1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Σφάλμα
  • JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 48
26-01-2014 00:55

Χωρίς αγώνα ο ΣΠΑΚ, έπιασε κορυφή η Ορεστιάδα

Συνεχίστηκε η Α2 ανδρών και στον πρώτο όμιλο η Αργυρούπολη παίζει τη Δευτέρα, και τα Χανιά την Κυριακή, με Πανελλήνιο και Δραπετσώνα αντίστοιχα. Στον δεύτερο όμιλο ο ΣΠΑΚ πήρε στα χαρτιά τον αγώνα με τον Αίαντα Μαλεσίνας, το Κολλέγιο έχει ρεπό. Στον τρίτο όμιλο η Ορεστιάδα πήρε τη νίκη με 3-0 απέναντι στον Μακεδονικό και ισοβαθμεί στην κορυφή με τη ΜΕΝΤ την οποία αντιμετωπίζει την επόμενη αγωνιστική. 

 

 

1ος όμιλος

ΟΦΗ - Οδυσσέας 2-3 (25-23, 25-22, 23-25, 22-25, 10-15)
ΟΦΗ (-): Παπαδάκης, Θεοδώρου, Ραβικάλης, Μαγριπλής, Ζλατιλίδης, Χατζηκάλφας/ Κοσκινάς (λ), Καλαϊτζής
Οδυσσέας Αμαρουσίου (Φάκας): Σασάτης, Δανιάς, Παπαδόπουλος, Σταθάκης Δεληπρίμης, Γεώργας/Κοτσαμπάσης (λ), Κωνσταντινίδης, Κοντός, Κουμανταρέας

ΟΦ Γέρακα - ΑΣ Ιωνικός 3-2 (18-25, 16-25, 25-20, 25-18, 15-10)
Γέρακας (-): Διονυσόπουλος, Φωτιάδης, Μπισμπίκας, Ιωάννου, Μπαλογιάννης, Πανδής/ Παλαιολόγος (λ), Μουτουσίδης, Παπαδέας, Ρούσος, Στυλιανού
Ιωνικός Ν.Φ. (Γκαραβέλης): Κοντάρης, Ανεστόπουλος, Φιλιππαίος, Σπυρέας, Καλογερόπουλος, Πατσιαλής/ Ζαγκανάς (λ), Οικονόμου, Ηλιόπουλος, Γκιόκας, Μακρόπουλος.

Πανερυθραϊκός – ΑΠΣ Κύζικος Ν. Περάμου 1-3 (25-22, 20-25, 20-25, 16-25)
Πανερυθραϊκός (Χατζηπέρος): Μπιλλήρης, Αδαμόπουλος, Παπασιδέρης Δ., Παπασιδέρης Γ., Κατσαούνης, Γ., Γκόρτσανιουκ/ Πολυμερόπουλος, (λ), Λέπουρας, Κίγκας, Κωστόπουλος
Κύζικος (Κουμπλής): Καρακίτσος, Αλεξόπουλος, Κούλας, Ζαχαρόπουλος, Μπεκιάρης, Καρανικολάου/ Μπαρμπούης (λ), Βαρδής, Θεοδωρόπουλος.

2ος όμιλος

Ερμής Ηγουμενίτσας - Καλαμάτα 80 1-3 (22-25, 21-25, 26-24, 24-26)
Ερμής Ηγουμενίτσας (Λάμπρου): Μπέλλος, Ντελής, Ογκουνλέγε, Χρηστάρας, Μπούτρης, Βαμβέσος/ Σαντζαρίδης (λ), Ντάκουρης, Ζώης.
Καλαμάτα 80 (Ντάκουρης): Μπλάουελ, Βραχνάς, Κακαλέτρης, Αποστολόπουλος, Μανιατέας, Μάνα/ Δημητρακόπουλος (λ), Εξαρχέας.

