1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
02-02-2014 00:59

Στην Ορεστιάδα το ντέρμπι κορυφής

Συνεχίστηκε η δράση στην Α2 ανδρών με αποκορύφωμα την νίκη της Ορεστιάδας με 3-0 επί της ΜΕΝΤ στο ντέρμπι κορυφής του τρίτου ομίλου.

Στον πρώτο όμιλο σπουδαίο διπλό πέτυχε η Κύζικος Ν. Περάμου που επικράτησε με 3-2 της Δραπετσώνας και παρέμεινε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας, ενώ πολύτιμη νίκη στην προσπάθεια της παραμονής πέτυχε ο Πανελλήνιος που επικράτησε με 3-0 του ΟΠΕΡ.

Στον δεύτερο όμιλο το πρωτοπόρο Κολλέγιο πήρε το τρίποντο στην έδρα της Καλαμάτας 80 και η δεύτερη Καρδίτσα δεν είχε πρόβλημα να κάνει το 3-0 απέναντι στον Ερμή Ηγουμενίτσας.

Η Ορεστιάδα ήταν η νικήτρια στο ντέρμπι κορυφής με την ΜΕΝΤ και εκτός συγκλονιστικού απροόπτου θα βγεί στην 1η θέση του τρίτου ομίλου της Α2 Ανδρών. Mάλιστα, έχει και το αβαντάζ σε περίπτωση ισοβαθμίας, καθώς οι Θεσσαλονικείς είχαν νικήσει 3-1 στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα. 

14η αγωνιστική

1ος όμιλος

Ταταύλα - ΟΦ Γέρακα 3-2 (25-22, 25-21, 24-26, 17-25, 15-9)
Ταταύλα (Αρέτας): Πουλής, Μωραΐτης, Κισκήρας, Κώτσης, Ρομπότσης, Αργυρακάκης Κ., Μουσικάς (λ), Ανέστης, Τσουμελέας. Παυλόπουλος.
ΟΦ Γέρακα (-): Διονυσόπουλος, Ιωάννου, Μπισμπίκας, Στυλιανού Μπαλογιάννης, Πανδής, Παλαιολόγος (λ), Παπαδέας, Ρούσσος.

Δραπετσώνα - Κύζικος Νέας Περάμου 2-3 (29-27, 18-25, 25-20, 17-25, 8-15)
Δραπετσώνα (Πλήθης): Ρεζκ, Κογκαλίδης Κ.Γ., Εξαδάχτυλος, Τραπεζοντίδης, Χριστόπουλος, Στρατηγός, Βογιατζίδης (λ), Φύτρος, Μαργαρίτης, Μπουλγάρου, Κογκαλίδης Κ.Λ..
Κύζικος Νέας Περάμου (Κουμπλής): Καρανικολάου, Καρακίτσος, Αλεξόπουλος, Κούλας, Ζαχαρόπουλος Μπεκιάρης, Μπαρμπούνης (λ), Θεοδωρόπουλος, Δημοβασίλης, Βαρδής

Πανερυθραϊκός – ΟΦΗ 3-0 (25-23, 25-16, 25-14)
Πανερυθραϊκός (Χατζηπέρος): Μπιλλήρης, Αδαμόπουλος, Παπασιδέρης Γ., Κίγκας,Κατσαούνης, Γ., Γκόρτσανιουκ, Πολυμερόπουλος, (λ), Σπανός, Αθανσιάδης, Λέπουρας, Κωστόπουλος
ΟΦΗ (-): Παπαδάκης, Θεοδώρου, Ραβίκαλης, Μαγριπλής, Ζλατιλίδης, Χατζηκάλφας, Κοσκινάς (λ), Μουτάφης, Καλαϊτζής, Τσαγκαρούλης

Πανελλήνιος - ΟΠ Ρεθύμνου 3-0 (25-18, 25-20, 25-20)
Πανελλήνιος (Λακασάς): Χατζηθάνος, Μπουγάς, Σούρδι, Μπάσι, Αγγέλου, Δημόπουλος, Αντωνιάδης (λ), Μπίκος, Σχίζας , Δημητούλης, Παπαθεοδωσίου
ΟΠΕΡ (Μπουρμπάκης): Παπαδάκης, Χνάρης, Διαμαντάκης, Μαρκίδης, Πελτέκης, Ξυλούρης, Λαδάκης (λ), Μπονατάκης, Ταταράκης.

2ος όμιλος 

Καλαμάτα 80 - Κολλέγιο Αθηνών 1-3 (14-25, 25-23, 21-25, 24-26)
Καλαμάτα 80 (Ντάκουρης): Αποστολόπουλος, Περπινάκης, Κακαλέτρης, Γιατράκος, Μπλάουελ, Μανιατέας, Δημητρακόπουλος (λ), Μπουσούνης, Βραχνάς, Εξαρχέας, Μάνα.
Κολλέγιο Αθηνών (Γαβριήλ): Κοτσιλιάνος, Ζουπάνι, Μάντζιος, Σωτηρίου, Χριστοφίδης, Αριστόπουλος, Μπούρας (λ), Μιχαλόπουλος, Πολυμερόπουλος, Μεσσάλας.

