1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Σφάλμα
  • JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 48
19-01-2014 02:27

Μεγάλες νίκες για Χανιά και ΜΕΝΤ, ένταση στο Ζαφειράκης - Αίας

Συνεχίστηκε η Α2 ανδρών με την 12η αγωνιστική και χαμόγελα σε Χανιά και ΜΕΝΤ. Οι Κρητικοί νίκησαν με 3-0 την Κύζικο Νεας Περάμου και συνεχίζουν να καταδιώκουν την Αργυρούπολη. Μεγάλη νίκη είχαμε και για τη ΜΕΝΤ που για τον 3ο όμιλο επικράτησε του άλλοτε σπουδαίου Ηρακλή. Όμως ένταση επικράτησε στον αγώνα του Ζαφειράκη με τον Αίαντα. Εκεί ο Γιάννης Αποστόλου του Ζαφειράκη αντίκρισε την κόκκινη κάρτα για διαμαρτυρία στο 3ο σετ, ενώ ο Μαριος Γκούγκουρας  του Αίαντα αποβλήθηκε από το παιχνίδι στο 4ο σετ για εξύβριση του δεύτερου διαιτητή για σφύριγμα του στο 13-12.
1ος όμιλος

ΑΠΣ Κύζικος Ν. Περάμου - ΣΦΠ Χανίων 0-3 (17-25, 15-25, 19-25)
Κύζικος Νέας Περάμου (Κουμπλής): Καρανικολάου, Καρακίτσος, Αλεξόπουλος, Κούλας, Βαρδής, Μπεκιάρης/ Πλεμμένος (λ), Μπαρμπούνης (λ), Μούλος, Θεοδωρόπουλος, Ζαχαρόπουλος
Χανιά (Τσιακμάκης): Πλίκας, Κόκκινος, Γκιρτζίκης, Φίνος, Ωρολογάς, Καλογεράκης/ Τευτσής (λ), Μιχελάκης

ΑΣ Ιωνικός - ΟΠ Ρεθύμνου 3-2 (25-15, 27-25, 20-25, 21-25, 15-06)
Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας (Γκαραβέλης): Φιλιππαίος, Νικητάκης, Πατσιαλής, Καλογερόπουλος, Σπυρέας, Αναστόπουλος/ Μαγγανάς (λ), Γκιόκας, Βαρδής, Κοντάρης, Οικονόμου
ΟΠΕΡ (Μπουρμπάκης): Μαρκίδης, Παπαδάκης, Χνάρης, Διαμαντάκης, Μονιάκης, Πελτέκης/ Λαδάκης (λ), Γεωργακόπουλος, Ταταράκης, Ξυλούρης

Ταταύλα - Αργυρούπολη 0-3 (15-25, 23-25, 17-25) 

Πανερυθραϊκός - Οδυσσέας Αμαρουσίου 3-1 (25-19, 21-25, 25-19, 25-23)


2oς όμιλος

Παλλήνη - Ερμής Πατρών 3-0 (25-15, 25-20, 25-18)
Παλλήνη (Καραμαρούδης): Μανιάτης, Ανάγνου, Ψάρρης, Αντωνάκης, Τσικάτος, Κουλοχέρης/ Τσαδήμας (λ), Μοσχοβάκης, Λυκούρεσης, Μάρκου, Βλαχάκης
Ερμής Πατρών (Σταματόπουλος): Βασιλόπουλος. Κοντοδημόπουλος, Μαμμάσης, Χασάπης, Κανάς, Κόζης/Σακκάς (λ), Μαθιουδάκης, Ξένος, Αλτάνης

ΑΟΝΣ Μίλων - ΑΚ Ζωγράφου 3-0 (25-19, 25-11, 25-17) 
Μίλων (Nτόζης): Κεχράς, Αναστασόπουλος, Περγαμάλης Ε., Σαμπανάι, Σπυριούνης, Τουρνάκης/ Αθανασόπουλος (λ) Παπασταματάτος Ν., Περγαμάλης Γ. Παπασταματάτος Γ
Ζωγράφου (Λοϊζίδης): Κακλαμανάκης, Κωλέττης, Ξένος, Παπουλής, Μαρκάκης, Παπαντωνίου/ Μπαρέκας (λ), Δικτυόπουλος, Βενιζέλος

