1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
19-10-2014 00:51

Στο φουλ το γκάζι για Ηρακλή και Παναχαϊκή

Αυλαία είχαμε και στην Α2 ανδρών, με το ταξίδι για τις ομάδες, προς την Volleyleague να έχει πλέον ξεκινήσει.


Στον πρώτο όμιλο, ο ΟΠΕΡ των Κοτσιλιάνο, Ζουπάνη νίκησαν με 3-1 τον Οδυσσέα στο Μαρούσι και ο Εθνικός Πειραιώς πέρασε από την έδρα του Μίλωνα με 3-0. 

Τα Χανιά ξεκίνησαν με νίκη, επικρατώντας με 3-0 του Πανελληνίου στην Κρήτη. Με το ίδιο σκορ νίκησε και η Δραπετσώνα τα Ελληνικά Ναυπηγεία και η Κύζικος πέρασε από την έδρα του Απόλλων με 3-1.


Στον δεύτερο όμιλο η Παναχαϊκή ξεκίνησε... αγριεμένη δείχνοντας από την αρχή την διάθεση της για επιστροφή στην Volleyleague. Η ομάδα της Πάτρας πέρασε από τα Ιωάννινα, νικώντας με 3-0 τον ΑΓΣΙ. Η Καλαμάτα και ο Πήγασος ξεκίνησαν και αυτοί με νίκη. Η μεν Καλαματά επικράτησε με 3-1 του Κόροιβου στο κλειστό της Παραλίας, και ο δε Πήγασος με το ίδιο σκορ από την έδρα της Φθία Λαμίας.

Καλό ξεκίνημα και για την Παλλήνη του Γιάννη Φάκα, που ξεπέρασε εύκολα το εμπόδιο του Ερμή Πατρών.


Στον τρίτο όμιλο ο Ηρακλής που έδειξε πολύ καλά στοιχεία στα φιλικά παιχνίδια, νίκησε με 3-0 τον ΣΠΑ Καρδίτσας, βάζοντας πλώρη για την επιστροφή του.

Νίκη Αιγινίου και Κομοτηνή επικράτησαν εύκολα με 3-0 των ΓΕΑ και Ζαφειράκη, μπαίνοντας και αυτές με την σειρά τους με το δεξί στην πρεμιέρα της Α2.

 

1ος όμιλος

Οδυσσέας - ΟΠΕ Ρεθύμνου 1-3 (20-25, 25-19, 18-25, 21-25)

Οδυσσέας (Λάιος Αλ.): Μάντζιος, Ρουβούλκας, Μεσσάλας, Ανάγνου, Σταθάκης, Χελιώτης, Παναγόπουλος –λ / Κουμανταρέας, Δανιάς, Σιτζάκης
ΟΠΕΡ (Πρασανάκης): Μπονατάκης, Διαμαντάκης, Κόκκινος, Μαρκίδας, Μονιάκης, Χνάρας, Λαδάκης –λ / Κοτσιλιάνος, Ζουπάνης,

ΣΦΠ Χανίων - ΓΣ Πανελλήνιος 3-0 (25-18, 25-15, 26-24)

Χανιά (Μπουτσουρής): Ψάρρας, Φίνος, Κουτρουμπάκης, Πουλής, Παπαδημητρίου, Καπίρης, Πολυχρονόπουλος / Χαραλαμπίδης, Καλογεράκης, Κατσαούνης
Πανελλήνιος (Λακασάς): Μπάσι, Μπουγάς, Τοκάνης, Χατζηθάνος, Αγγέλου, Κωνσταντινίδης, Αντωνιάδης –λ / Κάλας, Μανίκας, Δημητούλης,

ΑΟΝΣ Μίλων - Εθνικός 0-3 (17-25, 18-25, 21-25)

Μίλωνας (Ντόζης): Κεχράς, Αναστασόπουλος, Περγάμαλης Ε., Αθανασόπουλος, Σπυριούνης, Καρατζάς, Μουσίκας –λ / Περγάμαλης Γ., Παπαδόπουλος, Παπασταμάτατος Ν.
Εθνικός (Παπαδόπουλος): Μανιάτης, Ξυλούρης, Δημητρίου, Τραπεζοντίδης, Χατζηδημητρίου, Σιώπης, Κουβουτσάκης -λ