Παλλήνη - Ολυμπιάδα Πατρών 1-3 (25-14, 21-25, 23-25, 22-25)
Παλλήνη (Καραμαρούδης): Λυκούρεσης, Τσικάτος, Μάρκου, Κουλοχέρης, Μανιάτης, Ανάγνου/ Τσαδήμας (λ), Βλαχάκης (λ), Ψαρρής, Αντωνάκης, 
Oλυμπιάδα Πατρών (Δαρείος): Κοκόλας, Δημησιάνος, Σαλαβασίδης, Φιλίππου, Γεωργακόπουλος, Αυγέρος/Σταθόπουλος (λ), Πελεκούδας.

ΑΣΠ Ερμής - ΑΟΝΣ Μίλων 1-3 (17-25, 25-23, 12-25, 27-29)
Ερμής Πατρών (Σταματόπουλος): Κόζης, Μαμμάσης, Γιώργος Χασάπης, Βασιλόπουλος , Κανάς, Γιάννης Χασάπης/ Σακκάς (λ), Μαθιουδάκης, Κοντοδημόπουλος, Αλτάνης, Ξένος
Μίλων (Nτόζης): Κεχράς, Αναστασόπουλος, Περγαμάλης Ε., Σαμπανάι, Σπυριούνης, Τουρνάκης/ Αθανασόπουλος (λ) Παπασταματάτος Ν., Περγαμάλης Γ. Παπασταματάτος Γ.

ΑΚ Ζωγράφου - ΑΓΣ Ιωαννίνων 0-3 (22-25, 21-25, 20-25)
Ζωγράφου (Λοϊζίδης): Κακλαμανάκης, Κωλέτης, Ξένος, Γιαννόπουλος, Μαρκάκης, Παπαντωνίου/ Μπαρέκας (λ), Μαρκόπουλος, Δικτυόπουλος, Βενιζέλος
ΑΓΣΙ (Μάντζιος): Αποστόλου, Κλούρας, Οικονόμου, Μάντζιος, Χόνδρος, Γεωργάκης/ Μυλωνάς (λ), Τζουμάνης

3ος όμιλος

Μακεδονικός - ΑΟ Ορεστιάδας 0-3 (13-25, 11-25, 19-25)
Μακεδονικός (Γεωργιάδης): Γκουβελόπουλος, Αλμαλής, Όσσας, Παυλίδης, Καψιμάλης, Παπαζαχαρίας/ Καλιντέρογλου (λ), Κτιστάκης, Τσιγγελίδης, Μπρέντας
Ορεστιάδα (Αντωνιάδης): Δημητρούδης, Βλασακίδης, Χουσίδης, Καρδαμανίδης, Μποζονίδης, Κεμανετζής/ Κωνσταντινίδης (λ), Διαμαντίδης, Προδρομίδης, Πεντίδης 

ΓΣ Ηρακλής - ΓΣ Μεγ. Αλέξανδρος 3-1 (25-17, 23-25, 25-21, 25-23) 

ΑΟ Σερρών - ΑΣ Ελπίς 1-3 (19-25, 25-17, 23-25, 24-26)
ΑΟ Σερρών (-): Κομητούδης, Βελιχάι, Κούτρας, Παναγιώτου, Κόκκινος, Ζλάτκος/ Δουκάκης (λ), Μαυρομάτης
Ελπίδα Αμπελοκήπων (Κυλίτσης): Γαβριήλ, Βασιλειάδης, Πατσάρας, Κοντογιάννης, Πρώιος, Βουλγαρίδης/ Αλμαλής (λ), Καρασαρλίδης, Μάρτσης

ΑΠΣ Αίας - Λήμνος Sports Club 3-0 (25-16, 25-19, 25-21)
Αίας Ευόσμου (Κουτουνίδης): Σκαρλατίδης, Καρασαβίδης, Ιωακειμίδης, Παπαπαναγιώτου, Βαφέας, Παπάζογλου/ Χαριτωνίδης (λ), Βαγιανεντίδης (λ), Τσιάρας, Μπάλλος, Κομητούδης
Λήμνος (Κατζικάς): Μούρτζιος, Βανδώρος, Μήττας, Αλεξάκης, Ναλμπάντης Κ., Ναλμπάντης Α/ Ντούρντουρας (λ), Μαμαλίγκας

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