Αν μάλιστα καταφέρουν να νικήσουν και τον τρίτο αγώνα του ομίλου τους το απόγευμα (16.05) της Παρασκευής 16/8 απέναντι στην πολωνέζες Μπαράν / Στραγκ (Νο 26) τότε θα πάρουν την πρώτη θέση και θα περάσουν απ΄ευθείας στον Β΄γύρο και Νο 13 χωρίς να δώσουν αγώνα στον Α΄γύρο.
Οι Σπανού / Βλαχάκη (Νο 23) έκαναν ακόμα μία εξαιρετική εμφάνιση. Μετά τη νίκη τους το πρωί της Πέμπτης απέναντι στις γαλλίδες Μαρτίν / Ρεμπουφέλ με 2-0 (21-19, 21-11) στη συνέχεια νίκησαν και τις ολλανδέζες Λούικεν / Στούμπε (Νο 7) με 2-0 (21-16, 21-17) και έδειξαν ικανές για επιτυχημένη πορεία στη διοργάνωση.
Final 1st Place | |||||
72 | 18-Aug | Winner of match #69 | Winner of match #70 | ||
Final 3rd Place | |||||
71 | 18-Aug | Loser of match #69 | Loser of match #70 | ||
Semi-finals | |||||
70 | 17-Aug | Winner of match #67 | Winner of match #68 | ||
69 | 17-Aug | Winner of match #65 | Winner of match #66 | ||
Round 3 | |||||
68 | 17-Aug | Winner of match #63 | Winner of match #64 | ||
67 | 17-Aug | Winner of match #61 | Winner of match #62 | ||
66 | 17-Aug | Winner of match #59 | Winner of match #60 | ||
65 | 17-Aug | Winner of match #57 | Winner of match #58 | ||
Round 2 | |||||
64 | 16-Aug | Winner of match #56 | Draw | ||
63 | 16-Aug | Draw | Winner of match #55 | ||
62 | 16-Aug | Winner of match #54 | Draw | ||
61 | 16-Aug | Draw | Winner of match #53 | ||
60 | 16-Aug | Winner of match #52 | Draw | ||
59 | 16-Aug | Draw | Winner of match #51 | ||
58 | 16-Aug | Winner of match #50 | Draw | ||
57 | 16-Aug | Draw | Winner of match #49 | ||
Round 1 | |||||
56 | 16-Aug | Draw | Draw | ||
55 | 16-Aug | Draw | Draw | ||
54 | 16-Aug | Draw | Draw | ||
53 | 16-Aug | Draw | Draw | ||
52 | 16-Aug | Draw | Draw | ||
51 | 16-Aug | Draw | Draw | ||
50 | 16-Aug | Draw | Draw | ||
49 | 16-Aug | Draw | Draw | ||
Pool H | |||||
48 | 16-Aug | 15:05 | Lahti-Parkkinen FIN [24] | Simeonova-Nikolova BUL [25] | |
47 | 16-Aug | 15:05 | Betschart-Vergé-Dépré SUI [8] | Hollas-Hollas EST [9] | |
32 | 15-Aug | 19:00 | Hollas-Hollas EST [9] | Simeonova-Nikolova BUL [25] | 2-1 (19-21, 21-10, 15-8) |
31 | 15-Aug | 19:00 | Betschart-Vergé-Dépré SUI [8] | Lahti-Parkkinen FIN [24] | 2-0 (21-16, 21-19) |
16 | 15-Aug | 10:30 | Hollas-Hollas EST [9] | Lahti-Parkkinen FIN [24] | 0-2 (5-21, 13-21) |
15 | 15-Aug | 10:30 | Betschart-Vergé-Dépré SUI [8] | Simeonova-Nikolova BUL [25] | 2-0 (21-8, 21-6) |
Pool G | |||||
46 | 16-Aug | 15:05 | Spanou-Vlachaki GRE [23] | Baran-Strag POL [26] | |
45 | 16-Aug | 15:05 | Luijken-Stubbe NED [7] | Martin-Rebuffel FRA [10] | |
