1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
01-10-2019 15:27

Volley League Γυναικών 2019-20: Τα ρόστερ των ομάδων

 

 

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. 2019-20
Φ. Ονοματεπώνυμο Θέση Ημ. Γέννησης Ύψος Ομάδα 2018-19
1 Κατερίνα Γιώτα Κεντρική 7/6/1990 1,84 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
2 Αλίκη Κωνσταντινίδου Κεντρική 26/6/1989 1,79 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
4 Άνα Ζιβογίνοβιτς (Σερβία) Ακραία 4/7/1991 1,85 Alba Blaj (Ρουμανία)
6 Ελίζαμπεθ Ρίγκαν Σκοτ (ΗΠΑ) Ακραία 10/8/1983 1,87 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
7 Τζίνα Λαμπρούση Κεντρική 27/1/1993 1,84 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
8 Έλενα Μιλιντίγιεβιτς Ακραία 15/6/1999 1,77 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
9 Αλεξία Καλανταρίδου Ακραία 19/1/1995 1,85 Α.Ο. Θήρας
10 Αρέτα Κονόμι Λίμπερο 31/1/1989 1,64 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
11 Ξένια Κακουράτου Λίμπερο 16/6/1993 1,59 Πανναξιακός Α.Ο.Ν.
14 Στέλλα Χριστοδούλου Πασαδόρος 19/7/1991 1,86 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
15 Σάσκια Χίπε (Γερμανία) Διαγώνια 16/1/1991 1,85 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
16 Κατερίνα Ζακχαίου (Κύπρος) Κεντρική 26/7/1998 1,9 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
18 Παναγιώτα Ξανθοπούλου Πασαδόρος 21/10/1999 1,8 Α.Ο. Θήρας
20 Αθανασία Τοτσίδου Ακραία 18/6/1989 1,77 Α.Ε.Κ.
Προπονητής: Μπράνκο Κοβάτσεβιτς (Σερβία)
Βοηθός προπονητής: Σπύρος Σαραντίτης
Στατιστικολόγος: Ξενοφών Κρόκος
Γυμναστής: Θανάσης Τσούκος
Φυσιοθεραπευτής: Αλέξανδρος Νακαστσής
Φροντιστής: Βασίλης Χάκος
Τιμ μάνατζερ: Νίκος Κατσιούρας
Υπ. Επικοινωνίας: Νίκος Κατσιούρας

 

Π.Α.Ο.Κ. 2019-20
Φ. Ονοματεπώνυμο Ημ. Γέννησης Θέση Ύψος Ομάδα 2018-19
6 Ελένη Κιόση 27/2/1985 Διαγώνιος 1,85 ΠΑΟΚ
2 Καρολίνα Αλμπουκέρκι (Βραζιλία) 25/7/1977 Πασαδόρος 1,82 Οσάσκο (βραζιλία)
9 Ελισάβετ Ηλιοπούλου 25/1/2001 Πασαδόρος 1,77 ΠΑΟΚ
4 Μαρία Μυρίδου 27/9/1995 Λίμπερο 1,67 Ναύαρχος Βότσης
10 Μαρία Κλέπκου 13/5/2000 Ακραία 1,78 ΠΑΟΚ
1 Μαρτίνα Ξανθοπούλου 24/10/1998 Λίμπερο 1,62 ΠΑΟΚ
8 Ελένη Κωνσταντινίδου 18/4/1992 Κεντρικός 1,84 ΠΑΟΚ
16 Κλαούντια Καζορόφσκα (Πολωνία) 20/12/1988 Ακραία 1,83 Enea PTPS Pila(Πολωνία)
11 Νικολέτα Καραφουλίδου 26/1/1993 κεντρικός 1,84 Μακεδόνες Αξιού
12 Ευαγγελία Χαντάβα 26/10/1990 Ακραία 1,86 ΠΑΟΚ
15 Ντάρια Έρτσεν (Σλοβενία) 20/6/1997 Διαγώνιος 1,9 Vasas Obuda(Ουγγαρία)
13 Σταματία Κυπαρίσση 20/6/2002 Ακραία 1,85 ΠΑΟΚ
18 Ανδρομάχη Τσιόγκα 3/11/2001 Κεντρικός 1,92 ΠΑΟΚ
5 Ιωάννα Πολυνοπούλου 9/4/1995 Κεντρικός 1,81 Νέα Γενεά Ασβεστοχωρίου
Προπονητής: Μίχαλ Μάσεκ (Σλοβακία
Βοηθός προπονητή: Γιάννης Χαριτωνίδης
Γυμναστής: Λάμπρος Δάνας

