1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Σφάλμα
  • JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 48
02-11-2014 01:03

Πέρασαν τα φαβορί, σήμερα ντέρμπι στο Κατσάνειο

Συνεχίστηκε με την 3η αγωνιστική το πρωτάθλημα της Α2 αvδρών με τα φαβορί να επικρατούν. Κυριακή ωστόσο διεξάγεται το ντέρμπι του Γ ομίλου ανάμεσα στον Ηρακλή και την Ελπίδα Αμπελοκήπων που ξεχωρίζει αυτό το σαββατοκύριακο.
Στον πρώτο όμιλο, ο ΑΟΝ Αργυρούπολης πήρε με 3-2 ρτο ντέρμπι με τον Εθνικό Πειραιώς και τα Χανιά δύσκολεύτηκαν μόνο στο δεύτερο σετ κοντρα στη Δραπετσώνα. Εύκολα πέρασε από τη Νέα Σμύρνη και η Κύζικος με το 3-0 κόντρα στον Μίλωνα.  Με νίκες σηνέχισαν και οι... δυνατοί του 2ου ομίλου. Πανερυθραϊκός, Παλλήνη και Καλαμάτα 80 πήραν τη νίκη με 3-0. Μεγάλη νίκη πήρε και ο Πήγασος Πολίχνης που επικράτησε με 3-1 του ΣΠΑΚ για τον 3ο όμιλο, ενώ στο ντέρμπι της Θράκης, η νεοφώτιστη ΑΕ Κομοτηνής νίκησε τη ΓΕΑ.

1ος όμιλος

ΓΣ Απόλλων - Ελληνικά Ναυπηγεία 3-0 (25-14, 25-22, 25-18)
ΓΣ Απόλλων (Νικηφορίδης): Κουμουνδούρος, Καραγιώργος, Φραγκιαδάκης Μ., Λένας, Χατζηκάλφας, Παπαστέλιος/ Κοτσαμπάσης (λ), Φραγκιαδάκης Ε.,
Ελληνικά Ναυπηγεία (Φορτούνας): Παπαδέας, Κάνουλας, Μουτζούρης, Χαλδέος, Κοτσίνης, Κατσανεβάκης/ Μακρής (λ), Καρακατσάνης, Παπαβασιλείου

Μίλωνας - Κύζικος 0-3 (19-25, 16-25, 14-25)
Μίλωνας (Ντόζης): Κέχρας, Αναστασόπουλος, Αθανασόπουλος, Σπυριούνης, Περγαμάλης Ευσ., Καραντζάς/ Μούσχας (λ), Παπασταματάτος Γ., Περγαμάλης Γ., Παπασταματάτος Ν., Παπαδόπουλος
Κύζικος (Μπακοδήμος): Παπασιδέρης, Μπεκιάρης, Θεοδωρόπουλος, Τσέργας, Πεφάνης, Μελλές/ Πλεμμένος (λ), Βαρδής Χ.

ΑΟΝ Αργυρούπολη - Εθνικός Πειραιώς 3-2 (25-20, 24-26, 25-22, 23-25, 15-10)
ΑΟΝ Αργυρούπολη (Αρέτας): Γαλιώτος, Κισκίδας, Πολυχρόνου, Μπατιστάτος, Κλώνος, Ρομπότσης/ Κυριακουλάκος (λ), Κότσης
Εθνικός Πειραιώς (Παπαδόπουλος): Χατζηδημητρίου, Μανιάτης, Μαμάης, Ξυλούρης, Δημητρίου, Τραπεζουντίδης/ Μήτσης (λ), Κουβουτσάκης (λ), Αδαμόπουλος, Γκάνιας, Λαμπρινός

Οδυσσέας Αμαρουσίου - Πανελλήνιος 0-3 (17-25, 22-25, 22-25)
Οδυσσέας (Λάιος): Μάντζιος, Κουμανταρέας, Ανάγνου, Σιντζάκης, Τσελιώτης, Μεσσάλας/ Παναγόπουλος (λ), Χριστοφίδης, Δανιάς
Πανελλήνιος (Λακασάς): Μπουγάς, Κωνσταντινίδης, Χατζηθάνος, Αγγέλου, Μπάση, Τοκάνης/ Αντωνιάδης (λ), Δημητούλης, Μπίκος, Κάλας, Ντινόπουλος

ΣΦΠ Χανίων - Δραπετσώνα 3-0 (25-18, 25-23, 25-14)
ΣΦΠ Χανίων (Μπουτσουρής): Καπίρης, Κουτρουμπάκης, Φίνος, Παπαδημητρίου, Πουλής, Κουτρουμπάκης Ν./ Πολυμερόπουλος (λ), Καλογεράκης, Δελιπρίνης, Καλτσούνης
ΔΑΣ Δραπετσώνα (Πλήθης): Μαρμαρινός, Μοσχοβάκης, Στρατηγός, Μπουλγάρου, Μαλαματίνας, Μπάλτσης/ Ρούσσος (λ), Φελερής, Κογκαλίδης, Δελιπρίμης