30 | 15-Aug | 19:00 | Martin-Rebuffel FRA [10] | Baran-Strag POL [26] | 1-2 (21-9, 17-21, 12-15) |
29 | 15-Aug | 19:00 | Luijken-Stubbe NED [7] | Spanou-Vlachaki GRE [23] | 0-2 (16-21, 17-21) |
14 | 15-Aug | 10:30 | Martin-Rebuffel FRA [10] | Spanou-Vlachaki GRE [23] | 0-2 (19-21, 11-21) |
13 | 15-Aug | 10:30 | Luijken-Stubbe NED [7] | Baran-Strag POL [26] | 0-2 (12-21, 15-21) |
Pool F | |||||
44 | 16-Aug | 14:15 | Zuccarelli-Costantini ITA [22] | Strauss, N.-Strauss, T. AUT [27] | |
43 | 16-Aug | 14:15 | Pastare-Brinke LAT [6] | Lobato-Soria ESP [11] | |
28 | 15-Aug | 18:10 | Lobato-Soria ESP [11] | Strauss, N.-Strauss, T. AUT [27] | 2-0 (21-15, 21-12) |
27 | 15-Aug | 18:10 | Pastare-Brinke LAT [6] | Zuccarelli-Costantini ITA [22] | 0-2 (22-24, 19-21) |
12 | 15-Aug | 09:40 | Lobato-Soria ESP [11] | Zuccarelli-Costantini ITA [22] | 2-0 (21-16, 21-17) |
11 | 15-Aug | 09:40 | Pastare-Brinke LAT [6] | Strauss, N.-Strauss, T. AUT [27] | 2-1 (17-21, 21-18, 15-11) |
Pool E | |||||
42 | 16-Aug | 14:15 | Thurin-Thurin SWE [21] | Dyachuk-Sviridova RUS [28] | |
41 | 16-Aug | 14:15 | Tresnakova-Galova CZE [5] | Schützenhöfer-Plesiutschnig AUT [12] | |
26 | 15-Aug | 18:10 | Schützenhöfer-Plesiutschnig AUT [12] | Dyachuk-Sviridova RUS [28] | 2-0 (21-18, 22-20) |
25 | 15-Aug | 18:28 | Tresnakova-Galova CZE [5] | Thurin-Thurin SWE [21] | 2-0 (21-13, 21-19) |
10 | 15-Aug | 09:40 | Schützenhöfer-Plesiutschnig AUT [12] | Thurin-Thurin SWE [21] | 2-0 (21-11, 21-14) |
9 | 15-Aug | 09:40 | Tresnakova-Galova CZE [5] | Dyachuk-Sviridova RUS [28] | 2-1 (15-21, 21-19, 15-8) |
Pool D | |||||
40 | 16-Aug | 12:10 | Mileuskaya-Kazachenka BLR [20] | Kotvova-Vankova CZE [29] | |
39 | 16-Aug | 12:10 | Dabizha-Gorbunova RUS [4] | Dumbauskaite-Povilaityte LTU [13] | |
24 | 15-Aug | 17:20 | Dumbauskaite-Povilaityte LTU [13] | Kotvova-Vankova CZE [29] | 2-1 (21-18, 23-25, 15-13) |
23 | 15-Aug | 17:20 | Dabizha-Gorbunova RUS [4] | Mileuskaya-Kazachenka BLR [20] | 2-0 (21-11, 21-7) |
8 | 15-Aug | 08:50 | Dumbauskaite-Povilaityte LTU [13] | Mileuskaya-Kazachenka BLR [20] | 2-0 (21-7, 21-10) |
7 | 15-Aug | 08:50 | Dabizha-Gorbunova RUS [4] | Kotvova-Vankova CZE [29] | 2-0 (21-12, 21-17) |
Pool C | |||||
38 | 16-Aug | 12:10 | Matic-Trifunovic SRB [19] | Cojocaru-Pop ROU [30] | |
37 | 16-Aug | 12:10 | Oleksy-Gruszczynska POL [3] | Maaseide-Kjølberg NOR [14] | |
22 | 15-Aug | 17:20 | Maaseide-Kjølberg NOR [14] | Cojocaru-Pop ROU [30] | 2-0 (21-19, 21-19) |
21 | 15-Aug | 17:20 | Oleksy-Gruszczynska POL [3] | Matic-Trifunovic SRB [19] | 2-0 (21-10, 21-12) |
6 | 15-Aug | 08:50 | