1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Σφάλμα
  • JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 48
21-11-2014 21:47

Μεγάλα ντέρμπι σε Ερυθραία και Αιγίνιο

Δύο μεγάλα ντέρμπι μας επιφυλλάσει η 6η αγωνιστική στην Α2 ανδρών.


Στον πρώτο όμιλο ο ΣΦΠ Χανίων έχει μάλλον εύκολο έργο κόντρα στον Μίλωνα, ενώ πιο δύσκολα θα τα βρουν η Κύζικος που υποδέχεται τον Εθνικό Πειραιώς και ο ΟΠΕΡ που ταξιδεύει στον Πειραιά για να παίξει με τη Δραπετσώνα.

Ντερμπι έχει το πρόγραμμα του Β ομίλου, καθώς ο Πανερυθραϊκός του Γιάννη Λάιου υποδέχεται την πρωτοπόρο Παναχαϊκή του Γιώργου Λυκούδη.

Το πιο σπουδαίο ματς όμως βρίσκεται στον Γ όμιλο, όπου δεσπόζει το ντέρμπι μεταξύ του Ηρακλή και της Νίκης στο Αιγίνιο. Οι δύο ομάδες βρίσκονται στην πρώτη θέση, με τον γηραιό να μην έχει χάσει ούτε σετ.



Α2 Ανδρών
1ος Όμιλος
6η αγωνιστική
   
Σάββατο 22/11/2014
2o κλ.Χαϊδαρίου, 16.00: ΑΟ Ελληνικά Ναυπηγεία - Ροδίων Άθλησις, Μουλά Λ.-Καψάσκης
Χανίων, 17.00: ΣΦΠ Χανίων - ΑΟΝΣ Μίλων, Αγγελίδης-Καρπουζάς    
Απόλλωνος, 20.00: ΓΣ Απόλλων - ΑΟ Οδυσσέας, Προκοπίου-Τσίτσικας    
Πανελληνίου, 17.30: ΓΣ Πανελλήνιος - ΑΟΝ Αργυρούπολης, Οικονόμου Β.-Χρηστίδης Χρ.    
Νέας Περάμου, 19.00: ΑΠΣ Κύζικος - Εθνικός ΟΦΠΦ, Βουδούρης-Σταρίδας    
Δραπετσώνας, 17.00: ΔΑΣ Δραπετσώνας - ΟΠ Ρεθύμνου, Παπαστάμος-Βελώνης
 
      
Α2 Ανδρών
2ος Όμιλος
6η αγωνιστική
 
Σάββατο 22/11/2014    
Ολυμπιάδας, 18.00: ΑΕΠ Ολυμπιάς - ΑΟ Παλλήνη, Πετούσης-Σπυρόπουλος    
Χαλκιοπούλειο, 18.00: ΑΠΣ Φθία - ΑΓΣ Ιωαννίνων, Χαρδαλίδης-Σακελλάρης    
Μετς Α΄, 18.00: ΑΠΣ Πήγασος - ΑΣΠ Ερμής, Μιχαήλογλου-Τσιμπινός    
Στ.Καλαϊντζής, 18.00: ΑΣ Πανερυθραϊκός - Παναχαϊκή, Φραγκάκης-Μαρκάτης    
ΔΑΚ Μεσολογγίου, 18.00: ΓΕ Μεσολογγίου - ΑΣ Κόροιβος, Μπακλέσης-Γκόλφης
 
                                                                                                                                       
Α2 Ανδρών
3ος Όμιλος
6η αγωνιστική
 
Σάββατο 22/11/2014    
Ευόσμου, 20.00: ΑΠΣ Αίας- ΧΑΝΘ, Δανιηλίδου-Κυριακόπουλος    
ΔΑΚ Αιγινίου: 19.00, ΜΑΣ Νίκη - ΓΣ Ηρακλής, Μπουγιούκας-Μπέλλος+Γραμματεία
Νεάπολης, 17.30: ΑΣ Μακεδονικός - ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής, Παπακοσμάς-Σιμίδης    
Ι.Λεμονίδης, 18.00: ΑΣ Ελπίς - ΣΠΑ Καρδίτσας, Μπόμπορας-Λιοτόπουλος    
Β΄ΔΑΚ Κατερίνης, 20.00: ΣΦΚ Πιερικός - ΕΓΣ Ζαφειράκης, Τσαμουρτζής-Πορτοκαλίδης+Γραμματεία
Κυριακή  23/11/2014
Αλεξ/λης, 18.00: ΓΕ Αλεξανδρούπολης - Πήγασος Πολίχνης, Ιωαννίδης-Στάικος

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