1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
30-11-2014 01:15

Με την «αύρα» του Κυριαζή και την υπογραφή του Μάντζιου

Αυλαία στην 7η αγωνιστική της Α2 ανδρών, με μεγάλο ντέρμπι στο Μαρούσι, με τον Οδυσσέα να επικρατεί με 3-2 της Δραπετσώνας. Η είδηση του αγώνα ήταν η παρουσία του Δήμου Κυριαζή, ο οποίος δεν έκανε το ντεμπούτο του με την ομάδα του Οδυσσέα, ωστόσο βρέθηκε στις κερκίδες του «Σπύρου Λούη». Στον πάγκο έκατσε ο πρώην πασαδόρος του Κολλεγίου Γιώργος Μάντζιος, ο οποίος ξεκίνησε τη σεζόν αγωνιζόμενος με τον Οδυσσέα και μετά την αποχώρηση του Αλέξανδρου Λάιου ανέλαβε χρέη προπονητή.


Στα άλλα αποτελέσματα του πρώτου ομίλου, η Αργυρούπολη επικράτησε με 3-1 των Ναυπηγείων, ενώ με το ίδιο σκορ νίκησε και ο Μίλωνας τον Απόλλωνα.

Στον δεύτερο όμιλο, η Παναχαϊκή αν και έχασε σετ από τον αξιόμαχο Πήγασο, επικράτησε εν τέλει με 3-1 παραμένοντας για άλλη μία αγωνιστική στη κορυφή του πρώτου ομίλου. Η Παλλήνη στο... ρελαντί νίκησε με 3-0 την Φθία και ακολουθεί στη δεύτερη θέση.

Στο τελευταίο παιχνίδι της ημέρας η Καλαμάτα 80 αν και έχασε το πρώτο σετ απέναντι στο Μεσολόγγι, έκανε την ανατροπή και πήρε το τρίποντο (3-1).


Τέλος, στον τρίτο όμιλο είχαμε τέσσερις αναμετρήσεις. Ο πρωτοπόρος Ηρακλής με εξαίρεση το δεύτερο σετ που δυσκολεύτηκε, στα υπόλοιπα έκαμψε εύκολα την αντίσταση του Μακεδονικού. Πήγασος και Κομοτηνή νίκησαν εντός έδρας με 3-1 τον Αία και Πιερικό αντίστοιχα. 

Έκπληξη έγινε στην Καρδίτσα, με την ΓΕΑ να κάνει την ανατροπή από το 1-0 και να παίρνει το τρίποντο (3-1) από τον τοπικό ΣΠΑΚ.

1ος όμιλος

ΑΟΝ Αργυρούπολης - ΑΟ Ελληνικά Ναυπηγεία 3-1 (18-25, 25-20, 25-23, 25-17)

Αργυρούπολη (Αρέτας): Γαλιώτος, Κισκίρας, Πολυχρόνου, Μπατιστάτος, Κλώνος, Κότσης, Κυριακουλάκος (λ) / Νταουντάκης

Ελληνικά Ναυπηγεία (Φορτούνας): Τερζής, Κατσανεβάκης, Παπαδέας, Μπασούκας, Μουτζούρης, Δημοβασίλης, Μακρής (λ) / Παπαβασιλείου (λ), Κοτσίνης, Κούλας, Χαλδέος, Κάνουλας

ΑΟΝΣ Μίλων - ΓΣ Απόλλων 3-1 (25-21, 25-20, 23-25, 25-20)

ΑΟΝΣ Μίλων (Ντόζης): Κέχρας, Αναστασόπουλος, Περγαμάλης, Πανούσος, Σπυριούνης, Τουρνάκης, Μουσίκας (λ) / Παπαδόπουλος, Παπασταματάτος, Αθανασόπουλος

ΓΣ Απόλλων (Νικηφορίδης): Κουμουνδούρος, Καραγιώργος, Παπαστέλιος, Λένας, Χατζηκάλφας, Φραγκιαδάκης Μ., Κοτσαμπάσης (λ) / Χρηστοφοράκης, Γιαννόπουλος, Φραγκιαδάκης Ε.,

ΑΟ Οδυσσέας - ΔΑΣ Δραπετσώνας 3-2 (28-26, 19-25, 23-25, 25-23, 15-13)

ΑΟ Οδυσσέας (-): Δανιάς, Ανάγνου, Μεσσάλας, Χριστοφίδης, Σταθάκης, Χελιώτης, Παναγόπουλος (λ), Ανθής, Κανελλόπουλος

