1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
02-03-2014 00:37

Στην Παλλήνη το ντέρμπι, «διπλό» για Ορεστιάδα και ΜΕΝΤ

Συνεχίστηκε η δράση στην Α2 ανδρών με ενδιαφέρον αποτελέσματα. Στον πρώτο όμιλο τα Χανιά επικράτησαν με 3-0 στην έδρα του ΟΦΗ ενώ η πρωτοπόρος Αργυρούπολη παίζει αύριο με τον Γέρακα. Στον δεύτερο όμιλο η Παλλήνη πήρε το ντέρμπι με τον ΣΠΑΚ επικρατώντας με 3-2. Το Κολλέγιο εκμεταλλεύτηκε την ήττα της Καρδίτσας που μετά το 3-0 επί του Απόλλων Πατρών αύξησε την διαφορά από την δεύτερη θέση. Στον τρίτο όμιλο η ΜΕΝΤ και η Ορεστιάδα ήταν οι νικήτριες ομάδες επί του Αία και της Ελπίδας αντίστοιχα με 3-0.

1ος Όμιλος 

ΟΦΗ – ΣΦΠ Χανίων 0-3 (21-25, 16-25, 13-25) 
ΟΦΗ (Πρασάνακης): Μουτάφης, Ραβίκαλης, Μαγριπλής, Ζλατιλίδης, Παπαδάκης, Χατζηκάλφας / Κοσκινάς (λ), Αυτζιόγλου, Καλαϊτζής 
Χανιά (Μπουρμπάκης): Παλιουδάκης, Πλίκας, Κόκκινος, Γκιρτζίκης, Φίνος, Ωρολογάς, Χαραλαμπίδης (λ), Μποτζολάκης, Μιχελάκης, Λινιαδάκης, Καλογεράκης. 
 
ΑΟ Ταταύλα – ΑΣ Ιωνικός 3-1 (26-24, 25-20, 23-25, 25-21)
Ταταύλα (Αρέτας): Μωραϊτης, Κισκίρας, Πουλής, Αργυρακάκης Κ., Ρομπότσης, Κώτσης / Αργυρακάκης Α. (λ), Ανέστης
Ιωνικός Ν.Φ. (Γκαραβέλης): Φιλιππαίος, Σπυρέας, Πατσιαλής,, Τσιάμπας, Βαρδής, Καλογερόπουλος / Ζαγκανάς (λ), Ηλιόπουλος, Νικητάκης, Οικονόμου, Κοντάρης

ΑΣ Πανερυθραϊκός - ΟΠ Ρεθύμνου 3-0 (25-20, 25-17, 25-21)
Πανερυθραϊκός (Χατζηπέρρος): Παπασιδέρης Δ., Κατσαούνης, Μπιλλήρης, Αδαμόπουλος, Παπασιδέρης Γ., Κωστόπουλος / Αθανασιάδης (λ), Πολυμερόπουλος (λ), Σπανός, Λέπουρας
ΟΠΕΡ (Μπουρμπάκης): Παπαδάκης Ε., Χνάρης, Διαμαντάκης, Μονιάκης, Καραμιχάλης / Μαρκίδης, (λ), Ξυλούρης, Πελτέκης, Μπονατάκης 

ΓΣ Πανελλήνιος - ΔΑΣ Δραπετσώνας 3-2 (23-25, 25-18, 23-25, 25-20, 15-12)
Πανελλήνιος (Λακασάς): Μπουγάς, Σχίζας, Μπάσι, Σούρδι, Χατζηθάνος, Αγγέλου / Αντωνιάδης (λ), Δημητούδης, Μπίκος, Δημόπουλος, Σωτηρέλης
Δραπετσώνα (Πλήθης): Ρεζκ, Κογκαλίδης Κ., Τραπεζοντίδης, Χριστόπουλος, Βούλγαρου, Μαργαρίτης / Βογιατζίδης (λ), Φύτρος, Στρατηγός, Κογκαλίδης Κ.

