1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Σφάλμα
  • JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 1734
26-10-2014 01:37

Το ντέρμπι στην Παναχαϊκή, εύκολα τα Χανιά και νίκη της Ελπίδας

Ένα δύσκολο απόγευμα πέρασε η Παναχαϊκή, η οποία φιλοξένησε την αξιόμαχη Παλλήνη στην Πάτρα, και κέρδισε τελικά 3-2. Η ομάδα της Πάτρας αγωνίστηκε με τον τραυματισμένο Ντονά και τον άρρωστο Βασιλάκο, ενώ στο δεύτερο σετ το οποίο πήραν με διαφορά, οι οργανωμένοι της Παναχαϊκής μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο.


Στον δεύτερο όμιλο επίσης, ο Πανερυθραϊκός του Γιάννη Λάιου, νίκησε την Καλαμάτα 80, ενώ η Ολυμπιάδα έχασε ένα σετ από τν ΦΘΙΑ, αλλά πήρε τη νίκη.

Στον πρώτο όμιλο ο ΟΠΕΡ είχε μία αρκετά εύκολη μέρα, αφού νίκησε τον Μίλωνα, ο οποίο προέβαλε αντίσταση μόνο στο δεύτερο σετ, με 3-0. Στον αγώνα της Αθήνας, ο Πανελλήνιος ηττήθηκε από τον Απόλλωνα Αθηνών, ο οποίος μετά από χρόνια βρίσκεται ξανά στην Α2. Ο δυνατός Κύζικος βρήκε αντίσταση από τον Οδυσσέα Αμαρουσίου μόνο στο δεύτερο σετ, ενώ τα Χανιά δεν δυσκολεύτηκαν με τα Ναυπηγεία. 

Στον τρίτο όμιλο, όπου τα πράγματα είναι πιο ξεκάθαρα, ο ΣΠΑΚ δεν δυσκολεύτηκε απέναντι στην ΧΑΝΘ, ενώ η Νίκη Αιγινίου που μετρά τις ώρες να γυρίσει στην Volleyleague, πήρε τη νίκη στο παιχνίδι με τον Αίαντα Ευόσμου. 

 

1ος όμιλος

ΟΠ Ρεθύμνου - ΑΟΝΣ Μίλων 3-0 (25-13, 25-20, 25-15)
ΟΠΕΡ (Πρασανάκης): Κοτσιλιάνος, Ζουπάνης, Κόκκινος, Διαμαντάκης, , Μονιάκης, Μπονατάκης/ Λαδάκης (λ),  Χνάρας, Μαρκίδας, Ταταράκης, Σαλαδάκης, Καχριμάκης
ΜΙΛΩΝΑΣ (Ντόζης): Αναστασόπουλος, Σπυριούνης, Παπασταματάτος Ν., Παπασταμάτος Μ., Καρατζάς, Περγάμαλης Ε./ Μουζίκας (λ), Περγάμαλης Γ., Αθανασόπουλος, Κεχράς

Πανελλήνιος ΓΣ - ΓΣ Απόλλων 2-3 (25-21, 25-21, 23-25, 22-25, 15-17)
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ (Λακασάς): Μπουγάς, Μπάσσης, Τοκάνης, Κωνσταντινίδης, Αγγέλου, Χατζηθάνος/ Αντωνιάδης (λ), Κάλας, Μπίκος, Παπαθεοδωσίου, Δημητούλης, Μανίκας, Ντινόπουλος
ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΘΗΝΩΝ (Νικηφορίδης): Λένας, Κουμουνδούρος, Φραγκιαδάκης Μάνος Χατζηκάλφας, Χριστοδούλου, Γεωργίου/ Κοτσαμπάσης (λ), Χρηστοφοράκης, Παπαστέλιος, Καραγιώργος, Γιαννόπουλος, Φραγκιαδάκης Μένιος,

ΑΠΣ Κύζικος - ΑΟ Οδυσσεύς 3-1 (25-16, 23-25, 25-15, 25-19)
ΚΥΖΙΚΟΣ (Μπακοδήμος): Βαρδής Ε., Παπασιδέρης, Μπεκιάρης, Θεοδωρόπουλος, Τσέργας, Βαρδής Χρ./ Πλεμμένος (λ) Πεφάνης, Λιώτας, Σοφράς, Μπαρμπούνης
ΟΔΥΣΣΕΥΣ (Λάιος Αλ.): Κουμανταρέας, , Μεσσάλας, Ανάγνου, Σταθάκης, Χελιώτης, Δανιάς./Παναγόπουλος (λ),  Άνθης, Κανελλόπουλος, Συντζάκης

ΔΑΣ Δραπετσώνας - ΑΟΝ Αργυρούπολης 3-0 (25-17, 25-21, 25-18)
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Πλήθης): Μαρμαρινός, Μπαλτάσης, Κογκαλίδης, Μπουλγκάρου, Μοσχοβάκης, Παπαθανασίου/ Ρούσσος (λ), Φέλερης, Δεληπρίμης, Μαλαματίνας, Στρατηγός
ΑΟΝΑ (Αρέτας): Γαλιώτος, Κισκίρας, Πολυχρόνου, Μπατιστάτος, Κλώνος, Ρομπότσης/ Κυριακουλάκος (λ). Πανταζόπουλος, Νομικός, Κώτσης

