06-10-2013 01:22

Το Κολλέγιο 3-2 την Καρδίτσα σε αγώνα διαφήμιση

Στον δεύτερο αγώνα του 20ου τουρνουά «Στέλιος Καλαϊτζής» έγινε αγώνας διαφήμιση για το βόλεϊ. Τελικά, το Κολλέγιο Αθηνών νίκησε τη μαχητική Καρδίτσα 3-2 και προκρίθηκε στον τελικό του τουρνουά όπου θα αντιμετωπίσει τον Πανερυθραϊκό.
Ο αγώνας ήταν συναρπαστικός και κράτησε 2 ώρες και 13 λεπτά. Το Κολέγιο προηγήθηκε 2 φορές στα σετ 1-0 και 2-1, κατάφερε τελικά να κερδίσει στο 5ο σετ τη Καρδίτσα. Στο 5ο σετ το Κολέγιο προηγήθηκε 6-1, 8-2 και 10-4, αλλά η ομάδα της Καρδίτσας δεν είχε πει τη τελευταία λέξη και με επίθεση διαρκείας κατάφερε να ισοφαρίσει 11-11. Τελικά το σετ στο οποίο παίχτηκε πολύ όμορφο βόλει από το 10-4 και μετά, κέρδισε το Κολέγιο με 19-17. Να σημειωθεί πως Κολλέγιο και Καρδίτσα θα είναι αντίπαλοι στον Β΄όμιλο της Α2 ανδρών.

Τα σετ: 3-2 (25-18, 21-25, 25-23, 20-25, 19-17)

ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΑΘΗΝΩΝ (Χατζηαντωνίου Α): Μάντζιος Γ, Αριστόπουλος Α, Μεσσάλας Α, Ζουπάνι Ν, Κοτσιλιάνος Γ, Τρανός Ι. / Μπούρας Α. (λ), Μιχαλοπουλος Γ, Τατουλης Π.

ΣΠΑ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Νεδιλάκης Σ): Χήρας Α, Αλεξίου Φ, Καραγκίοζης Ν, Θανος Α, Βλαχοπουλος Κ, Κολτσιακης Χ, Ντακουρης Δ (λ).