Στο δεύτερο όμιλο και στο μεγάλο ντέρμπι της αγωνιστικής, το Κολλέγιο ύστερα από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι κατάφερε να επικρατήσει με 3-1 της ΣΠΑ Καρδίτσας και πλέον έχει το απόλυτο πλεονέκτημα μιας και είχε κερδίσει και στην αναμέτρηση του πρώτου γύρου στην Καρδίτσα. Ωστόσο, το Κολλέγιο έχει διαφορά δύο βαθμών από τους διώκτες του, ενώ έχει ένα παιχνίδι λιγότερο.
Στο τρίτο όμιλο, η Ορεστιάδα πέρασε αέρα από την Θεσσαλονίκη κερδίζοντας τον Ηρακλή με 3-0, ενώ και η Μεντ είχε εύκολο έργο απέναντι στην Έλπίδα Αμπελοκήπων. Έτσι η μάχη για την κατάκτηση της πρώτης θέσης του ομίλου συνεχίζεται...
Τέλος στον πρώτο όμιλο η Κύζικος νίκησε με 3-1 τον Ιωνικό Ν.Φ. και συνεχίζει να ελπίζει σε κάποιο στραβωπάτημα της πρωτοπόρου του ομίλου, Αργυρούπολης που υποδέχεται την Κυριακή τον ΟΦΗ και των Χανίων που φιλοξενούν τα Ταταύλα.
ΑΝΑΛΎΤΙΚΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
1ος όμιλος 15η αγωνιστική
ΟΦ Γέρακα - ΓΣ Πανελλήνιος 0-3 (20-25, 22-25, 22-25)
Γέρακας (-): Πανδής, Διονυσόπουλος, Ιωάννου, Μπισμπίκας, Μπαλογιάννης, Μουτουσίδης/ Παλαιολόγος (λ), Παπαδέας, Στυλιανού, Ρούσσος.
Πανελλήνιος (Λακασάς): Σχίζας, Μάρκου, Μπουγάς, Σούρδι, Χατζηθάνος, Αγγέλου/ Αντωνιάδης (λ), Μπίκος, Σωτηρέλης.
Κύζικος Ν. Περάμου - Ιωνικός Ν.Φ. 3-0 (25-14, 25-21, 25-18)
Κύζικος Νέας Περάμου (Κουμπλής): Καρακίτσος, Αλεξόπουλος, Θεοδωρόπουλος, Ζαχαρόπουλος, Μπεκιάρης, Δημοβασίλης/ Μπαρμπούνης Θ. (λ), Μπαρμπούνης Σπ., Μούλος.
Ιωνικός Ν.Φ. (Γκαραβέλης): Καλογερόπουλος, Οικονόμου, Βαρδής, Πατσιαλής, Καλογερόπουλος, Κοντάρης/ Ζαγκανάς (λ), Ηλιόπουλος, Τσιαμπάς.
Πανερυθραϊκός – Δραπετσώνα 3-0 (25-16, 25-23, 28-26)
Πανερυθραϊκός (Χατζηπέρος): Κατσαούνης, Μπιλλήρης, Αδαμόπουλος, Παπασιδέρης Γ., Κωστόπουλος Παπασιδέρης Δ./ Πολυμερόπουλος, (λ), Σπανός, Λέπουρας, Κίγκας.
Δραπετσώνα (Πλήθης): Ρεζκ, Κογκαλίδης Κ.Γ., Στρατηγός, Εξαδάχτυλος, Τραπεζοντίδης, Χριστόπουλος/ Βογιατζίδης (λ), Φύτρος, Μαργαρίτης, Κογκαλίδης Κ.Λ..