2ος όμιλος

Πανερυθραϊκός - ΑΓΣ Ιωαννίνων 3-0 (25-23, 25-17, 25-16)
Πανερυθραϊκός (Λάιος): Κούνας, Σπανός, Κωστόπουλος Γ., Κωστόπουλος Β., Παπακυριακού, Ρεζκ/ Αχιλλεόπουλος (λ), Τσαδήμας, Τοπαλίδης, Κρέτσης
ΑΓΣ Ιωαννίνων (Μάντζιος): Κλούρας, Σιαμπαλής, Τσουμάνης, Χόνδρος, Γεωργάκης, Μυλωνάς/ Διβάρης (λ), Μάντζιος

ΑΟ Παλλήνη - Κόροιβος Αμαλιάδας 3-0 (25-17, 25-14, 25-17)
Παλλήνη (Φάκας): Λιόντας, Μπιλλήρης, Αντωνάκης, Τσικάτος, Κουλοχέρης, Μίτας/ Βογιατζίδης (λ), Γκίκας, Κοντοδήμας, Αγγελή
Κόροιβος (Γκρουμούσας): Παπαθεοδώρου, Πατρινός, Φωτιάδης, Σωτηρόπουλος, Τσούμας, Παναγιωταράς Φ./ Μιχόπουλος (λ), Παναγιωταράς Σ., Μαυροσίδης

Καλαμάτα 80 - ΑΠΣ Πήγασος 3-0 (25-18, 27-25, 25-16)
Καλαμάτα 80 (Δημητρακόπουλος): Μπουσούνης, Βραχνάς, Περπινάκης, Καρράς, Κακαλέτρης, Μανιατέας/ Εξαρχέας (λ), Αποστολόπουλος, Κοτσάκης, Ντάκουρης Π., Μάνα
ΑΠΣ Πήγασος (Οικονόμου): Αργυρακάκης, Μωραϊτης, Σπυρέας, Παπαθεοδοσίου, Μανούσος, Νικητάκης/ Χρυσίδης (λ), Χιωτίνης, Παπαδόπουλος, Παπαδημητρίου, Μπογιατζής, Κατσιμάνης

3ος όμιλος

ΜΑΣ Νίκη -Πιερικός 3-0 (25-17, 25-13, 25-15)
Νίκη (Πέτροβιτς): Γκορίδης, Βουλκίδης, Γεωργόπουλος Β., Γεωργόπουλος Αλ., Λαμπρινός, Παράσογλου/ Τσομπάνογλου –λ, Παπάζογλου, Ιωαννίδης, Παπαλεξίου, Κιοσσές, Πελοπίδας.
Πιερικός (Σαρρής): Χρυσικός, Καραγιάννης, Σάμαλης, Μπατσάρας, Τσίρκος, Παππάς/ Ματσαρίδης –λ, Αλεξίου, Γιατσίδης Απ., Ξενίδης, Γιατσίδης Δ..

ΑΣ Μακεδονικός - ΑΠΣ Αίας 3-0 (25-19, 25-15, 26-24)
Μακεδονικός (Οικονομίδης): Καρασαρλίδης, Ρούσσος, Παπαζαχαρίας, Κοντογιάννης, Τσαγγαλίδης, Ρεμπούτσιας/ Κοντοκώστας –λ, Γκουβελόπουλος, Κτιστάκης, Κοντόπουλος.
Αίας (Κουτουνίδης): Βλάχος, Σκαρλατίδης, Σακελλαρίδης, Γκογκούρας, Τσακιρίδης, Βαφέας/ Μπερμπέρογλου –λ, Κριθαράκης –λ, Καμαριώτης, Παπαδόπουλος, Κόκκας.

ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής - ΓΕ Αλεξανδρούπολης 3-0 (25-20, 25-12, 25-23)
Κομοτηνή (Εξάρχου): Καψαλιάρης, Αβερκιάδης, Χατζή-Βλάσιου, Δημόπουλος, Λαχτάρας, Χριστόφας/ Παπαιωάννου –λ, Παπαδόπουλος.
ΓΕΑ (-): Κωνσταντινίδης, Μπουφίδης, Ζλατιλίδης, Αμαριαννάκης, Κυριαζίδης, Δαλδαβερέκης/ Αρχοντούδης –λ, Τασάκος, Γατέλας, Φιλιππίδης, Καβαρατζής

Πήγασος Πολίχνης - ΣΠΑ Καρδίτσας 3-1 (24-26, 25-23, 25-18, 25-18)
Πήγασος (Γαϊδατζής): Κομητούδης, Κιρινκίρογλου, Χαριτωνίδης, Μωυσίδης, Αντύπας, Κανελιάς/ Γκιούκης - λ, Τζιάβρας – λ, Σταυρίδης, Βεληχάι, Ριζόγλου, Ματθαίου.
ΣΠΑΚ (-): Αλεξίου Φ., Μοϊάνος, Παπαγεωργίου, Αλεξίου Αθ., Θάνος, Βασιλάκος/ Αντωνίου –λ, Αθανασόπουλος –λ, Παπαδόπουλος, Μαλλιώρας

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