 

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. 2019-20
Φ. Ονοματεπώνυμο Θέση Ημ. Γέννησης Ύψος Ομάδα 2018-19
1 Όλγα Βεργίδου Πασαδόρος 17/12/1991 1,78 Πανναξιακός Α.Ο.Ν.
2 Παναγιώτα Διώτη Ακραία 13/11/1992 1,86 Βάσας (Ουγγαρία)
3 Σοφία Κοσμά Ακραία 15/11/1993 1,79 Παναθηναϊκός Α.Ο.
4 Μαριάννα-Λαζαρία Τσιούχα Ακραία 11/6/2003 1,83 Παναθηναϊκός Α.Ο.
6 Εβίτα Λεωνίδου Ακραία-Λίμπερο 24/10/2000 1,75 Παναθηναϊκός Α.Ο.
7 Αιμιλία Κωνσταντέλλου Κεντρική 27/5/1997 1,83 Α.Ο.Φ. Πορφύρας
8 Άννα Καλαντάτζε Κεντρική 13/8/1997 1,81 Α.Ο. Θήρας
10 Μαρία Οικονομίδου Διαγώνια 18/8/1992 1,83 Παναθηναϊκός Α.Ο.
13 Παναγιώτα Ρόγκα Λίμπερο 4/7/1987 1,65 Παναθηναϊκός Α.Ο.
15 Αθηνά Βογιατζόγλου Πασαδόρος 21/11/2001 1,75 Παναθηναϊκός Α.Ο.
16 Μόνικα Πότοκαρ (Σλοβενία) Ακραία 18/12/1987 1,78 Βρόκλο (Πολωνία)
17 Ιλιόνη Κελεσίδη Κεντρική 17/6/1997 1,91 Παναθηναϊκός Α.Ο.
19 Αθανασία Φακοπουλίδου Ακραία 22/5/1998 1,78 Ζ.Α.Ο.Ν.
Προπονητής: Κυριάκος Καμπερίδης
Βοηθός προπονητή: Άγκι Μπάμπουλι
Στατιστικολόγος: Γιάννης Πριόβολος
Φυσιοθεραπευτής: Βασίλης Αγγέλου
Τιμ μάνατζερ: Τάκης Μαλακατές

 

Α.Σ. ΑΡΗΣ 2019-20

Φ.

Ονοματεπώνυμο

Θέση

Ημ. Γέννησης

Ύψος

Όμαδα 2018-19

2

Σουλτάνα Κιουτσιούκη

Κεντρική

24/8/1996

1,87

ΑΟ Λαμίας 2013

4

Λαμπριάννα Πήττα

Κεντρική

30/1/1998

1,81

ΑΣ Άρης

5

Αθηνά Νταντούλα

Πασαδόρος

18/6/2002

1,79

ΑΣ Άρης

7

Τέιλορ Άγκοστ (ΗΠΑ)

Ακραία

31/5/1996

1,9

Aachen (Γερμανία)

8

Άννα Μυλωνά

Ακραία

20/5/1998

1,81

Μυγδονιακός

10

Όλγα Πετρινόλη

Λίμπερο

16/9/2002

1,65

ΑΣ Άρης

11

Λαμπρινή Κωνσταντινίδου

Πασαδόρος

16/9/1996

1,83

Ολυμπιακός ΣΦΠ

13

Βέριτσα Σίμπιτς (Βοσνία)

Διαγώνια

23/6/1992

1,89

Vasas (Ουγγαρία)