2oς όμιλος - 15η αγωνιστική
Παλλήνη - ΑΓΣΙ 3-0 (25-14, 25-20, 25-15)
Παλλήνη (Καραμαρούδης): Βλαχάκης, Λυκούρεσης, Τσικάτος, Ψάρρης, Κουλοχέρης, Μανιάτης/ Τσαδήμας (λ), Αντωνάκης, Ανάγνου
ΑΓΣΙ (Θεοδωράκης): Μάντζιος Φ., Χόνδρος, Οικονόμου, Γεωργάκης, Δημητριάδης, Κλούρας/ Μυλωνάς (λ), Παπανικολάου, Αποστόλου
ΑΟΝΣ Μίλων - ΑΕΠ Ολυμπιάς 2-3 (24-26, 17-25, 25-23, 25-22, 16-18)
Μίλων (Ντόζης): Κεχράς, Σαμπανάι, Τουρνάκης, Παπασταματάτος Ν., Αναστασόπουλος, Σπυριούνης/ Αθανασόπουλος (λ), Περγαμαλής Ευστρ., Παπασταματάτος Γ., Περγαμαλής Γ.
Ολυμπιάδα Πατρών (Δαρρείος): Κοκόλας, Φιλίππου, Δημητσιάνος, Σαλαβασίλης, Δασκαλόπουλος, Γεωργάτος/ Σταθόπουλος (λ), Γεωργακόπουλος, Δοντής, Αυγέρος.
Κολλέγιο Αθηνών - ΣΠΑ Καρδίτσας 3-1 (25-19, 25-16, 18-25, 26-24)
Κολλέγιο Αθηνών (Γαβριήλ): Μάντζιος, Κοτσιλιάνος, Σωτηρίου, Ζουπάνι, Αριστόπουλος, Χριστοφίδης/ Μπούρας (λ), Μεσσάλας, Μιχαλόπουλος, Πολυμερόπουλος, Ρεστένης.
ΣΠΑΚ (Σκανίκα): Θάνος, Βλαχόπουλος, Καραγκιόζης, Χήρας, Αλεξίου Φ., Κολτσιάκης/ Ντάκουρης (λ), Αλεξίου Θ..
ΑΚ Ζωγράφου - Καλαμάτα 80 1-3 (17-25, 25-23, 20-25, 19-25)
ΑΚ Ζωγράφου (Λοϊζίδης): Κακλαμανάκης, Κωλέτης, Ξένος, Παπούλης, Μαρκάκης, Παπαντωνίου/ Μπαρέκας (λ), Βενιζέλος, Δικτυόπουλος, Γιαννόπουλος, Μαρκόπουλος, Χαραλάμπους.
Καλαμάτα 80 (Ντάκουρης): Βραχνάς, Κακαλέτρης, Μπουσούνης, Μανιατέας, Μάνα, Κωτσάκης/ Δημητρακόπουλος (λ), Περπινάκης, Εξαρχέας, Μπλάουελ.
3oς όμιλος - 15η αγωνιστική
Ηρακλής - Ορεστιάδα 0-3 (21-25, 24-26, 15-25)
ΜΕΝ Τούμπας - ΑΣ Ελπίς 3-0 (25-19, 25-23, 25-22)
ΜΕΝΤ (Γκολίτσης): Μπαλάσκας, Παπαϊακώβου, Χατζηηλιάδης, Αντιφάκος, Δημητριάδης, Σάκογλου/ Κνάπεκ (λ), Βέλο, Χρυσάφης
Ελπίς Αμπελοκήπων (Κυλίτσης): Γαβριήλ, Βασιλειάδης, Καρασαρλίδης, Βουλγαρίδης, Κοντογιάννης, Πρώιο/, Αλμαλής (λ), Αδαμίδης (λ), Μπατσάρας, Νικολακάκης
ΑΟ Σερρών - Λήμνος Sports Club 3-2 (11-25, 25-23, 25-12, 20-25, 15-09)
Σέρρες (-): Λαζαρίδης, Κομητούδης, Κόκκινος, Ζλάτκος, Παναγιώτου, Κάττος/ Μαυρομάτης (λ), Σωτηριάνος, Βελιχάι
Λήμνος (Κάτσικας): Ναλμπαντής Κ., Ναλμπαντής Απ., Βανδώρος, Μήττας, Μούρτζιος, Αλεξάκης/ Ντουρντούρας (λ)