Ναυπηγεία - Δραπετσώνα 0-3 (18-25, 17-25, 20-25)

Ναυπηγεία (Φορτούνας): Κοτσίνης, Κατσανεβάκης. Παπαδέας, Μπασιούκας, Χαλδέος, Δημοβασίλης, Μακρής –λ / Κάνουλας, Παπαβασιλείου, Καρακατσάνης,
Δραπετσώνα (Πλήθης): Μαρμαρινός, Κογκαλίδης, Μπουλγκάρου, Στρατηγός, Μοσχοβάκης, Παπαθανασίου, Ρούσσος –λ

ΓΣ Απόλλων - Κύζικος 1-3 (20-25, 19-25, 25-20, 21-25)

2ος Όμιλος

ΑΠΣ ΦΘΙΑ - Πήγασος 1-3 (25-22, 17-25, 20-25, 18-25)

ΦΘΙΑ (Γιαννέλης): Παπαθωμόπουλος, Γιαννέλης, Μπελούμπασης, Πιτσογιάννης, Ντάλλας, Καρμοίρης Νικ., Δημουλάς –λ / Κοντοκώστας, Σοφοκλέους, Γαληρόπουλος, Πλιάτσικας
Πήγασος (Οικονόμου): Μωραΐτης, Νικητάκης, Κάκος, Σπυρέας, Αργυρακάκης, Μανούσος, Χρυσίδης –λ / Παπαδόπουλος, Χιωτίνης, Μπογιατζής

Καλαμάτα 80 - Κόροιβος 3-1 (25-16, 25-23, 28-30, 29-27)

Καλαμάτα (Δημητρακόπουλος): Μπουσούνης, Καρράς, Κακαλέτρης, Βραχνάς, Περπινάκης, Μανιατέας, Εξαρχέας –λ / Αποστολόπουλος, Κοτσάκης, Ντάκουρης Π.
Κόροιβος (Γκρουμούσας): Τσερεγκούνης, Παναγιωτάρας Φ., Παπαθεοδώρου, Σωτηρόπουλος, Παναγιωτάρας Σ., Φωτιάδης, Μιχόπουλος –λ / Πατρινός, Τσούμας, Μαυροειδής, Τσαούσης

ΑΓΣ Ιωαννίνων – Παναχαϊκή 0-3 (16-25, 12-25, 21-25)

ΑΓΣΙ (Θεοδωράκης): Κλούρας, Σιαμπάλης. Τσουμάνης, Χονδρός, Γεωργάκης, Κυπριανός, Μυλωνάς –λ / Δηβάρης, Μάντζιος
Παναχαϊκή (Λυκούδης): Λιβαθηνός, Βασιλάκος, Μαυραγάνης, Ρουμελιώτης Ν., Ντονάς, Βλαχοστάθης, Ρουμελιώτης Μ. / Στούπης, Γεωργακόπουλος, Χριστιάς, Μούρτζης, Καραμπέρης

Ολυμπιάδα Πατρών - ΓΕ Μεσολογγίου 2-3 (25-23, 20-25, 25-15, 15-25, 20-22)

Ολυμπιάδα (Δαρρείος): Δημησιάνος, Ντόντης, Αυγέρος, Φιλίππου, Μαμάσης, Γεωργάτος, Κόζης –λ / Κοκκόλας, Διονυσόπουλος, Σμέρος
ΓΕΜ (Σταματόπουλος): Καϋμενάκης, Κοντοδημόπουλος, Σαλαβασίδης, Χασάπης Ι., Καννάς Β., Υφαντής, Σακκάς – λ / Αναγνωστόπουλος, Σπανός, Ηλιού

Παλλήνη- Ερμής Πατρών 3-0 (25-10, 25-18, 25-15)

