18-01-2019 20:25

Για το προσπέρασμα ο Αίας, για το διπλό στη Θεσσαλονίκη η Ηλιούπολη

Το δεύτερο σερί εντός έδρας παιχνίδι του δίνει ο Αίας Ευόσμου, ο οποίος υποδέχεται την Ηλιούπολη στην πρεμιέρα του Β' γύρου της Volleyleague (19/01, 18.00).

Τις δύο ομάδες τις χωρίζουν μόλις 3 βαθμοί, με τους γηπεδούχους σε περίπτωση τριπόντου, προσπερνούν την Ηλιούπολη στην βαθμολογία. Ο Αίας με 14 βαθμούς βρίσκεται στην 7η θέση της βαθμολογίας, τρεις λιγότερους από την Ηλιούπολη.

Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου, ο Αίας Ευόσμου νίκησε στην έδρα της Ηλιούπολης μετά από συναρπαστικό παιχνίδι 3-2 σετ. Η Ηλιούπολη δίνει το δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι στη Θεσσαλονίκη, μετά την ήττα με 3-0 σετ στην έδρα του Άρη την προηγούμενη εβδομάδα.

Volleyleague Γυναικών - 12η αγωνιστική

Σάββατο 19 Ιανουαρίου

ΔΑΚ Ευόσμου 18.00: ΑΠΣ Αίας - ΓΣ Ηλιούπολης
Διαιτητές: Γιωγιού Αλκ., Μαυρίδης, Παρατηρητής: Μιχελινάκης, Επόπτες: Κακάτσιου, Παπαδοπούλου Χ., Γραμματεία: Σιδηρά.

ΔΑΚ Πυλαίας 18.00: ΑΣ Άρης - Ολυμπιακός ΣΦΠ
Διαιτητές: Βασιλειάδης, Ισκάς, Παρατηρητής: Τσοπάνογλου, Επόπτες: Λουμσί, Παπαδόπουλος Χ., Γραμματεία: Εμμανουηλίδου.

Κορίνθου 19.00: ΑΣΠ Κόρινθος - Πανναξιακός ΑΟΝ
Διαιτητές: Κτένας, Καραγιαννόπουλος, Παρατηρητής: Τσάκωνας, Επόπτες: Κούγιας, Σπίνας, Γραμματεία: Παπακυριακοπούλου.

ΔΑΠΠΟΣ 19.00: ΑΟ Θήρας - ΑΣ Μακεδόνες
Διαιτητές: Πικραμένος, Μεταξά, Παρατηρητής: Πολίτης, Επόπτες: Δρόσος, Κατσιάρας, Γραμματεία: Θεοδωρίδου.

Γ. Γεννηματάς 19.00: ΑΣΠ Θέτις - ΑΟ Ηλυσιακός
Διαιτητές: Κυριοπούλου, Μαριδάκης, Παρατηρητής: Βασιλειάδης Στ., Επόπτες: Παπαθανασίου, Χατζηθωμά, Γραμματεία: Νυδριώτη.

Κυριακή 20 Ιανουαρίου

Π. Σαλπέας 21.00: ΑΟΦ Πορφύρας - ΑΟ Μαρκοπούλου
Διαιτητές: Πρέντζας, Βελώνης, Παρατηρητής: Βαρθαλίτης, Επόπτες: Αρβανίτης, Βαρατάσης, Γραμματεία: Παπανικολάου Γ.