1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Σφάλμα
  • JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 48
24-03-2014 12:53

Μόνη πρώτη η Αργυρούπολη, 5 ομάδες «παλεύουν» στην ουρά του Α' όμιλου

Ξεκαθρίζουν οι λογαριασμοί στην Α2 ανδρών.
Στο πρώτο όμιλο η Αργυρούπολη νίκησε την Κύζικο με 3-1 και εκμεταλλεύτηκε την απώλεια βαθμού των Χανίων, που επικράτησαν με 3-2 του ΟΠΕΡ (20β) για να βρεθεί μόνη στην κορυφή.

Στην ουρά ο Γέρακας έχασε από τον Πανερυθραϊκό (19 β) και είναι τρίτος από το τέλος, η Δραπετσώνα (22β) νίκησε με 3-1 τον ΟΦΗ (16β) για τον οποίο τα περιθώρια στενεύουν. Επίσης ο Πανελλήνιος (21β) έχασε από τα Ταταύλα για να μείνει ανάμεσα στις ομάδες που παλέυουν.

Σε αδιάφορα ματς για τον δεύτερο όμιλο η Παλλήνη νίκησε τον Ερμή Ηγουμενίτσας και για τον τρίτο ο Ζαφειράκης με 3-2 την Ελπίδα Αμπελοκήπων.

1ο όμιλος

ΟΦΗ - ΔΑΣ Δραπετσώνας 2-3 (19-25, 21-25, 25-23, 26-24, 11-15)
ΟΦΗ (Πρασανάκης): Ραβίκαλης, Μαγριπλής, Μουτάφης, Παπαδάκης, Ζλατιλίδης, Χατζηκάλφας, Κοσκινάς (λ).
Δραπετσώνα (Πλήθης): Ρεζκ, Κογκαλίδης, Μαργαρίτης, Βουλγάρου, Τραπεζοντίδης, Χριστόπουλος, Βογιατζίδης (λ), Εξαδάχτυλος, Μαρμαρινός.

Αργυρούπολη - Κύζικος Ν. Περάμου 3-1 (22-25, 25-09, 25-17, 25-18)
Αργυρούπολη (Μπουτσουρής): Δημητριάδης, Λουκάς, Παπαστέλιος, Μπατιστάτος, Μηνούδης, Σαμαντάς, Κοτζαμπάσης (λ), Κουμουνδούρος, Χριστοδουλάκης, Παυλίδης, Μπαλτσάσης.
Κύζικος (Κουμπλής): Καρακίτσος, Αλεξόπουλος, Κούλας, Δημοβασίλης, Καρανικολάου Χ., Καρανικολάου Κ., Μπαρμπούνης Θ. (λ), Μπαρμπούνης Σπ., Ποντικίδης Μ., Δρακονάσης, Κεχαγιάς.

ΟΠ Ρεθύμνου - ΣΦΠ Χανίων 2-3 (25-20, 16-25, 25-22, 18-25, 08-15)
ΟΠΕΡ (Μπουρμπάκης): Μαρκίδης, Παπαδάκης, Χνάρης, Διαμαντάκης, Μονιάκης, Πελτέκης, Λαδάκης (λ), Καραμιχάλης, Μπονατάκης.
ΣΦΠ Χανίων (Κορολόγου): Πλίκας, Μποτζολάκης, Γκιρτζίκης, Φίνος, Κόκκινος, Καλογεράκης, Χαραλαμπίδης (λ), Μιχελάκης, Παλιουδάκης.

Ταταύλα - Πανελλήνιος 3-1 (25-22, 25-18, 23-25, 25-17)
Ταταύλα (Αρέτας): Πουλής, Μωραϊτης, Κισκίρας, Τσουμελέας, Ρομπότσης, Αργυρακάκης Κ., Αργυρακάκης Α. (λ), Ανέστης, Μούσικας.
Πανελλήνιος (Λακασάς): Σούρδι, Χατζηθάνος, Αγγέλου, Σχίζας, Μπάσι, Μπουγάς, Αντωνιάδης (λ), Δημητούλης, Δημόπουλος, Σωτηρέλης.

Οδυσσέας Αμαρουσίου - Ιωνικός Ν.Φ. 3-0 (25-23. 25-21, 25-15)
Οδυσσέας Αμαρουσίου (Φάκας): Κοντός, Κωνσταντινίδης, Κουμανταρέας, Πεπονής Γεώργας, Σασάτη, Σταθάκης (λ), Παπαδόπουλος, Δεληπρίμης, Δανιάς, Μπέλος.
Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας (Γκαραβέλης): Ηλιόπουλος, Φιλιππαίος, Νικητάκης, Τσιάμπας, Καλογερόπουλος, Γκιόκας, Ζαγγάνας (λ), Οικονόμου.

2ος Όμιλος

Ερμής Ηγουμενίτσας - Παλλήνη 0-3 (22-25, 19-25, 18-25)

3ος Όμιλος

Ζαφειράκης Νάουσας - Ελπίδα Αμπελοκήπων 3-2 (25-19, 25-21, 14-25, 20-25, 15-11)
Ζαφειράκης Νάουσας (-):Τσιρής, Αποστόλου, Σιπιτάνος, Μάγγος, Ανδρέου, Προύσαλης, Αντιφάκος (λ), Ορδουλίδης, Λαπάρας, Ιωακειμίδης.
Ελπίδα Αμπελοκήπων (Κυλίτσης): Κοντογιάννης, Κοεμτζής, Μπατσάρας, Γαβριήλ, Βασιλειάδης, Καρασαρλίδης, Αλμαλής (λ), Βουλγαρίδης.

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