ΑΟ Ελληνικά Ναυπηγεία – ΣΦΠ Χανίων 0-3 (11-25, 10-25, 16-25)
ΝΑΥΠΗΓΕΙΑ (Φορτούνας): Κοτσίνης, Κατσανεβάκης, Παπαδέας, Χαλδέος, Δημοβασίλης, Κάνουλας /Μακρής (λ), Παπαβασιλείου, Καρακατσάνης,
ΧΑΝΙΑ (Μπουτσουρής): Ψάρρας, Φίνος, Κουτρουμπάκης, Πουλής, Παπαδημητρίου, Καπίρης, Πολυχρονόπουλος (λ), Δεληπρίμης, Μποτζολάκης, Καλογεράκης


2ος Όμιλος

ΑΣ Πανερυθραϊκός - ΑΟ Καλαμάτα 80 3-0 (25-20, 25-17, 25-21)
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Λάιος): Κωστόπουλος, Κούνας, Κρέτσης, Μανιόπουλος, Παπακυριακού, Λυκούρεσης/ Αχιλλεόπουλος (λ), Μπαρούτας, Σπανός
ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Δημητρακόπουλος): Μπουσούνης, Καρράς, Κακαλέτρης, Βραχνάς, Περπινάκης, Μανιατέας / Ντάκουρης Β. (λ), Εξαρχέας, Αποστολόπουλος, Μάνα, Κωτσάκης, Ντάκουρης Π.

Παναχαϊκή – Παλλήνη 3-2 (21-25, 25-16, 23-25, 25-15, 15-7)
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Λυκούδης): Ν. Ρουμελιώτης, Λιβαθηνός, Βλαχοστάθης, Μαυραγάνης, Βασιλάκος, Γεωργακόπουλος, /Μ. Ρουμελιώτης (λ), Χρηστιάς, Ντονάς, Καραμπέρης.
ΠΑΛΛΗΝΗ (Φάκας): Λιόντας, Τσικάτος, Μήττας, Μπιλλήρης, Αντωντάκης, Κουλοχέρης / Βογιατζίδης (λ), Μπαλαγιάννης, Γκίκας, Αγγελής.

ΑΕΠ Ολυμπιάς - ΑΠΣ Φθία 3-1 (16-25, 25-23, 25-17, 25-13)
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ (Δαρρείος): Δημησιάνος, Ντόντης, Αυγέρος, Φιλίππου, Μαμάσης, Γεωργάτος/ Κόζης (λ), Πολυχρονόπουλος, Κοκκόλας, Θοδωράκης
ΦΘΙΑ (Γιαννέλης): Πλιάτσικας, Γιαννέλης, Καρμοίρης Θ., Σοφοκλέους, Ντάλλας, Καρμοίρης Νικ., Παπαθωμόπουλος/ Δημουλάς (λ), Μπελούμπασης, Κοντοκώστας, Γαληρόπουλος


3ος όμιλος

ΑΣ Ελπίς - ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 3-1 (22-25, 25-20, 25-18, 25-15)
ΕΛΠΙΣ (Κυλίτσης): Γαβριήλ, Ακριτίδης, Αγγελής, Μάρτσης, Βασιλειάδης, Σταυρακάκης/ Αλμαλής (λ), Ταλαμπίρης (λ), Πρώιος, Βουλγαρίδης, Σαχπατζίδης, Τσάρας.
ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Εξάρχου): Καψαλιάρης, Παπαδόπουλος, Λέκκος, Δημόπουλος, Χριστόφας, Λαχτάρας/ Παπαϊωάννου (λ) ,Αβερκιάδης, Δεληγιαννάκης, Κετσιτζής, Χατζηβλάσιου.

ΣΠΑ Καρδίτσας – ΧΑΝΘ 3-0 (25-15, 25-23, 25-16)
ΣΠΑΚ (Τσέλιου): Αλεξίου Φ., Μοϊάνος, Παπαγεωργίου, Αλεξίου Αθ., Θάνος, Βασιλάκος, Αθανασόπουλος (λ), Αντωνίου ( λ), Γιαννουσάς, Καραθάνος, Μαλλιώρας, Παπαδόπουλος.
ΧΑΝΘ (Σδραυκάκης): Τερζόγλου, Ντινόπουλος, Παραδεισανός, Δάλλας, Τερζόγλου Γ., Κρουστάλλης / Πάντσιος (λ), Νικολακάκης, Ζαλίδης, Κουρτίδης, Τρυπογεώργιος, Τερζόγλου Γ..

ΣΦΚ Πιερικός - Πήγασος Πολίχνης 3-0 (25-20, 25-18, 25-18)

Αίας Ευόσμου - Νίκη Αιγινίου 0-3

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