1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Σφάλμα
  • JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 48
10-11-2013 00:20

Ορεστιάδα και Κολλέγιο νικητές στα ντέρμπι

Με το ντέρμπι Ορεστιάδα-Ηρακλής Θεσσαλονίκης να δεσπόζει ολοκληρώθηκε το πρόγραμμα του τρίτου ομίλου για την πέμπτη αγωνιστική της Α2 ανδρών. Στο ματς που ξεχώρισε η Ορεστιάδα, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, κατάφερε να κερδίσει τον Ηρακλή 3-1 επιβάλλοντας πλήρως το ρυθμό της στο τέταρτο σετ. 


Στα υπόλοιπα παιχνίδια του ομίλου, ο Ζαφειράκης Νάουσας κέρδισε τον Μακεδονικό 3-1, ο Αίας Ευόσμου ηττήθηκε από τον ΓΕ Αλεξανδρούπολης με 1-3, ενώ οι Σέρρες νίκησαν στο τάι μπρέικ τη Λήμνο του Νίκου Σαμαρά και η ΜΕΝΤ νίκησε 0-3 την Ελπίδα Αμπελοκήπων για το δεύτερο πιο ενδιαφέρον παιχνίδι του τρίτου ομίλου.

Στον δεύτερο όμιλο το παιχνίδι που ξεχώρισε ήταν αυτό της Καρδίτσα με το Κολλέγιο Αθηνών, στο οποίο το φιλοξενούμενο Κολλέγιο επιβλήθηκε με 1-3. 'Αλλο ένα ενδιαφέρον ματς ήταν του ΑΓΣΙ με την Παλλήνη, στο οποίο η Παλλήνη πήρε το πολύτιμο διπλό και  την πρώτη της νίκη. 

Στον πρώτο όμιλο Κύζικος Νέας Περάμου και Χανιά κέρδισαν 0-3 εκτός έδρας τον Ιωνικό και τα Ταταύλα αντιστοίχως. Οι δύο ομάδες ο οποίες είναι τα φαβορί για την άνοδο την εφετινή χρονιά, αγωνίζονται μεταξύ τους την Τετάρτη για την πρώτη αγωνιστική. 

Τα αποτελέσματα των αγώνων: 

1ος όμιλος

ΓΣ Πανελλήνιος - ΟΦ Γέρακα 3-1 (25-14, 29-27, 25-27, 25-21)
Πανελλήνιος (Κασιωτάκης): Μπουγάς, Σούρδι, Μπάσι, Δημόπουλος, Αγγέλου, Χατζηθάνος/ Δημητρίου (λ), Πλαγιαννός (λ)
Γέρακας (-): Μπαλογιάννης, Διονυσόπουλος, Ιωάννου, Μπισμπίκας, Στυλιανού, Φωτιάδης/ Παλαιολόγου (λ)

Δραπετσώνα - Πανερυθραϊκός 1-3 (28-30, 20-25, 25-23, 21-25)
Δραπετσώνα (Διάκος): Ρεζκ, Φύτρος, Μαργαρίτης, Εξαδάχτυλος, Τραπεζουντίδης, Χριστόπουλος/ Βογιατζίδης (λ), Κογκαλίδης Κ., Στρατηγός, Κογκαλίδης Ελ., Μπινιός.
Πανερυθραϊκός (Χατζηπέρος): Παπασιδέρης Δ., Λέπουρας, Μπιλλήρης, Αδαμόπουλος, Παπασιδέρης Γ., Κωστόπουλος/ Πολυμερόπουλος (λ), Γκόρτσιανουκ, Κίγκας.

ΑΟ Ταταύλα - ΣΦΠ Χανίων 0-3 (19-25, 16-25, 16-25)

ΑΟ Οδυσσέας - ΟΠ Ρεθύμνου 3-0 (25-19, 25-21, 25-15)

Ιωνικός Ν.Φ. - Κύζικος Ν. Περάμου 0-3 (19-25, 19-25, 21-25)

Κυριακή 10 Νοεμβρίου 
17:30 ΟΦΗ - ΑΟΝ Αργυρούπολης

2ος όμιλος

ΑΓΣ Ιωαννίνων - ΑΟ Παλλήνη 1-3 (25-20, 24-26, 18-25, 17-25)
ΑΓΣΙ (Θεοδωράκης): Αποστόλου, Δημητριάδης, Γεωργάκης, Κλούρας, Οικονόμου, Μάντζιος/ Μυλωνάς (λ), Κυπριανός (λ), Τσουμάνης, Τσίρης 
Παλλήνη (Καραμαρούδης): Αντωνάκης, Ανάγνου, Βλαχάκης, Λυκούρεσης, Μανιάτης, Ψάρρης/ Τσαδήμας (λ), Κουλοχέρης, Μοσχοβάκης, Μάρκου, Τσίκαλος 

ΑΣ Αίας Μαλεσίνας - ΑΣΠ Ερμής Ηγ/τσας 2-3 (26-28, 24-26, 31-29, 25-19, 12-15)
Αίας Μαλεσίνας (Γιαννέλης): Χελιώτης, Γιοβανάκογλου, Αθανασίου, Γιαννέλης, Σοφοκλέους, Σταθουλόπουλος/ Μπέτσιος (λ)
Ερμής Ηγουμενίτσας (Λάμπρου): Μπουτρής, Βαμβέσος, Ντελής, Μπέλλος, Χρηστάρας, Γκουνλεγέ/ Σαντζαρίδης (λ)

ΣΠΑ Καρδίτσας - ΣΑ Κολλεγίου Αθηνών 1-3 (25-13, 23-25, 19-25, 21-25)
ΣΠΑΚ (Σπανίκα): Καραγκιόζης, Θάνος, Βλαχόπουλος, Κολτσιάκης, Χήρας, Αλεξίου Φ./ Ντάκουρης (λ), Νεδηλάκης, Παπαγεωργίου, Αλεξίου Θ. 
ΣΑΚΑ (Χατζηαντωνίου): Μάντζιος, Κοτσιλιάνος, Μεσάλας, Ζουπάνι, Αριστόπουλος, Χριστοφίδης/ Γκούρας (λ), Σωτηρίου, Πολυμερόπουλος, Μιχαλόπουλος

AO Καλαμάτα 80 - ΑΚ Ζωγράφου 3-1 ((21-25, 25-13, 25-10, 25-17)

ΑΕΠ Ολυμπιάς - ΑΟΝΣ Μίλων 1-3 (22-25, 22-25, 25-11, 23-25)

3ος Όμιλος

Ζαφειράκης Νάουσας - Μακεδονικός 3-1 (25-16, 22-25, 25-20, 25-20)
Ζαφειράκης Νάουσας (-): Τσίρης, Αποστόλου, Βαρθολομαίος, Μάγγος, Ανδρέου, Προύσαλης/ Άτσης (λ), Λαφάρας, Αντιφάκος, Ορδουλίδης, Σιπητάνος,
Μακεδονικός (Μπρουκς): Αλμαλής, Οσσάς, Τσιγγελίδης, Καψιμάλης, Γκουδελόπουλος, Παυλίδης/ Καλεντέρογλου (λ), Κτιτσάκης, Παπαζαχαρίας, Πρέντσας.

Ελπίδα Αμπελοκήπων - ΜΕΝΤ 0-3 (21-25, 13-25, 23-25)
Ελπίδα Αμπελοκήπων (Κυλίτσης): Πρώιος, Βασιλειάδης, Νικολακάκης, Καρασαρλίδης, Κοντογιάννης, Μάρτης/ Αλμαλής (λ), Μπατσαράς, Βουλγαρίδης.
ΜΕΝΤ (Γκολίτσης): Μποζίδης, Βέλο, Σακόγλου, Χατζηλιάδης, Κωσταρέλης, Παπαϊακώβου/ Κνάπεκ (λ), Χρυσάφης Δημητριάδης, Παραδεισάνος.

Ορεστιάδα - Ηρακλής Θεσσαλονίκης 3-1 (25-20, 22-25, 25-23, 25-12) 
Ορεστιάδα (Αντωνιάδης): Δημητρούδης, Βλασακίδης, Χουσίδης, Καρδαμανίδης, Ποτολίδης, Κεμανετζής/ Κωνσταντινίδης (λ), Προδρομίδης, Διαμαντίδης, Πεντίδης.
Ηρακλής Θεσ. (Πάτρας): Τσιάρας, Τσολάκος, Κατσιαφλάκας, Γεροβασιλείου, Ηλίας, Ιωαννίδης/ Τσιράκης (λ), Σταυρακάκης, Εφραιμίδης, Δούβρος.

Αίας Ευόσμου – ΓΕ Αλεξανδρούπολης 1-3 (21-25, 25-22, 23-25, 23-25)
Αίας (Κουτουνίδης): Παπάζογλου, Σκαρλατίδης, Καρασαββίδης, Γκούγκουρας, Παπαπαναγιώτου, Τσάρας/ Χαριτωνίδης (λ), Βαφέας, Ζολώτας, Κοηιτούδης, Ιωακειμίδης
ΓΕΑ: Γατέλας, Αρχοντούδης, Αλεξάκης, Κώτας, Αμαριαννάκης, Χριστόφας, Δημητρούδης (λ), Δαλδαβερένης, Τασάκος, Κωνσταντινίδης

Λήμνος Sports Club – ΑΟ Σερρών 2-3 (25-19, 23-25, 23-25, 25-19, 12-15)
Λήμνος: Ναλμπάντης Α., Ναλμπάντης Κ., Μαμαλίγκας, Βανδλωροις, Αλεξάκης, Μούρτζιος/ Φωτιάδης (λ), Παρασχάκης, Μαυρουδής, Ντούρντουρας
Σέρρες: Δελιχάι, Κομητούδης, Κόκκινος, Λαζαρίδης, Παναγιώτου, Ζλάτκος

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