Η νίκη του Ηρακλή Κηφισιάς επί του ΔΑΣΩ (φωτο)

Cannot find volleynews.v2/WOMEN/HRAKLHS-KHFISIAS/2012-13/irakliskif-dasw folder inside /var/www/volleynews.gr/images/volleynews.v2/WOMEN/HRAKLHS-KHFISIAS/2012-13/irakliskif-dasw/ folder.
Admiror Gallery: 4.5.0
Server OS:nginx/1.14.0
Client OS:Unknown
PHP:5.6.38
Δείτε φωτορεπορτάζ από την νίκη του Ηρακλή Κηφισιάς επί του ΔΑΣ Ωραιοκάστρου για την 17η αγωνιστική της Α1 των γυναικών.

Ο Ηρακλής Κηφισιάς μπήκε νωθρά στον αγώνα, είχε οριακό προβάδισμα μέχρι το 19-18 του 1ου σετ αλλά τα σερβίς της Καραγκούνη έκαναν τη διαφορά με σερί 5-0. Κι ενώ όλα έδειχναν πως με το 24-18 ο Ηρακλής θα έκανε εύκολα το 1-0 σετ, το ΔΑΣΩ με καλές άμυνες έκανε σερί 5-0, μείωσε σε 24-23 και έχασε και «κόντρα» επίθεση για την ισοφάριση. Στο 2ο σετ και από τα μισά του 3ου ο Ηρακλής έδειξε την ανωτερότητα του σε όλους τους τομείς και πήρε δίκαια τη νίκη. Στο 3ο σετ ξεκίνησε βασική η Γιέλιτς αντί της Διώτη. Το ΔΑΣΩ μπορεί να έχει χάσει το τρένο της παραμονής αλλά έκανε αξιόλογη εμφάνιση.

Διαιτητές: Παπαστάμος, Πρέντζας
Tα σετ: 25-23, 25-17, 25-14
*Οι πόντοι του Ηρακλή Κηφισιάς προήλθαν: 6 άσσοι, 48 επιθέσεις, 6 μπλοκ, 15 λάθη αντιπάλων και του ΔΑΣΩ: 0 άσσοι, 25 επιθέσεις, 5 μπλοκ, 24 λάθη αντιπάλων.
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ (Λάιος): Γκλιγκόροβιτς 6π. (4/7, 1 μπλοκ, 1 άσσος), Καραγκούνη 7 (7/21), Διώτη 9 (7/20, 1 μπλοκ, 1 άσσος), Ιβάνοβα 18 (16/35, 1 μπλοκ, 1 άσσος), Γιώτα 8 (5/15, 2 μπλοκ, 1 άσσος), Λαμπρούση 8 (6/8, 1 μπλοκ, 1 άσσος) / Κίτσου (λ. - 36% υπ.), Γιέλιτς 4 (3/6, 1 άσσος), Καλογριδάκη.
ΔΑΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ (Ορφανός): Χαλιαμπάλια 2π. (1/6, 1 μπλοκ), Πανταζή 4 3/15, 1 άσσος), Καπνιά 4 (4/17), Πέτροβιτς 17 (15/36, 2 μπλοκ), Σεφεριάδου 2 (1/5, 1 μπλοκ), Κουτσοκώστα 1 (1/6) / Εζινέλι (λ. - 35% υπ.).