Θυμίζουμε ότι επιτυχία θεωρείται η εισοδος κυρίως ταμπλό της Μόσχας όπου οι Έλληνες πρωταθλητές προκρίθηκαν αποκλείοντας τους πρωταθλητές Ευρώπης από το 2008 έως το 2010, Νάμερντορ / Σχιουλ.
Rk | Team name | Country | Pts | Matches | Sets | Points | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Won | Lost | Won | Lost | Ratio | Won | Lost | Ratio | |||||
1 | Koreng-Urbatzka [17] | GER | 5 | 2 | 1 | 4 | 3 | 1.333 | 103 | 126 | 0.817 | |
2 | Semenov-Krasilnikov [1] | RUS | 5 | 2 | 1 | 5 | 3 | 1.667 | 146 | 141 | 1.035 | |
3 | Gabathuler-Weingart [16] | SUI | 4 | 1 | 2 | 3 | 5 | 0.600 | 135 | 139 | 0.971 | |
4 | Kotsilianos-Zoupanis [32] | GRE | 4 | 1 | 2 | 3 | 4 | 0.750 | 77 | 97 | 0.794 |
Final 1st Place | |||||||
72 | 25-Aug | Winner of match #69 | Winner of match #70 | ||||
Final 3rd Place | |||||||
71 | 25-Aug | Loser of match #69 | Loser of match #70 | ||||
Semi-finals | |||||||
70 | 25-Aug | Winner of match #67 | Winner of match #68 | ||||
69 | 25-Aug | Winner of match #65 | Winner of match #66 | ||||
Round 3 | |||||||
68 | 24-Aug | Winner of match #63 | Winner of match #64 | ||||
67 | 24-Aug | Winner of match #61 | Winner of match #62 | ||||
66 | 24-Aug | Winner of match #59 | Winner of match #60 | ||||
65 | 24-Aug | Winner of match #57 | Winner of match #58 | ||||
Round 2 | |||||||
64 | 24-Aug | Winner of match #56 | Sidorenko-Dyachenko KAZ [15] | ||||
63 | 24-Aug | Nicolai-Lupo ITA [10] | Winner of match #55 | ||||
62 | 24-Aug | Winner of match #54 | Flüggen-Walkenhorst GER [22] | ||||
61 | 24-Aug | Smedins, J.-Samoilovs LAT [3] | Winner of match #53 | ||||
60 | 24-Aug | Winner of match #52 | Goncharov-Prokopiev RUS [29] | ||||
59 | 24-Aug | Herrera-Gavira ESP [5] | Winner of match #51 | ||||
58 | 24-Aug | Winner of match #50 | Emanuel-Evandro BRA [9] | ||||
57 | 24-Aug | Koreng-Urbatzka GER [17] | Winner of match #49 | ||||
Round 1 | |||||||
56 | 24-Aug | Brouwer-Meeuwsen NED [6] | Ricardo-Álvaro Filho BRA [4] | ||||
55 | 24-Aug | Stiekema-Varenhorst NED [25] | Kufa, R.-Hadrava CZE [18] | ||||
54 | 24-Aug | Saxton-Schalk CAN [14] | Gabathuler-Weingart SUI [16] | ||||
53 | 24-Aug | Hatch-Redmann CAN [26] | Marcos-García ESP [24] | ||||
52 | 24-Aug | Sorokins-Smedins, T. LAT [21] | Petutschnig-Horst AUT [19] | ||||
51 | 24-Aug | Semenov-Krasilnikov RUS [1] | Tomatis-Ranghieri ITA [27] | ||||
50 | 24-Aug | Pedro-Bruno BRA [2] | Alison-Vitor Felipe BRA [7] | ||||
49 | 24-Aug | 11:00 | Huber-Seidl AUT [13] | Kapa-McHugh AUS [12] | |||
Pool H | |||||||
48 | 23-Aug | 16:50 | 4 | Marcos-García ESP [24] | Stiekema-Varenhorst NED [25] | 1-2 (15-21, 21-19, 10-15) | 0:54 |
