Στην τρίτη θέση τερμάτισε ο Ν. Βότσης και τέταρτος αναδείχθηκε ο ΑΣ Ελπίς.
Πολυτιμότερη αθλήτρια, MVP του Final 4 αναδείχθηκε η πασαδόρος του Δικεφάλου, Ελισάβετ Ηλιοπούλου.
Τα αποτελέσματα και οι συνθέσεις των ομάδων στην 3η ημέρα της τελικής φάσης.
ΠΑΟΚ - Ναύαρχος Βότσης 3-0
Διαιτητές: Μαυρίδης, Κεχαγιά, Χαλκιά.
Tα σετ: 3-0 (25-15, 25-17, 25-23)
ΠΑΟΚ (Χαριτωνίδης): Πιλιτσίδου, Τερζόγλου, Ηλιοπούλου, Κυπαρίσση, Τσιόγκα, Μιχοπουλου, λ Παπαδοπούλου, Αϊναλη Ιω., Λόλα, Αϊναλη Ισμ. Τσώνη, λ Σταματίου.
Ν. ΒΟΤΣΗΣ (Βαλσαμίδης): Αντύπα, Πετροπούλου, Κυριακίδου, Γαρουφαλάκη, Επίκουρου, Τριλυράκη, λ Ωραιοπούλου, Σκολούδη, Κυρτσίδου, Ζαφειρίου, Πιτσιγκώνη, λ Αγιομαμίτου.
Α.Σ.Άρης - Α.Σ.Ελπίς 3-0
Διαιτητές: Κουκουμάκας, Ανθυμίδης, Τσαντογλου
Τα σετ: (25-20, 25-22, 25-19).
Α.Σ. ΑΡΗΣ (Τσαϊρέλης): Νταντούλα, Κωνσταντίνου, Μπρουκς, Βάνη, Ανθούλη, Χαϊτλή, λ Πετρινόλη, Μιχαηλίδου, Τάνη, Καμπούρη, Αλμπάνη, λ Κουτσολουκά.
ΑΣ ΕΛΠΙΣ (Κοτόρτσης): Σουπιώνη, Αρμουτσή, Πέϊου, Παπαδοπούλου, Πατίκα, Παπαγρηγορίου, λ Στεργιάκη, Πυργιώτη, Στάϊκου, Δαμιανίδου, λ Ιασωνίδου.
2η ημέρα
ΠΑΟΚ - Α.Σ.Αρης 3-0
Διαιτητές: Γεωργιάδης, Τοσουνίδης, Τσιλιγκού.
Τα σετ: 3-0 (25-14, 25-23, 25-20)
ΠΑΟΚ (Χαριτωνίδης): Πιλιτσίδου, Τερζόγλου, Ηλιοπούλου, Κυπαρίσση, Τσιόγκα, Μιχοπουλου, λ Παπαδοπούλου, Αϊναλη Ιω., Λόλα, Τσώνη, λ Σταματίου.
Α.Σ.ΑΡΗΣ (Τσαϊρέλης): Τάνη, Κωνσταντίνου, Μπρουκς, Βάνη, Ανθούλη, Χαϊτλή, λ Πετρινόλη, Μιχαηλίδου, Νταντούλα, Καμπούρη, Λιούνη, λ Κουτσολουκά.
Διαιτητές: Γεωργιάδης, Τοσουνίδης, Τσιλιγκού.
Ν. Βότσης-ΑΣ Ελπίς 3-1
Διαιτητές: Ισκας, Δημητρίου, Τερζή.
Τα σετ 3-1 (21-25, 25-14, 25-21, 25-15)
Ν. ΒΟΤΣΗΣ (Βαλσαμίδης): Αντύπα, Πετροπούλου, Κυριακίδου, Γαρουφαλάκη, Επίκουρου, Τριλυράκη, λ Ωραιοπούλου, Βογιατζόγλου, Μυλωνά, Ζαφειρίου, λ Αγιομαμίτου.
Α.Σ.ΕΛΠΙΣ (Κοτόρτσης): Σουπιώνη, Αρμουτσή, Πυργιώτη, Παπαδοπούλου, Πατίκα, Παπαγρηγορίου, λ Στεργιάκη, Πεϊου, Στάϊκου, Τσιουκαλα, Δαμιανίδου, λ Ιασωνίδου.
1η ημέρα
ΑΣ Ελπίς-ΠΑΟΚ 1-3
Διαιτητές: Κυριακόπουλος, Μπουκουβάλα, Χαλκιά.