14

Μάρθα Ανθούλη

Διαγώνια

13/8/2004

2,02

ΟΠΑΘ Περσέας

15

Έτσε Χοκαόγλου

Ακραία

5/3/1994

1,89

Besiktas (Τουρκία)

16

Αγάπη Μπρουκς

Ακραία

10/3/2003

1,8

ΑΣ Άρης

17

Ειρήνη Τσομπανίδου

Κεντρική

15/7/1993

1,85

Πανναξιακός ΑΟΝ

18

Κωνσταντίνα Χαϊτλή

Κεντρική

18/7/2002

1,82

Πήγασος Πολίχνης

19

Ηλιάνα Ιακωβίδου

Λίμπερο

25/3/1995

1,77

ΑΠΣ Αίας

Προπονητής: Γιάννης Τσαϊρέλης

Φυσιοθεραπευτές: Κώστας Πέπελας, Νώντας Βουτσέλας

Γυμναστής: Νίκος Γκιόσης

Ιατρός: Γιάννης Τερζίδης

Τιμ μάνατζερ: Γιάννης Γιαννάκης

Υπ. Επικοινωνίας: Χρήστος Τσιτσόπουλος

 

Γ.Σ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 2019-20

Φανέλα

Ονοματεπώνυμο

Θέση

Ημ. Γέννησης

Ύψος

Ομάδα 2018-19

8

Αναστασία Φωκιανού

Ακραία

5/12/1994

1,79

ΓΣ Ηλιούπολης

11

Αγγελική Καλαφατάκη

Ακραία

16/6/1995

1,77

ΓΣ Ηλιούπολης

10

Δήμητρα Γεωργακοπούλου

Διαγώνια

12/9/1995

1,82

Αστέρας Αγ. Δημητρίου

13

Μαρία Παπασταύρου

Πασαδόρος

29/4/1997

1,74

ΦΟ Βριλησσίων

1

Ιωάννα Εικοσπεντίδου

Κεντρική

25/9/1996

1,77

ΑΕΚ

18

Ελένη Καφετζή

Λίμπερο

9/5/1991

1,57

ΓΣ Πετρούπολης

5

Μαρία Κανέλλου

Λίμπερο

20/10/2000

1,68

ΓΣ Ηλιούπολης

6

Τόνια Σπυριδάκη

Διαγώνια

2/8/1999

1,85

ΑΟΦ Πορφύρας

4

Ελένη Μαρκάκη

Κεντρική

5/8/2002

1,83

ΓΣ Ηλιούπολης

9

Τόνια Κοντούδη

Ακραία

27/4/2004

1,76

ΓΣ Ηλιούπολης

2

Λήδα Παπαδοπούλου

Λίμπερο

7/9/2004

1,67

ΓΣ Ηλιούπολης

3

Ντίσα Λέγκρος (ΗΠΑ)

Ακραία

17/5/1995

1,77

ΘΟΙ Αυγόρου (Κύπρος)

12

Κατερίνα Σταυροπούλου

Κεντρική

22/5/1981

1,8

ΓΣ Ηλιούπολης

Προπονήτρια: Ελένη Μεμετζή

Βοηθός προπονητή: Μπιλιάνα Γκλιγκόροβιτς

Γυμναστής: Αγγελής Γιαννακόπουλος

Έφορος: Γιώργος Μπενάς

Υπ. Επικοινωνίας: Άνθιμος Μαυροματίδης

 

Α.Ο. ΘΗΡΑΣ 2019-20

Φ.

Ονοματεπώνυμο

Θέση

Ημ. Γέννησης

Ύψος

Ομάδα 2018-19

1

Αναστασία Παναγιωτίδου

Ακραία

9/1/1999

1,83

Α.Ο. Θήρας

2

Μαριαλένα Αρτακιανού

Λίμπερο

21/5/1994

1,72

Α.Ο. Θήρας

3

Κλειώ Βενέτη

Πασαδόρος

21/4/1994

1,71

Αμπελώνας Λάρισας

4

Γιαρεμίς Μεντάρο Λέιβα (Κούβα)

Διαγώνια

21/4/1994

1,9

Ravenna (Ιταλία)

