καρδίτσα



1ος όμιλος

Εθνικός ΟΦΠΦ - ΣΦΠ Χανίων 0-3 (23-25, 14-25, 22-25)
Εθνικός (Παπαδόπουλος): Σιώπης, Ξυλούρης, Δημητρίου, Τραπεζουντίδης, Χατζηδημητρίου, Μανιάτης, Κουβατσάκης (λ) / Αδαμόπουλος (λ). Μαμάης, Γκανιάς, Λαμπρινός, Μπερμπερίδης
ΣΦΠ Χανίων (Μπουτσουρής): Καπίρης, Κουτρουμπάκης, Φίνος, Παπαδημητρίου, Πουλής, Ψάρρας, Πολυμερόπουλος (λ) / Χαραλαμπίδης (λ), Καλογεράκης, Μιχελάκης, Δεληπρίμης

ΑΠΣ Κύζικος - ΓΣ Πανελλήνιος 3-1 (25-19, 25-16, 25-27, 25-18)
Κύζικος (Μπακοδήμος): Θεοδωρόπουλος, Πεφάνης, Μπεκιάρης, Μελλές, Τσέργας, Βαρδής Χ., Πλεμμένος (λ)
Πανελλήνιος (Λακασάς): Κάλας, Μανίκας, Αγγέλου, Τοκάνης, Μπάση, Δημητούλης, Αντωνιάδης (λ) / Κωνσταντινίδης, Μπουγάς, Μπίχος, Τριπολιτσιώτης

ΑΟΝΣ Μίλων - ΔΑΣ Δραπετσώνας 3-1 (25-14, 21-25, 25-15, 25-12)
ΑΟΝΣ Μίλων (Ντόζης): Αναστασόπουλος, Περγαμάλης, Πανούσος, Σπυριούνης, Τουρνάκης, Κέχρας, Μουσικάς (λ) / Αθανασόπουλος, Παπασταματάτος Γ., Παπασταματάτος Μ.
Δραπετσώνα (Πλήθης): Μαλαματίνας, Στρατηγός, Μπουλγάρου, Κογκαλίδης, Παπαθανασίου, Μαρμαρινός, Ρούσσος (λ) / Μοσχοβάκης, Φέλερης, Τζανετουλάκος, Δεληπρίμης

ΑΟΝ Αργυρούπολης - ΓΣ Απόλλων 1-3 (25-20, 20-25, 19-25, 15-25)
Αργυρούπολη (Αρέτας ): Γαλιώτος, Κισκίρας, Πολυχρόνου, Μπατιστάτος, Κλώνος, Ρομπότσης, Κυριακουλάκος (λ) / Νταουντάκης, Κότσης
Απόλλων (Νικηφορίδης): Κουμουνδούρος, Καραγιώργος, Χριστοδούλου, Λένας, Χατζηκάλφας, Παπαστέλιος, Κοτσαμπάσης (λ) / Γεωργίου, Φραγκιαδάκης

 

2ος όμιλος

Παναχαϊκή - ΑΠΣ Φθία 3-0 (25-15, 27-25, 25-17)
Παναχαϊκή (Λυκούδης): Χριστιάς, Γεωργακόπουλος, Καραμπέρης, Μούρτζης, Μαυραγάνης, Ντονάς, Μ. Ρουμελιώτης (λ) / Στούπης, Βλαχοστάθης, Νικολάου
ΑΠΣ Φθία (Γιαννέλης): Σοφοκλέους, Καρμίρης, Αντωνακάκης, Γιαννέλης, Παπαθομόπουλος, Πλιάτσικας , Μπελούμπασης (λ) / Δημουλάς, Γαλιρόπουλος

ΑΟ Παλλήνη - Καλαμάτα 80 3-1 (25-22, 18-25, 25-22, 25-23)
Παλλήνη (Φάκας): Λιόντας, Μπιλλήρης, Αντωνάκης, Τσικάτος, Μήτας, Κουλοχέρης, Βογιατζίδης (λ) / Αγγελής, Μπαλογιάννης, Γκίκας,
Καλαμάτα 80 (Δημητρακόπουλος): Βραχνάς, Μάνα, Μανιατέας, Περπινάκης, Κακαλέτρης, Μπουσούνης, Ντάκουρης Ε. (λ) / Ντάκουρης Π., Καρράς, Αποστολόπουλος, Κωστάκης