ΑΓΣ Ιωαννίνων - Κολλέγιο Αθηνών 0-3 (12-25, 19-25, 14-25) 
ΑΓΣΙ (Θεοδωράκης): Αποστόλου, Κλούρας, Γεωργάκης, Παπανικολάου, Οικονόμου, Μάντζιος Φ./ Μυλωνάς (λ), Τσουμάνης, Τσίρης, Μητσόπουλος , Χόνδρος
Κολλέγιο Αθηνών (Γαβριήλ): Μάντζιος, Κοτσιλιάνος, Σωτηρίου, Ζουπάνι, Αριστόπουλος, Χριστοφίδης/ Μπούρας (λ), Πολυμερόπουλος, Μιχαλόπουλος, Αρμόνης, Ρεσθένης

ΑΕΠ Ολυμπιάς - ΣΠΑ Καρδίτσας 0-3 (15-25, 20-25, 14-25)

AO Καλαμάτα 80 - ΑΣ Αίας Μαλεσίνας 3-0 α.α. 

3ος όμιλος

ΓΣ Μεγ. Αλέξανδρος - Λήμνος Sports Club 3-1 (25-20, 18-25, 25-17, 25-22)
Μέγας Αλέξανδρος (Οικονομίδης): Κοντόπουλος, Παπαδόπουλος, Σβαρνάς, Ρούσσος, Στοϊλούδης, Ρεμπούτζιας/ Καψαμπέλης (λ), Κάννας
Λήμνος (Κάτζικας): Ναλμπάντης Κ., Ναλμπάντης Απ., Βανδώρος, Μήττας, Μούρτζιος, Αλεξάκης/ Φωτιάδης (λ), Ντουρντούρας 

Ελπίς Αμπελοκήπων - ΓΕ Αλεξανδρούπολης 3-1 (25-16, 15-25, 25-21, 25-22) 
Ελπίς Αμπελοκήπων (Κυλίτσης): Γαβριήλ, Πατσάρας, Βουλγαρίδης, Νικολακάκης, Κοντογιάννης, Πρώιος/ Αλμαλής (λ), Κοεμτζής.
ΓΕΑ (-): Πλατέλλας, Αμαριανάκης, Κώτας, Τασάκος, Στόφας, Αρχοντούδης/ Δημητρούδης (λ), Δαλδαβερένης, Κωνσταντινίδης, Λαχτάρας.

Ορεστιάδα - ΑΟ Σερρών 3-1 (25-17, 23-25, 25-19, 25-15)
Ορεστιάδα (Αντωνιάδης): Δημητρούδης, Βλασακίδης, Χουσίδης, Ποτολίδης, Διαμαντίδης, Προδρομίδης/ Κωνσταντινίδης (λ), Κεμανετζής, Πεντίδης.
ΑΟ Σερρών (-):Κομητούδης, Ζλάτκος, Παναγιώτου, Κόκκινος, Κάτος, Βελιχαί/ Μαυρομάτης (λ).


ΓΣ Ηρακλής - ΜΕΝ Τούμπας 0-3 (13-25, 17-25, 20-25) 
Ηρακλής (Πάτρας): Δούρβος, Ιωαννίδης, Τζιουμάκας, Κατσιαφλάκας, Γεροβασιλείου, Ευγενίδης/ Τσιράκης (λ), Σταυρακάκης, Ηλίας, Τσιάρας
ΜΕΝΤ (Γκολίτσης): Σακόγλου, Παραδεισάνος, Χατζηηλιάδης, Χρυσάφης, Παπαϊακώβου, Μποζίδης/ Κνάπεκ (λ), Μπαλάσκας, Αντιφάκος, Δημητριάδης, Μουράτης

ΕΓΣ Ζαφειράκης - ΑΠΣ Αίας 1-3 (25-21, 24-26, 21-25, 20-25)
Ζαφειράκης Νάουσας (-): Ορδουλίδης, Αποστόλου, Βαρθολομαίος, Μάγγος, Ανδρέου, Προύσαλης/ Περβολάρης (λ), Αντιφάκος
Αίας Ευόσμου (Κουτουνίδης): Σκαρλατίδης, Καρασαβίδης, Γκούγκουρας, Παπαπαναγιώτου, Βαφέας, Παπάζογλου/ Χαριτωνίδης (λ)
• Ο Βαρθολομαίος του Ζαφειράκη τραυματίστηκε στο 2ο σετ και αποχώρησε 
• Ο Γιάννης Αποστόλου του Ζαφειράκη αντίκρισε την κόκκινη κάρτα για διαμαρτυρία στο 3ο σετ
• Ο Γκούγκουρας του Αίαντα αποβλήθηκε από το παιχνίδι στο 4ο σετ για εξύβριση του δεύτερου διαιτητή

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