5

Τζένη Μπάγια

Πασαδόρος

25/2/2004

1,73

Α.Ο. Θήρας

6

Ανίκα Μπρίνκμαν (Γερμανία)

Ακραία

4/8/1986

1,8

Skuros Volleys (Γερμανία)

7

Μαίρη Μπούκουρα

Λίμπερο

28/11/1995

1,74

Α.Ο. Λαμίας 2013

8

Άλκηστη Καραφουλίδου

Διαγώνια

13/9/1999

1,95

Α.Ο. Θήρας

9

Τζένιφερ Νογκουέρας (Πουέρτο Ρίκο)

Πασαδόρος

1/8/1991

1,77

Polkky Kuusamo (Φινλανδία)

10

Λίτσα Μερτέκη

Ακραία

29/4/1991

1,85

Α.Ο. Θήρας

12

Ελευθερία Γαλανού

Κεντρική

29/1/1991

1,82

Α.Ο.Φ. Πορφύρας

13

Σταυρούλα Κούση

Κεντρική

22/4/1994

1,8

Α.Π.Σ. Αίας

14

Ειρήνη Χατζηευστρατιάδου

Κεντρική

2/9/1995

1,85

Πανναξιακός Α.Ο.Ν.

18

Μελίνα Εμμανουηλίδου

Κεντρική

18/9/1994

1,85

Α.Ο. Θήρας

Προπονητής: Μπράνκο Γκάιτς

Βοηθός προπονητής: Γιώργος Σομπόνης

Στατιστικολόγος: Γιώργος Σομπόνης

Γυμναστής: Μίλος Ζντραβκοβιτς

Φυσιοθεραπεύτρια: Φλώρα Ρούσσου

Φυσιοθεραπευτής: Γιώργος Κατσαρίδης

Τιμ μάνατζερ: Σπύρος Κελμάερ

Ιατρός: Γιάννης Τσώλος

Υπ. Επικοινωνίας: Σπυριδούλα Σιγάλα

 

Α.Ο.Φ. ΠΟΡΦΥΡΑΣ 2019-20

Φ.

Ονοματεπώνυμο

Ύψος

Θέση

Ημ. Γέννησης

Ομάδα 2018-19

1

Μπουτσελάκου Πετρίνα

165

Λίμπερο

13/7/2000

Α.Σ. Αφροδίτη

2

Γκούρα Νόβη

183

Κεντρική

27/3/1980

Α.Ο.Φ. Πορφύρας

3

Σταματίου Νίκη

186

Κεντρική

3/3/2000

Α.Ο.Φ. Πορφύρας

4

Θαλασσινού Εβελίνα

177

Ακραία

11/5/1995

Α.Ο.Φ. Πορφύρας

5

Γιοβάνη Μάρβι

181

Διαγώνια

15/12/1989

Α.Ε.Κ.

6

Mεταξά Ναταλία

187

Κεντρική

8/6/1992

Α.Σ. Άρης

7

Ράπτη Κωνσταντίνα

177

Ακραία

20/11/2001

Α.Ο.Φ. Πορφύρας

8

Γκεγκενμπάχερ Κρίστεν (ΗΠΑ)

181

Πασαδόρος

6/4/1995

San Diego College (ΗΠΑ)

9

Σαμπάτη Ιφιγένεια

170

Λίμπερο

1/8/1998

Α.Ο.Φ. Πορφύρας

10

Κοκκόνη Μαρία

173

Ακραία

22/11/2004

Α.Ο.Φ. Πορφύρας

11

Φωτεινού Άννα

184

Κεντρική

16/7/1986

Α.Ο.Φ. Πορφύρας

12

Ποντικάκη Αναστασία

186

Κεντρική

2/3/2000

Α.Ο.Φ. Πορφύρας

13

Νικολάκη Ειρήνη

175

Πασαδόρος

9/12/1996

Α.Ο.Φ. Πορφύρας

14

Καλόσακα Αλεξία 

180

Διαγώνια

9/7/2002

Α.Σ.ΠΕ. Θέτις Βούλας

15

Δραγουμάνου Μαριαλένα

181

Ακραία

18/12/1992

Α.Ο.Φ. Πορφύρας

Προπονητής: Βασίλης Πανδής

Βοηθός προπονητή: Πόπη Καλλή

Τιμ μάνατζερ: Νίκος Δελαγραμμάτικας

Ιατρός: Παναγιώτης Γιακουμής

Φυσιοθεραπευτής: Θέμης Φωτόπουλος

 

ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ Α.Ο.Ν. 2019-2020

Φ.

