• JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 1734
02-11-2014 21:52

Με υψηλές ταχύτητες η ΑΕ Κομοτηνής στο ντέρμπι της Θράκης

Μεγάλη εμφάνιση έκανε η ΑΕ Κομοτηνής, η οποία νίκησε εντός έδρας με 3-1 την ΓΕ Αλεξανδρούπολης στο ντέρμπι της Θράκης. Η ομάδα της Κομοτηνής έφτασε στις 2 νίκες σε 3 αγώνες.

Το παιχνίδι αρχικά δεν είχε κάποια συγκεκριμένη εικόνα, αφού η Κομοτηνή ήταν μπροστά, και η ΓΕΑ ακολουθούσε από πολύ κοντά ως το 11-10. Η διαφορά αυξήθηκε με τον Αβερκιάδη και το σετ τελείωσε με την επίθεση του Δημόπουλου.
Στο δεύτερο σετ η ΓΕΑ μπήκε δυνατά, προηγήθηκε 2-4, αλλα με ένα 12-2 σερί η ΑΕ Κομοτηνής έκανε το 14-6 κι έκανε εύκολα το 2-0.
Στο τρίτο σετ η ΓΕΑ πάλεψε, αλλά πάλι ήταν πίσω στο σκορ όταν το 5-5, έγινε 10-6 και 17-14. Η ΑΕ Κομοτηνής είχε το προβάδισμα με 23-19 και 24-21 αλλα χρειάστηκε 3 ματς μπολ για να πάρει το τρίτο σετ, που της έδωσε τη νίκη κόντρα σε μία ομάδα που αν και φαβορί, δεν παρουσιάστηκε όπως περίμεναν.

Τα σετ: 3-0 (25-20, 25-12, 25-23)

ΜΓΣΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Εξάρχου): Καψαλιάρης, Αβερκιάδης, Χατζή-Βλάσιου, Δημόπουλος, Λαχτάρας, Χριστόφας/ Παπαιωάννου (λ), Παπαδόπουλος.

ΓΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (-): Κωνσταντινίδης, Μπουφίδης, Ζλατιλίδης, Αμαριαννάκης, Κυριαζίδης, Δαλδαβερέκης/ Αρχοντούδης (λ), Τασάκος, Γατέλας, Φιλιππίδης, Καβαρατζής.