ΑΓΣ Ιωαννίνων - ΓΕ Μεσολογγίου 3-0 (25-19, 25-16, 25-23)
ΑΓΣ Ιωαννίνων (Θεοδωράκης): Μυλωνάς, Κυπριανός, Χόνδρος, Γεωργάκης, Τσιαμπάλης, Πλούρας, Αλεξίου (λ) / Διβάρης
ΓΕ Μεσολογγίου (Σταματόπουλος): Σπανός, Σαλαβασίλης, Τσάρτζης, Χασάπης, Κανάς, Πλαστήρας, Σακκάς (λ) / Αναγνωστόπουλος, Ηλιού, Γεωργακόπουλος

Πανερυθραϊκός - ΑΠΣ Πήγασος 3-0 (25-22, 25-17, 25-21)
Πανερυθραϊκός (Λάιος): Κρέτσης, Λυκουρέσης, Κωστόπουλος Β., Παπακυριακού, Κωστόπουλος Γ., Κούνας, Αχιλλεόπουλος (λ) / Μπαρούτας, Τοπαλίδης
ΑΠΣ Πήγασος (Οικονόμου): Μωραϊτης, Μανούσσος, Νικητάκης, Παπαθεοδωσίου, Σπυρέας, Αργυρακάκης, Χρυσίδης (λ) / Παπαδόπουλος, Κάκος

 

3ος όμιλος

Πήγασος Πολίχνης-Μακεδονικός 2-3 (25-21, 23-25, 25-18, 15-25, 07-15)
Πήγασος (Γαϊδατζής): Κομητούδης, Κιρινκιρόγλου, Αντύπας, Μωυσίδης Α., Μωυσίδης Γ., Κανέλλιας, Γκιούκης-λ / Κρέπενικ, Βεληχάι, Γιάβρας.
Μακεδονικός (Οικονομίδης): Ρεμπούτσιας, Ρούσσος, Κοντόπουλος, Καρασαρλίδης, Όσσας, Κοντογιάννης, Κοντοκώστας –λ / Καρανικολάου-λ, Κτιστάκης, Παπαζαχαρίας.

ΧΑΝΘ - ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 2-3 (25-22, 25-18, 18-25, 14-25, 06-15)
ΧΑΝΘ (Σδραυκάκης): Τερζόγλου Γ., Τερζόγλου, Παραδεισιανός, Ζαπίδης, Οικονομίδης, Κρουστάλλης, Πάντσιος-λ / Ξενοσκαρούμπας, Κουρτίδης.
ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Εξάρχου): Χριστόφιας, Καψαλιάρης, Παπαδόπουλος, Λέκος, Δημόπουλος, Αβερκιάδης, Παπαϊωάννου-λ / Λαχτάρας, Χατζηβλασίου

ΑΣ Ελπίς - ΓΕ Αλεξανδρούπολης 1-3 (23-25, 18-25, 25-21, 16-25)
Ελπίδα (Κυλίτσης): Γαβριήλ, Μάρτσης, Βασιλειάδης, Αγγελής, Πρώιος, Σταυρακάκης, Αλμαλής –λ / Ακριτίδης, Τσάρας, Βουλγαρίδης.
ΓΕΑ (-): Ζλατιλίδης, Δαλδαβερένης, Καβαρατζής, Μπουφίδης, Ζλατιλίδης, Κυριακίδης, Αρχοντούδης –λ / Κεσκίνης, Κωνσταντινίδης, Τασάκος.

ΣΠΑ Καρδίτσας - ΜΑΣ Νίκη 0-3 (19-25, 15-25, 14-25)
ΣΠΑΚ (Τσέλιου):Μοϊάνος, Παπαγεωργίου, Αλεξίου Αθ., Θάνος, Βασιλάκος, Καραθάνος Αθανασόπουλος –λ / Παπαδόπουλος, Μαλλιώρας, Αντωνίου.
Νίκη (Πέτροβιτς): Γεωργόπουλος Β., Γεωργόπουλος Αλ., Ιωαννίδης, Παπάζογλου, Λαμπρινός, Παράσογλου, Ιωαννίδης–λ / Ππαπαλεξίου, Κιοσσές, Πελοπίδας

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