02-05-2014 20:45

Η ΜΕΝΤ «σκόρπισε» το Κολλέγιο

Σαν… σίφουνας πέρασε η ΜΕΝΤ το εμπόδιο του Κολλεγίου καθώς επικράτησε εύκολα με 3-0 για την πρώτη αγωνιστική του πρώτου τουρνουά των μπαράζ ανόδου της Α2 που διεξάγεται στη Νέα Πέραμο.

Ο αγώνας δεν αντέχει σε κριτική καθώς η ΜΕΝΤ ήταν καταιγιστική στα πρώτα δύο σετ, ενώ το Κολλέγιο εμφανίστηκε κατώτερο των προσδοκιών. Και στα τρία σετ, οι Θεσσαλονικείς πήραν πολύ γρήγορα μεγάλες διαφορές που δεν ήταν δυνατό να καλυφθούν.

Η ομάδα του Άκη Χατζηαντωνίου αντέδρασε μόνο μετά το 11-16 του τρίτου σετ, όταν και κάλεσε τάιμ άουτ βάζοντας τις φωνές στους παίχτες του. Ωστόσο αυτό δε στάθηκε αρκετό για να επιστρέψουν στο σετ και το ματς. Χαρακτηριστικό το γεγονός ότι ο αγώνας διήρκησε μόλις 61 λεπτά.

Τα σετ: 0-3 (9-25, 13-25, 17-25)

ΣΑ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ (Χατζηαντωνίου): Κοτσιλιάνος 4 (4/14 επ., 39% υπ. – 33% άριστες) , Χατζηπροδρόμου 6 (6/9 επ.), Ζουπάνης 6 (6/22 επ.), Μάντζιος, Χριστοφίδης 2 (1/4 επ., 1 μπλοκ), Αριστόπουλος 3 (3/12 επ., 36% υπ. – 10% άριστες), Μπούρας –λ (67% υπ. – 33% άριστες) / Σαμουήλης 1 (1/5 επ., 50% υπ. – 06% άριστες), Μεσσάλας 1 (1 μπλοκ), Πολυμερόπουλος, Μιχαλόπουλος

ΜΕΝΤ (Γκολίτσης): Σακόγλου 18 (12/18, 1 άσο, 5 μπλοκ), Χατζηηλιάδης 8 (7/15 επ., 1 άσο, 92% υπ. – 75% άριστες), Δημητριάδης 6 (5/14 επ., 1 άσο, 50% υπ. – 31% άριστες), Παπαϊακώβου 13 (9/9 επ., 2 άσοι, 2 μπλοκ), Αντιφάκος 9 (4/6 επ., 3 άσοι, 2 μπλοκ), Μποζίδης 3 (3/4 επ.), Κνάπεκ –λ (100% υπ. – 44% άριστες)