Ονοματεπώνυμο

Θέση

Ημ. Γέννησης

Ύψος

Ομάδα 2018-19

1

Πηνελόπη Νώτη

Ακραία

7/8/1997

1,86

ΑΣ Μακεδόνες

4

Κριστίν Μιλέν (Εσθονία)

Ακραία

4/12/1996

1,83

TFOC Volley (France)

5

Γεωργία Τζαγκαράκη

Λίμπερο

9/10/1997

1,65

ΑΣ Μακεδόνες

7

Έλεν Αμαράλ (Βραζιλία)

Ακραία

15/9/1990

1,78

Volley Lugano (Ελβετία)

8

Χαρά Παπαδοπούλου

Πασαδόρος

9/12/1996

1,81

ΑΟ Ηλυσιακός

9

Ευαγγελία Τουλγαρίδου

Λίμπερο

24/3/1998

1,62

ΑΓΣ Άρτεμις

10

Κάρλα Ρουέδα (Περού)

Διαγώνια

19/4/1990

1,85

CV Deportivo Géminis (Περού)

11

Στέλλα Ιωάννου

Πασαδόρος

27/10/1995

1,75

ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος)

12

Όλγα Μαλουσάρη

Κεντρική

8/12/1990

1,83

ΓΣ Ηλιούπολης

14

Ελένη Τόλλιου

Ακραία

14/10/1998

1,78

ΑΣ Γιάννενα

19

Γεωργία Αργυρίου

Κεντρική

12/11/1988

1,84

ΑΣΠ Κόρινθος

20

Ζαχαρούλα Γιαννέλου

Κεντρική

30/5/1996

1,85

ΦΟ Βριλησσίων

Προπονητής: Απόστολος Οικονόμου

Α' Βοηθός προπονητής: Αργύρης Αντιφάκος

Β' Βοηθός προπονητής: Οδυσσέας Κοντόπουλος

Στατιστικολόγος: Αργύρης Αντιφάκος

Φυσιοθεραπευτής: Θοδωρής Τριαντόπουλος

Τιμ μάνατζερ: Γιώργος Δημητροκάλλης

Γενικός αρχηγός: Μπάμπης Ιωσηφίδης

Έφορος: Σοφία Βασιλάκη

 

 

Α.Ο. ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ REVOIL 2019-20

Φ.

Ονοματεπώνυμο

Θέση

Ημ. Γέννησης

Ύψος

Ομάδα 2018-19

1

Βιργινία Δικαιούλια

Κεντρική

8/5/1995

1,83

Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil

2

Χριστίνα Κόττα

Λίμπερο

19/5/2000

1,66

Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil

5

Ασημίνα Νικολογιάννη

Ακραία

4/6/1999

1,87

Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.

6

Νεφέλη Χατζηγρηγορίου

Πασαδόρος

21/5/2002

1,83

Γ.Σ. Ηλιούπολης

7

Μίλιτσα Κνέζεβιτς (Σερβία)

Πασαδόρος

22/8/1995

1,81

Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil

9

Γιέλενα Τσβίγιοβιτς (Μαυροβούνιο)