47 | 23-Aug | 16:50 | 1 | Bykanov-Koshkarev RUS [8] | Emanuel-Evandro BRA [9] | 1-2 (19-21, 27-25, 12-15) | 0:57 |
32 | 23-Aug | 10:10 | 3 | Emanuel-Evandro BRA [9] | Stiekema-Varenhorst NED [25] | 2-0 (21-19, 21-13) | 0:36 |
31 | 23-Aug | 10:10 | 1 | Bykanov-Koshkarev RUS [8] | Marcos-García ESP [24] | 1-2 (21-16, 17-21, 13-15) | 0:56 |
16 | 22-Aug | 14:20 | 4 | Emanuel-Evandro BRA [9] | Marcos-García ESP [24] | 2-1 (11-21, 22-20, 16-14) | 0:55 |
15 | 22-Aug | 14:20 | 1 | Bykanov-Koshkarev RUS [8] | Stiekema-Varenhorst NED [25] | 0-2 (17-21, 18-21) | 0:39 |
Pool G | |||||||
46 | 23-Aug | 17:40 | 3 | Hernandez-Fañe VEN [23] | Hatch-Redmann CAN [26] | injury team A | |
45 | 23-Aug | 18:30 | 1 | Alison-Vitor Felipe BRA [7] | Nicolai-Lupo ITA [10] | 1-2 (23-21, 19-21, 12-15) | 0:57 |
30 | 23-Aug | 11:00 | 4 | Nicolai-Lupo ITA [10] | Hatch-Redmann CAN [26] | 2-0 (21-19, 21-16) | 0:36 |
29 | 23-Aug | 11:00 | 3 | Alison-Vitor Felipe BRA [7] | Hernandez-Fañe VEN [23] | injury team B | |
14 | 22-Aug | 14:20 | 3 | Nicolai-Lupo ITA [10] | Hernandez-Fañe VEN [23] | injury team B | |
13 | 22-Aug | 14:20 | 2 | Alison-Vitor Felipe BRA [7] | Hatch-Redmann CAN [26] | 1-2 (19-21, 21-14, 12-15) | 0:49 |
Pool F | |||||||
44 | 23-Aug | 15:10 | 4 | Flüggen-Walkenhorst GER [22] | Tomatis-Ranghieri ITA [27] | 2-0 (21-18, 21-19) | 0:40 |
43 | 23-Aug | 15:10 | 1 | Brouwer-Meeuwsen NED [6] | Dollinger-Windscheif GER [11] | 2-0 (21-14, 21-18) | 0:36 |
28 | 23-Aug | 08:30 | 4 | Dollinger-Windscheif GER [11] | Tomatis-Ranghieri ITA [27] | 1-2 (17-21, 21-13, 13-15) | 0:48 |
27 | 23-Aug | 08:30 | 3 | Brouwer-Meeuwsen NED [6] | Flüggen-Walkenhorst GER [22] | 1-2 (21-19, 21-23, 11-15) | 0:52 |
12 | 22-Aug | 13:30 | 4 | Dollinger-Windscheif GER [11] | Flüggen-Walkenhorst GER [22] | 1-2 (21-19, 16-21, 11-15) | 0:48 |
11 | 22-Aug | 13:30 | 3 | Brouwer-Meeuwsen NED [6] | Tomatis-Ranghieri ITA [27] | 2-1 (19-21, 28-26, 15-11) | 0:54 |
Pool E | |||||||
42 | 23-Aug | 16:00 | 4 | Sorokins-Smedins, T. LAT [21] | Cès A.-Rowlandson FRA [28] | injury team B | |
41 | 23-Aug | 16:00 | 3 | Herrera-Gavira ESP [5] | Kapa-McHugh AUS [12] | 2-0 (21-16, 21-17) | 0:36 |
26 | 23-Aug | 09:20 | 4 | Kapa-McHugh AUS [12] | Cès A.-Rowlandson FRA [28] | 2-0 (21-16, 21-15) | 0:37 |
25 | 23-Aug | 09:20 | 2 | Herrera-Gavira ESP [5] | Sorokins-Smedins, T. LAT [21] | 2-1 (17-21, 21-18, 15-12) | 0:53 |
10 | 22-Aug | 12:40 | 2 | Kapa-McHugh AUS [12] | Sorokins-Smedins, T. LAT [21] | 1-2 (19-21, 21-18, 10-15) | 0:50 |
9 | 22-Aug | 12:40 | 4 | Herrera-Gavira ESP [5] | Cès A.-Rowlandson FRA [28] | 2-0 (26-24, 21-16) | 0:43 |
Pool D | |||||||
40 | 23-Aug | 16:50 | 3 | Horrem-Eithun NOR [20] | Goncharov-Prokopiev RUS [29] | injury team B | |
