07-10-2013 17:18

Ο.Φ.Η και Γ.ΑΣ. Μεσσαράς οι νικητές των τουρνουά "Ευάγ. Καπαρουνάκης" και "Αντ. Αλεξανδάκης"

Ο Ο.Φ.Ηρακλείου και ο Γ.Α.Σ.Μεσσαράς αναδείχθηκαν νικήτριες ομάδες του τουρνουά "Ευάγ. Καπαρουνάκης" και  "Αντ. Αλεξανδάκης" αντίστοιχα.

Γ.Α.Σ Μεσσαράς κέρδισε την Γ.Ε.Ηρακλείου με σετ 3-0 ενώ ο Ο.Φ.Η κέρδισε 3-2 τον Σ.Φ.Π.Χανίων σε ένα άκρως απολαυστικό και γεμάτο ανατροπές παιχνίδι. Όλες  οι ομάδες που αναμετρήθηκαν έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό και μέτρησαν τις δυνάμεις τους ενόψει της έναρξης των πρωταθλημάτων στα οποία αγωνίζονται.
Την εκδήλωση χαιρέτησε το μέλος του Δ.Σ της Ε.Σ.ΠΕ.Κ κα Καλουδιώτη Μαρία και ο Αντιπρόεδρος του ΔΟΠΑΦΜΑΗ κος Κώστας Βαρδαβάς ο οποίος παρακολούθησε τους αγώνες και  μίλησε συγκινημένος για τον Βαγ. Καπαρουνάκη που υπήρξε "δάσκαλος" του στην πορεία του ως αθλητής και όχι μόνο.

Τα έπαθλα στους νικητές απένειμαν :

Ο Κώστας Βαρδαβάς (ΔΟΠΑΦΜΑΗ), στον Ο.Φ.Η για την 1η θέση του τουρνουά "Ευάγ. Καπαρουνάκης"
Ο Μιχάλης Καπαρουνάκης στον Γ.Α.Σ.Μεσσαράς για την 1η θέση του τουρνουά "Αντ. Αλεξανδράκης"
Η Τραχαλάκη Ελένη (ΣΥΔΠΕΚ) στον Σ.Φ.Π.Χανίων για τη 2η θέση του τουρνουά "Ευαγ.Καπαρουνάκης"
Ο Δανδάλης Γιάννης (ΕΣΠΕΚ) στην Γ.Ε.Η για την 2η θέση του τουνρουά "Αντ. Αλεξανδράκης"
Η Σπυριδάκη Δέσποινα (ΚΕΔ) στον Ο.ΠΕ.Ρ και στο ΝΑΟ Σούδας για την 3η θέση του τορυνουά "Ευάγ. Καπαρουνάκης" και "Αντ. Αλεξανδράκης" αντίστοιχα.