Ακραία

30/9/1992

1,87

Α.Σ. Μακεδόνες

11

Μαρία Τσιτσιγιάννη

Διαγώνια

20/11/2000

1,88

Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil

13

Ραφαέλα Λεπενιώτη

Ακραία-Διαγώνια

17/8/2002

1,8

Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil

14

Βίκυ Παπαδοπούλου

Ακραία

25/2/2002

1,8

Γ.Σ. Ηρακλής Κηφισιάς

15

Χαρά Μαρινάκη

Κεντρική

9/9/2001

1,84

Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil

16

Ηλιάννα Τζανάκη

Διαγώνια

16/7/1991

1,81

Α.Ε. Αγ. Παρασκευής

17

Δέσποινα Ρόκκου

Λίμπερο

2/12/1999

1,73

Γ.Σ. Κορωπίου

18

Θεοδώρα Μποκή

Κεντρική

7/3/2002

1,84

Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil

20

Βίκη Καλαϊτζάκη

Κεντρική

21/12/1994

1,87

Γ.Σ. Ηλιούπολης

Προπονητής: Τζιανγκρόσι Πασκουαλίνο 

Βοηθός προπονητή: Έλενα Κανελοπούλου

Γυμναστής: Παναγιώτης Ρωχανάς

Φυσιοθεραπευτής: Σωκράτης Ηλιάδης

Έφορος: Ελένη Ρηγοπούλου

 

 

Α.Σ.Π. ΘΕΤΙΣ 2019-20

Φ.

Ονοματεπώνυμο

Θέση

Ημ. Γέννησης

Ύψος

Ομάδα 2018-19

2

Μανωλίνα Κωνσταντίνου

Ακραία

10/4/1993

1,82

Α.Σ.ΠΕ. Θέτις Βούλας

3

Αναστασία Γεωργιάδου

Κεντρική

29/4/1991

1,87

Α.Σ.ΠΕ. Θέτις Βούλας

5

Άλεξ Ριντ (ΗΠΑ)

Ακραία

25/1/1994

1,8

Πανναξιακός Α.Ο.Ν.

6

Κωνσταντίνα Δρακουλίδου

Πασαδόρος

27/11/1996

1,8

Α.Σ.ΠΕ. Θέτις Βούλας

7

Αναστασία Σιρίνινα

Κεντρική

25/8/1995

1,83

Α.Σ.ΠΕ. Θέτις Βούλας

8

Κωνσταντίνα Βλαχάκη

Ακραία

8/5/1995

1,79

Ολυμπιακός

9

(Εβίτα) Σεβαστιανή Ξηνταρά

Λίμπερο

9/2/1993

1,73

Α.Σ.ΠΕ. Θέτις Βούλας

10

Νίκη Απλαδά

Κεντρική

8/11/2002

1,83

Α.Σ.ΠΕ. Θέτις Βούλας

11

Μαριεύη Ζούρου

Ακραία

8/4/1996

1,77

Α.Σ. Παπάγου

12

Χρυσάνθη Καράμπαλη

Λίμπερο

5/7/1995

1,68

Α.Σ.ΠΕ. Θέτις Βούλας

13

Μαρία Αποστολάκη

Ακραία-Διαγώνια

14/1/1997

1,82

Aρτεμις Κορυδαλλού

17

Ιωάννα Γκουντιμένκο

Κεντρική

3/1/1996

1,89

Α.Σ.ΠΕ. Θέτις Βούλας

18

Ευανθία Λάβδα

Πασαδόρος

15/10/1977

1,77

Πανναξιακός Α.Ο.Ν.

Προπονητής: Γιάννης Νικολάκης

Βοηθός προπονητής: Σωτήρης Αντωνίου

Στατιστικολόγος: Αντώνης Τάρλας

Γυμναστής: Χρήστος Βαρατάσης

Φυσιοθεραπευτής: Γιώργος Μπούρας

Υπ. Επικοινωνίας: Θωμάς Βασιλάκος

Τιμ μάνατζερ: Ιερώνυμος Κοντονής

 

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ Α.Ο. 2019-20

Φ.

