Στον πρώτο όμιλο, τα Χανιά και η Κύζικος αγωνίζονται εκτός έδρας με Οδυσσέα και Αργυρούπολη. Το ίδιο συμβαίνει και με τον ΟΠΕΡ που έχει δύσκολο έργο στον Πειραιιά απέναντι στον Εθνικό. Στο δεύτερο όμιλο, η πρωτοπόρος Παναχαϊκή υποδέχεται τον Κόροιβο Αμαλιάδας, ενώ η Παλλήνη βρίσκει απέναντι της τον Πήγασο, η Καλαμάτα 80 παίζει με τη Φθία και ο Πανερυθραϊκός ταξιδεύει στην Πάτρα για το παιχνίδι με τον Ερμη. Στο Γ όμιλο η Νίκη Αιγινίου φιλοξενείται από την επικίνδυνη ΑΕ Κομοτηνής και ο Ηρακλής αντιμετωπίζει τον ουραγό Αίαντα Ευόσμου
Α2 Ανδρών
1ος Όμιλος
5η αγωνιστική
Σάββατο 15/11/2014
Μίλωνα, 19.30: ΑΟΝΣ Μίλων - ΑΟ Ελληνικά Ναυπηγεία, Καπάνταης-Προκοπίου
Κοκκινιάς Μαρούσι 16.00: ΑΟ Οδυσσέας - ΣΦΠ Χανίων, Τσιμπινός-Οικονόμου Β.
Ροδίων Παιδεία, 15.00: Ροδίων Αθλησις - ΓΣ Πανελλήνιος, Σταρίδας-Χρηστίδης Χ.
Αργυρούπολης, 19.00: ΑΟΝ Αργυρούπολης - ΑΠΣ Κύζικος, Νικολόπουλος-Μιχαήλογλου
Π.Σαλπέας, 15.00: Εθνικός ΟΦΠΦ - ΟΠ Ρεθύμνου, Μενεσλής-Μαρκάτσας
Απόλλωνος, 20.00: ΓΣ Απόλλων - ΔΑΣ Δραπετσώνας, Πρέντζας-Κατσούλης
*Ο αγώνας Εθνικός - ΟΠΕΡ θα διεξαχθεί κεκλεισμένων των θυρών λόγω τιμωρίας της έδρας του Εθνικού ΟΦΠΦ από το ΜΠΔΟ/ΕΟΠΕ.
Α2 Εθνική Ανδρών
2ος Όμιλος
5η αγωνιστική
Σάββατο 15/11/2014
ΕΑΝΚ Ιωαννίνων, 18.00: ΑΓΣ Ιωαννίνων - ΑΕΠ Ολυμπίας, Γκόλφης-Μπακλέσης
Παραλίας, 18.00: ΑΟ Καλαμάτα 80 - ΑΠΣ Φθία, Σαραβελάκης-Χανδρινός
Κάντζας, 17.00: ΑΟ Παλλήνη - ΑΠΣ Πήγασος, Τσίτσικας-Μάλφας
Παναχαϊκής, 17.00: Παναχαϊκή - ΑΣ Κοροιβος, Μόσχος-Λεβέντης
Κυριακή 16/11/2014
Κουκούλι, 17.00: ΑΣΠ Ερμής - ΑΣ Πανερυθραϊκός, Πετούσης-Σπυρόπουλος
Α2 Ανδρών
3ος Όμιλος
5η αγωνιστική
Σάββατο 15/11/2014
Κομοτηνής, 18.00: ΜΓΣ ΑΕ Κομοτηνής - ΜΑΣ Νίκη, Παπαχρήστου-Στάικος
ΔΑΚ Πολίχνης, 18.00: Πήγασος Πολίχνης - ΑΣ Ελπις, Μπουγιούκας-Σιμίδης
Καρδίτσας, 18.00: ΣΠΑ Καρδίτσας - ΕΓΣ Ζαφειράκης, Χαρδαλίδης-Παπαγεωργίου Αχ.