Τα σετ: 1-3 (25-15, 14-25, 21-25, 5-25)
ΑΣ ΕΛΠΙΣ (Κοτόρτσης): Σουπιώνη, Αρμουτσή, Πυργιώτη, Παπαδοπούλου, Πατίκα, Παπαγρηγορίου, λ Στεργιάκη, Πεϊου, Τσιουκαλα, Στάϊκου, Δαμιανίδου, Δουμπαρατζη, Γκουγκουτούδη, λ Ιασωνίδου.
ΠΑΟΚ (Χαριτωνίδης): Πιλιτσίδου, Τερζόγλου, Ηλιοπούλου, Κυπαρίσση, Τσιόγκα, Μιχοπουλου, λ Παπαδοπούλου, Αϊναλη Ιω., Λόλα, λ Σταματίου.
Ναύαρχος Βότσης - Α.Σ. Άρης 2-3
Διαιτητές: Γιωγιού, Τοσουνίδης, Γούβαλη.
Τα σετ: 2-3 (25-23, 23-25, 12-25, 26-24, 12-15)
Ν. ΒΟΤΣΗΣ (Βαλσαμίδης): Αντύπα, Πετροπούλου, Κυριακίδου, Γαρουφαλάκη, Επίκουρου, Τριλυράκη, λ Ωραιοπούλου, Σκολούδη, Μιτελούδη, Ζαφειρίου, Βογιατζόγλου, Μυλωνά, Πιτσιγκώνη, λ Αγιομαμίτου.
Α.Σ.ΑΡΗΣ (Τσαϊρέλης): Νταντούλα, Λιούνη, Μπρουκς, Βάνη, Ανθούλη, Χαϊτλή, λ Πετρινόλη, Κουτσολουκά, Μιχαηλίδου, Τάνη, Καμπούρη, λ Κωνσταντίνου.
Πρωτάθλημα Κ20 Κοριτσιών ΕΠΕΣΘ - Βαθμολογία Final Four | ||||||
αα | Ομάδα | Αγ | Ν | Η | Σετ | Β |
1. | ΠΑΟΚ | 3 | 3 | 0 | 9-1 | 9 |
2. | Άρης | 3 | 3 | 0 | 6-5 | 5 |
3. | Ν. Βότσης | 3 | 1 | 2 | 5-7 | 4 |
4. | ΑΣ Ελπίς | 3 | 0 | 3 | 2-9 | 0 |
ΚΑΤΑΤΑΞΗ 2020
1.ΠΑΟΚ
2.Α.Σ.Άρης
3.Ν.Βότσης
4.Α.Σ.Ελπίς
ΕΠΕΣΘ | |
Ετος | ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ - Κ20 |
1980 | Φιλαθλητικός |
1981 | Φιλαθλητικός |
1982 | Φιλαθλητικός |
1983 | Φιλαθλητικός |
1984 | ΕΟ Σταυρούπολης |
1985 | ΕΟ Σταυρούπολης |
1986 | Φιλαθλητικός |
1987 | Φιλαθλητικός |
1988 | ΕΟ Σταυρούπολης |
1989 | ΕΟ Σταυρούπολης |
1990 | Αρης |
1991 | Ολυμπιακός Κυμίνων |
1992 | Ολυμπιακός Κυμίνων |
1993 | Αίας Ευόσμου |
1994 | Φιλαθλητικός |
1995 | ΕΟ Σταυρούπολης |
1996 | Αίας Ευόσμου |
1997 | Αίας Ευόσμου |
1998 | Ολυμπιακός Κυμίνων |
1999 | Αρης |
2000 | Αρης |
2001 | ΑΟ Αμπελοκήπων |
2002 | Νέα Γενεά Ασβεστοχωρίου |
2003 | Νέα Γενεά Ασβεστοχωρίου |
2004 | Αρης |
2005 | Πρωτέας |
2006 | Μακεδόνες Αξιού |
2007 | Αρης |
2008 | Εαρινός |
2009 | Ηρακλής |
2010 | Ηρακλής |
2011 | Αίας Ευόσμου |
2012 | Αίας Ευόσμου |
2013 | Ελπίς Αμπελοκήπων |
2014 | Ελπίς Αμπελοκήπων |
2015 | Αίας Ευόσμου |
2016 | Μακεδόνες Αξιού |
2017 | Άρης |
2018 | Άρης |
2019 | Ναύαρχος Βοτσης |
2020 | Π.Α.Ο.Κ. |