Μίλων - Παλλήνη 2-3 ()
Μίλων (Nτόζης): Κεχράς, Αναστασόπουλος Π., Περγαμάλης Ε., Σαμπανάι, Σπυριούνης, Τουρνάκης, Αθανασόπουλος Κ. (λ), Παπασταματάτος Γ., Παπασταματάτος Ν., Περγαμάλης Γ.. 
Παλλήνη (Καραμαρούδης): Βλαχάκης, Λυκούρεσης, Τσικάτος, Ψάρρης, Κουλοχέρης, Μανιάτης, Τσαδήμας (λ), Μοσχοβάκης, Ανάγνου.

ΣΠΑ Καρδίτσας - Ερμής Ηγουμενίτσας 3-0 (25-13, 25-15, 25-23)
ΣΠΑΚ (Σκανίκα): Θάνος, Βλαχόπουλος, Καραγκιόζης, Χήρας, Παπαγεωργίου, Κολτσιάκης, Ντάκουρης (λ), Καραθάνος, Μαλλιώρας, Αλεξίου Θ.. 
Ερμής Ηγουμενίτσας (Λάμπρου): Μπέλλος, Μπούτρης, Βαμβέσος, Παρούσης, Σαντζαρίδης, Ογκουνλέγε, Νίκου Ν. (λ), Νίκου Π..

ΑΓΣ Ιωαννίνων - Ερμής Πατρών 3-2 (21-25, 25-17, 22-25, 25-23, 15-11)
ΑΓΣΙ (Θεοδωράκης): Μάντζιος Φ., Χόνδρος, Οικονόμου, Γεωργάκης, Δημητριάδης, Κλούρας, Μυλωνάς (λ), Κυπριανός (λ), Παπανικολάου, Αποστόλου.
Ερμής Πατρών (Σταματόπουλος): Μαμμάσης, Βασιλόπουλος, Κοντοδημόπουλος, Κόζης, Χασάπης, Κανάς, Σακκάς (λ), Ξένος, Μαθιουδάκης.

3ος όμιλος

Ορεστιάδα - ΜΕΝ Τούμπας 3-0 (25-18, 25-22, 26-24) 
Ορεστιάδα (Αντωνιάδης): Καρδαμανίδης, Ποτολίδης, Κεμανετζής, Δημητρούδης, Βλασακίδης, Χουσίδης, Κωνσταντινίδης (λ).
ΜΕΝΤ (Γκολίτσης): Αντιφάκος, Σακόγλου, Δημητριάδης, Παπαϊακώβου, Μποζίδης, Χατζηηλιάδης, Κνάπεκ (λ), Βέλο, Χρυσάφης.

Μέγας Αλέξανδρος – Αίας Ευόσμου 1-3 (23-25, 25-16, 17-25, 15-15)
Μέγας Αλέξανδρος (Οικονομίδης): Παπαδόπουλος, Κουτσονίκας, Μαυρίδης, Στοϊλούδης, , Ρεμπούτζιας, Ρούσος, Καψαμπέλης (λ), Κανάς, Χατζηπαρασκευάς, Παπανικολάου
Αίας (Κουτουνίδης): Σκαρλατίδης, Καρασαββίδης, Ιωακειμίδης, Παπαπαναγιώτου, Παπάζογλου, Βαφέας, Χαριτωνίδης (λ), Βαγγεμιτζίδης (λ), Τσάρας, Κερτικίδης, Κομητούδης, Μπαλαός

Ζαφειράκης Νάουσας - ΑΟ Σερρών 3-0 (27-25, 25-22, 25-13)
Ζαφειράκης Νάουσας (-): Τσιρής, Αποστόλου, Σηπιτάνος, Μάγγος, Ανδρέου, Προύσαλης, Άντιφάκος (λ), Ορδουλίδης, Λαφάρας, Ιωακειμίδης, Περβολάρης. 
ΑΟ Σερρών (-): Κάτος, Καραγκιόζης, Παναγιώτου, Κόκκινος, Ζλάτκος, Βεληχάι, Μαυρομάτης.

Ελπίς Αμπελοκήπων - Μακεδονικός 3-2 (26-24, 20-25, 14-25, 25-17, 17-15)
Ελπίς Αμπελοκήπων (Κυλίτσης): Γαβριήλ, Βασιλειάδης, Μπατσάρας, Βουλγαρίδης, Κοντογιάννης, Πρώιος, Αλμαλής (λ), Καρασαρλίδης, Νικολακάκης, Κοεμτζής.
Μακεδονικός (Γεωργιάδης): Τσιγκελίδης, Καψιμάλης, Γκουδελόπουλος, Αλμαλής, Παπαζαχαρίας, Όσσας, Καλεντέρογλου (λ), Κτιστάκης, Μπρέντας.

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