ΔΑΣ Δραπετσώνας (Πλήθης): Μαρμαρινός, Μοσχοβάκης, Τζανετουλάκος, Μπαλτάσης, Φέλερης, Μπουλγάρου, Ρούσος (λ) / Στρατηγός, Κογκαλίδης, Παπαθανασίου

2ος όμιλος

ΑΟ Παλλήνη - ΑΠΣ Φθία 3-0 (25-17, 25-13, 25-9)

ΑΟ Παλλήνη (Φάκας): Γκίκας, Χομαγιούν, Αντωνάκης, Τσικάτος, Αγγελής, Κουλοχέρης, Βογιατζίδης (λ) / Κοντοδήμας,

Φθία (Γιαννέλης): Αντωνακάκης, Γιαννέλης, Καρμίρης, Στρατοπέρδα, Σοφοκλέους, Γαλιρόπουλος, Δήμουλας (λ) / Κοντοκώστας

Καλαμάτα 80 - ΓΕ Μεσολογγίου 3-1 (21-25, 25-23, 25-12, 25-18)

Καλαμάτα 80 (Δημητρακόπουλος): Μπουσούνης, Μανιατέας, Κακαλέτρης, Βραχνάς, Μάνα, Περπινάκης, Ντάκουρης Β. (λ) / Αποστολόπουλος, Κωτσάκης

ΓΕΜ (Σταματόπουλος): Σπανός, Κανάς Β., Υφαντής, Σαλαβασίδης, Καημενάκης, Χασάπης, Σακκάς (λ) / Πλαστίρας, Ηλιού, Κανάς Σπ.

Παναχαϊκή - ΑΠΣ Πήγασος 3-1 (25-13, 25-27, 25-16, 25-15)

Παναχαϊκή (Λυκούδης): Χρηστιάς, Βασιλάκος, Μούρτζης, Ρουμελιώτης Ν., Γεωργακόπουλος, Μαυραγάνης, Ρουμελιώτης Μ. (λ) / Ντονάς, Στούπης, Βλαχοστάθης, Καραμπέρης

ΑΠΣ Πήγασος (Οικονόμου): Μωραΐτης, Νικητάκης, Παπαθεοδωσίου, Σπυρέας, Αργυρακάκης, Μανούσος, Χρυσίδης (λ) / Παπαδόπουλος, Κατσιμάνης, Χιωτίνης, Ντοκάκης, Κάκος

3ος όμιλος

Πήγασος Πολίχνης - ΑΠΣ Αίας 3-1 (25-21, 25-22, 20-25, 25-22)

Πήγασος (Γαϊδατζής): Κομητούδης, Κιρινκιρόγλου, Αντύπας, Μωυσίδης Γ., Σταυρίδης, Κανέλιας, Γκιούκης-λ / Βεληχάι, Μωυσίδης Αν., Γκρεπεννίκ, Χαριτωνίδης.

Αίας (Κουτουνίδης): Βαφέας, Καμαριώτης, Σκαρλατίδης, Σακελλαρίδης, Τσακιρίδης, Αυγητίδης–λ / Κόκκας, Παπαδόπουλος, Κερτικίδης, Κεσογλίδης.

ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής - ΣΦΚ Πιερικός 3-1 (25-17, 25-18, 22-25, 25-18)

Κομοτηνή (Εξάρχου): Καψαλιάρης, Αβερκιάδης, Λέκος, Δημόπουλος, Παπαδόπουλος, Χριστόφας, Παπαιωάννου–λ / Καζάκος-λ, Λαχτάρας, Χατζηβλασίου, Δεληγιαννίδης.

Πιερικός (Σαρρής): Παππάς, Τσίρκος, Καραγιάννης, Μπατσάρας, Γιατζίδης Απ., Γερομίχαλος, Καλιάκος–λ / Ματσαρίδης-λ, Χρυσικός, Αλεξίου, Ξενίδης

ΣΠΑ Καρδίτσας- ΓΕΑ 1-3 (25-20, 19-25, 18-25, 19-25)

ΣΠΑΚ (-): Αντωνίου, Παπαγεωργίου, Βασιλάκος, Θάνος, Αλεξίου Αθ., Καραθάνος, Γιαννούσας–λ / Μαλλιώρας, Παπαδόπουλος.

ΓΕΑ (-): Δαλδαβερένης, Καβαρατζής, Μπουφίδης, Ζλατιλίδης, Αμαριαννάκης, Κυριακίδης, Αρχοντούδης –λ / Κεσκίνης, Κόττας, Τασάκος

ΓΣ Ηρακλής- ΑΣ Μακεδονικός 3-0 (25-16, 25-23, 25-14)

Περισσότερα από την κατηγορία: « Τα φώτα στο Ρέθυμνο Γενέθλια με νίκη (video) »

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