ΕΤΟΣ: 2018 2017 2016 2015
2014
2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002
ΘΕΣΗ:   8 7 6 9  7 5 4 3 5 3 4 2 5 5 7 7
* Στην Α2 αναφέρεται και η κατάταξη (π.χ. Α21 είναι 1ος στην Α2 ή Α28 είναι 8ος στην Α2)

ΕΤΟΣ: 2001 2000 1999 1998 1997 1996 1995 1994 1993 1992 1991 1990 1989 1988 1987 1986 1985 1984 1983
ΘΕΣΗ: Α22 Α24 Α23

Κάνοντας μία από τις καλύτερες εμφανίσεις της εφετινής σεζόν ο Πορφύρας νίκησε με 3-1 σετ το Μαρκόπουλο και συνεχίζει την επιτυχημένη πορεία του στο πρωτάθλημα Volley League γυναικών.
Με απολογισμό 9 νίκες και 2 ήττες ολοκλήρωσε τον πρώτο γύρο της Volleyleague ο ΑΟ Θήρας.
Η Βιργινία Δικαιούλια μετά την εμπειρία της στο Survivor 2, αν και επέστρεψε στο Μαρκόπουλο και στη μεγάλη της αγάπη, το βόλεϊ, ένας τραυματισμός δεν την άφησε να μπει ξανά στη ρουτίνα των προπονήσεων και του πρωταθλητισμού με τον ΑΟΜ στη μεγάλη κατηγορία.
Νίκη με ανατροπή για τον Αίαντα επί του Μαρκόπουλου στον Εύοσμο στην αυλαία του πρώτου γύρου της Volleyleague. Η ομάδα του Ζωλασταθιάδη - ο οποίος επέστρεψε στον πάγκο μετά την τιμωρία του - αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-2, κατάφερε να γυρίσει στο ματς και με 3-2 σετ (18-25, 21-25, 25-21, 25-9, 15-9) να πανηγυρίσει την 5η νίκη (3η εντός έδρας) σε 11 παιχνίδια.
Η Volleyleague γυναικών επιστρέφει μετά από τρεις εβδομάδες λόγω των Χριστουγέννων και η αρχή θα γίνει στον Εύοσμο, όπου ο Αίας υποδέχεται το Μαρκόπουλο για την 11η και τελευταία αγωνιστική του Α' γύρου (12/1, 17.00).
Από την Κηφισιά στο Μαρκόπουλο μετακομίζει ο Βασίλης Μανθάτης, ο οποίος θα είναι ο αντικαταστάτης του Κώστα Σωτηρόπουλου, που έλυσε τη συνεργασία του με τον ΑΟΜ πριν λίγες ημέρες.
Παρελθόν αποτελεί για το Μαρκόπουλο ο προπονητής Κώστας Σωτηρόπουλος
Αναβλήθηκε εξαιτίας των ευρωπαϊκών υποχρεώσεων του ΑΟ Θήρας, η προγραμματισμένη αναμέτρηση του κόντρα στον ΑΟ Μαρκοπούλου (18/12) στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Volleyleague Γυναικών.
Επιτυχημένο ήταν το τουρνουά μίνι βόλεϊ που διοργάνωσε το Μαρκόπουλο για φιλανθρωπικό σκοπό και στο δελτίο Τύπου που εξέδωσε, αναφέρει χαρακτηρισιτκά:
Με 15 από τους 75 πόντους του να είναι από τη γραμμή του σερβίς, ο Άρης πέρασε από την έδρα του Μαρκόπουλου με 3-0 σετ για την 10η αγωνιστική της Volleyleague γυναικών.
Με στόχο να διεκδικήσει βαθμό ή βαθμούς το Μαρκόπουλο υποδέχεται τον ανεβασμένο Άρη στα Μεσογεια (15/12, 18.00) για την 10η αγωνιστική της Volleyleague γυναικών.
Την τρίτη της εκτός έδρας νίκη και πέμπτη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε στα Μεσόγεια η Ηλιούπολη. Η ομάδα του Γιάννη Παγανέλη επικράτησε με 3-1 σετ του Μαρκόπουλου και σε συνδυασμό με την ήττα της Θέτιδας, ανέβηκε στην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα της Volleyleague γυναικών με 16 βαθμούς.
Επιστροφή στην αγωνιστική δράση μετά από 15 μέρες για το Μαρκόπουλο, το οποίο μετά την αναβολή του αγώνα με τον ΑΟ Θήρας, υποδέχεται στην έδρα του την δυνατή Ηλιούπολη για την 8η στροφή του πρωταθλήματος (8/12, 18.00).
Μετά από δύο συνεχόμενα αρνητικά αποτελέσματα, το Μαρκόπουλο νίκησε στην έδρα του Ηλυσιακού με 3-1 σετ, για την 6η αγωνιστική της Vοlleyleague και έφθασε τους 9 βαθμούς. Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι με πολλές εναλλαγές στο σκορ, με τις φιλοξενούμενες να είναι καλύτερες στα κρίσιμα σημεία των σετ και με κορυφαία την Λιουτίκοβα, πανηγύρισαν τους τρεις βαθμούς της νίκης.