Νεάπολης, 19.00: ΑΣ Μακεδονικός - ΣΦΚ Πιερικός, Δημητρίου-Κυριακόπουλος
Κυριακή 16/11/2014
Μ.Τσικίνας, 17.00: ΧΑΝΘ - ΓΕ Αλεξανδρούπολης, Παπαδόπουλος Αρ.-Σταυριανίδης
Κατσάνειο, 18.00: ΓΣ Ηρακλής - ΑΠΣ Αίας, Τσιούλα-Παπακοσμάς
Α2 Ανδρών
1ος Όμιλος
5η αγωνιστική
Σάββατο 15/11/2014
Μίλωνα, 19.30: ΑΟΝΣ Μίλων - ΑΟ Ελληνικά Ναυπηγεία, Καπάνταης-Προκοπίου
Κοκκινιάς Μαρούσι 16.00: ΑΟ Οδυσσέας - ΣΦΠ Χανίων, Τσιμπινός-Οικονόμου Β.
Ροδίων Παιδεία, 15.00: Ροδίων Αθλησις - ΓΣ Πανελλήνιος, Σταρίδας-Χρηστίδης Χ.
Αργυρούπολης, 19.00: ΑΟΝ Αργυρούπολης - ΑΠΣ Κύζικος, Νικολόπουλος-Μιχαήλογλου
Π.Σαλπέας, 15.00: Εθνικός ΟΦΠΦ - ΟΠ Ρεθύμνου, Μενεσλής-Μαρκάτσας
Απόλλωνος, 20.00: ΓΣ Απόλλων - ΔΑΣ Δραπετσώνας, Πρέντζας-Κατσούλης
*Ο αγώνας Εθνικός - ΟΠΕΡ θα διεξαχθεί κεκλεισμένων των θυρών λόγω τιμωρίας της έδρας του Εθνικού ΟΦΠΦ από το ΜΠΔΟ/ΕΟΠΕ.
Α2 Εθνική Ανδρών
2ος Όμιλος
5η αγωνιστική
Σάββατο 15/11/2014
ΕΑΝΚ Ιωαννίνων, 18.00: ΑΓΣ Ιωαννίνων - ΑΕΠ Ολυμπίας, Γκόλφης-Μπακλέσης
Παραλίας, 18.00: ΑΟ Καλαμάτα 80 - ΑΠΣ Φθία, Σαραβελάκης-Χανδρινός
Κάντζας, 17.00: ΑΟ Παλλήνη - ΑΠΣ Πήγασος, Τσίτσικας-Μάλφας
Παναχαϊκής, 17.00: Παναχαϊκή - ΑΣ Κοροιβος, Μόσχος-Λεβέντης
Κυριακή 16/11/2014
Κουκούλι, 17.00: ΑΣΠ Ερμής - ΑΣ Πανερυθραϊκός, Πετούσης-Σπυρόπουλος
Α2 Ανδρών
3ος Όμιλος
5η αγωνιστική
Σάββατο 15/11/2014
Κομοτηνής, 18.00: ΜΓΣ ΑΕ Κομοτηνής - ΜΑΣ Νίκη, Παπαχρήστου-Στάικος
ΔΑΚ Πολίχνης, 18.00: Πήγασος Πολίχνης - ΑΣ Ελπις, Μπουγιούκας-Σιμίδης
Καρδίτσας, 18.00: ΣΠΑ Καρδίτσας - ΕΓΣ Ζαφειράκης, Χαρδαλίδης-Παπαγεωργίου Αχ.
Νεάπολης, 19.00: ΑΣ Μακεδονικός - ΣΦΚ Πιερικός, Δημητρίου-Κυριακόπουλος
Κυριακή 16/11/2014
Μ.Τσικίνας, 17.00: ΧΑΝΘ - ΓΕ Αλεξανδρούπολης, Παπαδόπουλος Αρ.-Σταυριανίδης
Κατσάνειο, 18.00: ΓΣ Ηρακλής - ΑΠΣ Αίας, Τσιούλα-Παπακοσμάς