2ος Όμιλος 

ΑΣΠ Ερμής Ηγ/τσας - ΑΚ Ζωγράφου 3-1 (25-17, 21-25, 25-14, 25-17)
Ερμής Ηγουμενίτσας (Λάμπρου): Μπέλλος, Ντέλης, Ογκουνλέγε, Χρηστάρας, Μπούτρης, Βαμβέσος / Σαντζαρίδης (λ), Ντάκουρης
Ζωγράφου (Λοϊζίδης): Κακλαμανάκης, Κωλέττης, Ξένος, Γιαννόπουλος, Χαραλάμπους, Παπουλής / Μπαρέκας (λ), Βενιζέλος

AO Καλαμάτα 80 - ΑΟΝΣ Μίλων 3-1 (25-17, 25-17, 23-25, 25-18)
Καλαμάτα 80 (Ντάκουρης): Μπουσίνης, Μπλάουελ, Μάνα, Κακαλέτρης, Τερτινάκης, Βραχνάς / Δημητρακόπουλος (λ), Αποστολόπουλος, Εξαρχέας, Μανιατέας, Γιατράκος
Μίλων (Ντόζης): Αναστασόπουλος, Περγάμαλης Ευστ., Σαμπανάι, Σπυριούνης, Παπασταματάτος Ν., Κεχράς / Παπασταματάτος Γ. (λ), Αθανασόπουλος, Περγάμαλης Γ.

ΣΠΑ Καρδίτσας - Παλλήνη 2-3 (25-23, 25-27, 25-20, 24-26, 14-16)
ΣΠΑΚ (Καλογεράς Στ.): Θάνος, Βλαχόπουλος, Καραγκιόζης, Παπαγεωργίου, Χήρας, Αλεξίου Φ. / Ντάκουρης (λ), Κολτσιάκης, Καραθάνος,
Παλλήνη (Καραμαρούδης): Βλαχάκης, Μανιάτης, Τσικάτος, Ψάρρης, Κουλοχέρης, Λυκούρεσης / Τσαδήμας (λ), Μοσχοβάκης.

Ολυμπιάδα Πατρών - Κολλέγιο Αθηνών 0-3 (22-25, 16-25, 20-25)

3ος Όμιλος

ΑΠΣ Αίας – ΜΕΝΤ 0-3 (21-25, 20-25, 21-25)
Αίας (Κουτουνίδης):Βαφέας, Παπάζογλου, Σκαρλατίδης, Καρασαββίδης, Γκούγκουρας, Παπαπαναγιώτου / Χαριτωνίδης (λ), Τσάρας,, Κομητούδης, Χρηστινίδης.
ΜΕΝΤ (Γκολίτσης): Σακόγλου, Αντιφάκος, Χατζηηλιάδης, Δημητριάδης, Παπαϊακώβου, Μπαλάσκας / Κνάπεκ (λ), Μαλεφκερίδης, Βέλο, Χρυσάφης,

ΓΣ Μεγ. Αλέξανδρος - ΑΟ Σερρών 3-1 (25-17, 25-20, 15-25, 25-17)
Μέγας Αλέξανδρος (Οικονομίδης): Ρούσσος, Παπανικολάου, Παπαδόπουλος Χ., Μαυρίδης, Στοϊλούδης, Ρεμπούτζιας / Καψαμπέλης (λ), Κουτσονίκας, Χατζηπαρασκευάς.
ΑΟ Σερρών (-): Κομητούδης, Ζλάτκος, Παναγιώτου, Κόκκινος, Κάτος, Κούτρας / Τσαγανός (λ).

Ελπίδα Αμπελοκήπων - Ορεστιάδα 0-3 (22-25, 22-25, 20-25)
Ελπίδα Αμπελοκήπων (Κυλίτσης): Γαβριήλ, Βασιλειάδης, Μπατσάρας, Βουλγαρίδης, Κοντογιάννης, Πρώιος / Αλμαλής (λ), Καρασαρλίδης, Νικολακάκης.
Ορεστιάδα (Αντωνιάδης): Κεμανετζής, Δημητρούδης, Βλασακίδης, Ποτολίδης, Καρδαμανίδης, Χουσίδης / Κωνσταντινίδης (λ). 

Λήμνος Sports Club - Ηρακλής 3-0 (25-22, 25-21, 25-17)
Λήμνος (-): Μούρτζιος, Βανδώρος, Μαμαλίγκας, Ναλμπάντης Απ., Ναλμπάντης Κ., Μήττας / Φωτιάδης (λ), Δεληγιάννης.
Ηρακλής (Πάτρας): Δούρβος, Τσολάκος, Τζιουμάκας, Κατσιαφλάκας, Ηλίας, Ιωαννίδης / Τσατσούλας (λ)

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