Ονοματεπώνυμο

Θέση

Ημ. Γέννησης

Ύψος

Ομάδα 2018-19

1

Σερέτη Ναντίνα

Κεντρική

13/2/2001

1.90

ΟΦΑ Απολλώνιος

2

Νικολιτσέα Γωγώ 

Ακραία

20/7/2001

1.85

ΝΟΚ Ποσειδών

4

Σάντε Μαρία

Κεντρική

8/10/1997

1.80

ΦΟ Βριλησσίων

6

Τζαλίδη Αριστέα

Ακραία

19/7/2003

1.81

ΑΟ Ηλυσιακός

7

Μπέμπη Στεφανία

Ακραία/Διαγώνια

7/10/1990

1.83

ΑΟ Ηλυσιακός

8

Πορτοβάρα Δώρα

Πασαδόρος

28/4/2001

1.75

ΓΣ Άρτας

9

Παπαδέδε Ελισσάβετ

Ακραία

23/9/1995

1.76

ΑΟΝ Αμαζόνες

10

Χατζηκωνσταντά Βασιλική

Ακραία

15/6/1998

1.72

ΑΟ Ηλυσιακός

11

Βασιλαντωνάκη Σοφία

Διαγώνια

14/4/1999

1.86

Νίκη Αμαρουσίου

12

Μιχελάκου Χρηστίλια

Κεντρική

10/2/1995

1.85

ΓΣ Πετρούπολης

13

Μερκούρη Λυδία

Πασαδόρος

30/12/1997

1.83

Ένωση Βύρωνα

14

Μανιατογιάννη Ελευθερία

Λίμπερο

9/12/1995

1.60

ΑΟ Ηλυσιακός

15

Παυλέα Δήμητρα

Λίμπερο

25/4/1998

1.67

ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκίδας

18

Παπαγεωργίου Μαρκέλλα

Κεντρική

22/12/1999

1.83

ΑΓΣ Άρτεμις Κορυδαλλού 

Προπονητής: Ρούσης Γιώργος

Γυμναστής: Αλεξίου Νίκος 

Έφορος & Υπ. Επικοινωνίας: Θωμοπούλου Ελένη

 

 

Α.Π.Σ. ΑΙΑΣ 2019-20
Φανέλα Ονοματεπώνυμο Θέση Ημ. Γέννησης Ύψος Ομάδα 2018-19
13 Χριστίνα Ανδρονικίδου Ακραία 21/1/1994 1,76 ΑΠΣ Αίας
11 Ειρήνη Αργυρίου Ακραία 25/6/2001 1,77 ΑΠΣ Αίας
14 Κάθριν Έμιλυ Μπουρκ (ΗΠΑ) Διαγώνια 24/1/1993 1,93  
4 Ευδοξία Γεωργιάδου Λίμπερο 29/8/1995 1,62 ΑΠΣ Αίας
9 Άννα Γιορανίδη Ακραία 10/2/2003 1,8 ΑΠΣ Αίας
15 Γεωργία Γκόλτσιου Ακραία 25/9/2000 1,82 ΑΣ Ελπίς
16 Πασχαλίνα Θεοδοσίου Ακραία 25/10/2002 1,75 ΑΠΣ Αίας
20 Παναγιώτα Καλαγασίδου Πασαδόρος 15/5/1999 1,84 ΑΠΣ Αίας
8 Μαρία-Ιωάννα Καλαπόδα Κεντρική 11/9/2001 1,9 ΑΣ Αργώ Βόλου
10 Ελευθερία-Μαρία Παλτιμσιζόγλου Λίμπερο 4/8/1992 1,63 ΜΑΣ Νέα Γενεά
6 Αγγελική Πεγκλίδη Λίμπερο 13/1/2000 1,76 ΑΠΣ Αίας
2 Άρτεμις Πλουμή Πασαδόρος 2/5/1995 1,78 ΠΑΟΚ
1 Άμαντα Σάμπριν Ρόμπερτς (ΗΠΑ) Ακραία 17/10/1997 1,76 Boise State (ΗΠΑ)
12 Βασιλική Σαχανίδου Πασαδόρος 6/9/2002 1,8 ΑΠΣ Αίας
3 Θεοφίλη Χαμαλίδου Κεντρική 25/3/1999 1,85 ΑΠΣ Αίας
Προπονητής: Ηλίας Ζωλασταθιάδης
Βοηθός προπονητή: Κώστας Παπαδημητρίου
Στατιστικολόγος: Κώστας Παπαδημητρίου
Γυμναστής: Βασίλης Τολούδης
Φυσιοθεραπευτής: Αλέξανδρος Τολιόπουλος
Τιμ μάνατζερ: Σάκης Γιορανίδης

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