3ος Όμιλος

Νίκη Αιγινίου - ΓΕ Αλεξανδρούπολης 3-0 (25-21, 25-23, 25-18)

Νίκη (Πέτροβιτς): Γκορίδης, Βουλκίδης, Γεωργόπουλος Β., Γεωργόπουλος Αλ., Ιωαννίδης, Παράσογλου, Τσομπάνογλου –λ / Παπάζογλου, Λαμπρινός, Παπαλεξίου
ΓΕΑ (-): Δαλδαβερένης, Καβαρατζής, Μπουφίδης< Ζλατιλίδης, Αμαριαννάκης, Κυριακίδης, Αρχοντούδης –λ / Τασάκος, Φιλιππίδης

ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής – Ζαφειράκης Νάουσας 3-0 (25-13, 25-22, 25-23)

Κομοτηνή (Εξάρχου): Καψαλιάρης, Παπαδόπουλος, Λέκος, Δημόπουλος, Χριστόφας, Λαχτάρας, Παπαιωάννου Χ. –λ / Πατσουράκης
Ζαφειράκης (Πιπίλας): Αποστόλου Ι., Αντιφάκος, Αποστόλου Αν., Ανδρέου, Ράπτης, Μάγγος, Ατσής –λ / Ορφουδάκης

Ηρακλής - ΣΠΑ Καρδίτσας 3-0 (25-23, 25-13, 25-13)

Ηρακλής (Πάτρας): Ηλίας, Παλέντζας, Κολτσιάκης, Τσολάκος, Γάτσης, Στεφανίδης, Τσιράκης –λ / Μποζίδης, Στοϊλούδης, Τσιάρας,
ΣΠΑΚ (-): Αλεξίου Φ., Μοϊάνος, Παπαγεωργίου, Αλεξίου Αθ., Θάνος, Βασιλάκος, Αθανασόπουλος –λ / Παπαδόπουλος, Τρέμμας, Μαλλιώρας, Καραθάνος

ΧΑΝΘ – Πήγασος Πολίχνης 1-3 (15-25, 25-15, 24-26, 18-25)

ΧΑΝΘ (Σδραυκάκης): Κρουστάλλης, Ντινόπουλος, Παραδεισανός, Δάλλας, Τερζόγλου Γ., Τερζόγλου Γ., Πάντσιος –λ / Τρυπογεώργιος,, Νικολακάκης, Σαλίδης, Κουρτίδης
Πήγασος (Γαϊδατζής): Κομητούδης, Κιρινκιρόγλου, Χαριτωνίδης, Μωυσίδης, Αντύπας, Κανελιάς, Γκιούκης-λ / Βελήχας, Ριζόγλου, Ματθαίου

Μακεδονικός - Ελπίδα Αμπελοκήπων 3-1 (18-25, 25-21, 25-18, 25-20)

Μακεδονικός (Οικονομίδης): Καρασαρλίδης, Ρούσσος, Παπαζαχαρίας, Κοντογιάννης, Τσαγγαλίδης, Ρεμπούτσιας, Κοντοκώστας –λ / Όσσας, Κτιστάκης, Κοντόπουλος
Ελπίδα (Κυλίτσης): Γαβριήλ, Μάρτσης, Βασιλειάδης, Ακριτίδδης, Βουλγαρίδης, Σταυρακάκης, Αλμαλής –λ / Αγγελής, Πρώιος, Σαχπατζίδης

Αίας Ευόσμου - Πιερικός 1-3 (20-25, 22-25, 25-20, 23-25)

Αίας (Κουτουνίδης): Βλάχος, Σκαρλατίδης, Σακελλαρίδης, Καμαριώτης, Τσακιρίδης, Βαφέας, Μπερμπέρογλου –λ / Κεσογλίδης, Γκούγκουλας
Πιερικός (Σαρρής): Χρυσικός, Καραγιάννης, Μπατσάρας, Γρηγοριάδης, Γερομίχαλος, Παππάς, Ματσαρίδης –λ / Καλιακός –λ, Τσίρκος, Γιατσίδης

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