39 | 23-Aug | 16:50 | 2 | Ricardo-Álvaro Filho BRA [4] | Huber-Seidl AUT [13] | 0-2 (17-21, 21-23) | 0:39 |
24 | 23-Aug | 10:10 | 2 | Huber-Seidl AUT [13] | Goncharov-Prokopiev RUS [29] | 0-2 (17-21, 19-21) | 0:34 |
23 | 23-Aug | 10:10 | 4 | Ricardo-Álvaro Filho BRA [4] | Horrem-Eithun NOR [20] | 2-0 (21-19, 21-10) | 0:36 |
8 | 22-Aug | 11:50 | 4 | Huber-Seidl AUT [13] | Horrem-Eithun NOR [20] | 2-0 (21-17, 21-19) | 0:41 |
7 | 22-Aug | 11:50 | 2 | Ricardo-Álvaro Filho BRA [4] | Goncharov-Prokopiev RUS [29] | 1-2 (19-21, 21-19, 13-15) | 0:54 |
Pool C | |||||||
38 | 23-Aug | 15:10 | 3 | Petutschnig-Horst AUT [19] | Romashkin-Hudyakov RUS [30] | injury team B | |
37 | 23-Aug | 15:10 | 2 | Smedins, J.-Samoilovs LAT [3] | Saxton-Schalk CAN [14] | 2-0 (21-19, 24-22) | 0:40 |
22 | 23-Aug | 08:30 | 1 | Saxton-Schalk CAN [14] | Romashkin-Hudyakov RUS [30] | injury team B | |
21 | 23-Aug | 08:30 | 2 | Smedins, J.-Samoilovs LAT [3] | Petutschnig-Horst AUT [19] | 1-2 (17-21, 21-12, 17-19) | 0:50 |
6 | 22-Aug | 13:30 | 2 | Saxton-Schalk CAN [14] | Petutschnig-Horst AUT [19] | 2-0 (21-17, 21-19) | 0:36 |
5 | 22-Aug | 13:30 | 1 | Smedins, J.-Samoilovs LAT [3] | Romashkin-Hudyakov RUS [30] | 2-1 (21-11, 17-21, 15-8) | 0:45 |
Pool B | |||||||
36 | 23-Aug | 16:00 | 1 | Kufa, R.-Hadrava CZE [18] | Barsouk-Bogatov RUS [31] | 2-0 (21-18, 21-19) | 0:36 |
35 | 23-Aug | 16:00 | 2 | Pedro-Bruno BRA [2] | Sidorenko-Dyachenko KAZ [15] | 1-2 (21-15, 18-21, 14-16) | 0:57 |
20 | 23-Aug | 09:20 | 1 | Sidorenko-Dyachenko KAZ [15] | Barsouk-Bogatov RUS [31] | 2-0 (21-15, 21-19) | 0:39 |
19 | 23-Aug | 09:20 | 3 | Pedro-Bruno BRA [2] | Kufa, R.-Hadrava CZE [18] | 2-0 (21-16, 21-19) | 0:40 |
4 | 22-Aug | 12:40 | 3 | Sidorenko-Dyachenko KAZ [15] | Kufa, R.-Hadrava CZE [18] | 2-1 (23-21, 19-21, 15-12) | 1:00 |
3 | 22-Aug | 12:40 | 1 | Pedro-Bruno BRA [2] | Barsouk-Bogatov RUS [31] | 2-1 (14-21, 21-16, 15-12) | 0:52 |
Pool A | |||||||
34 | 23-Aug | 19:20 | 1 | Koreng-Urbatzka GER [17] | Kotsilianos-Zoupanis GRE [32] | injury team A | |
33 | 23-Aug | 17:40 | 1 | Semenov-Krasilnikov RUS [1] | Gabathuler-Weingart SUI [16] | 2-1 (21-17, 13-21, 15-13) | 0:45 |
18 | 23-Aug | 11:00 | 2 | Gabathuler-Weingart SUI [16] | Kotsilianos-Zoupanis GRE [32] | 2-1 (19-21, 21-16, 15-11) | 0:49 |
17 | 23-Aug | 11:00 | 1 | Semenov-Krasilnikov RUS [1] | Koreng-Urbatzka GER [17] | 1-2 (27-25, 15-21, 13-15) | 0:54 |
2 | 22-Aug | 11:50 | 3 | Gabathuler-Weingart SUI [16] | Koreng-Urbatzka GER [17] | 0-2 (14-21, 15-21) | 0:34 |
1 | 22-Aug | 11:50 | 1 | Semenov-Krasilnikov RUS [1] | Kotsilianos-Zoupanis GRE [32] | 2-0 (21-15, 21-14) | 0:34 |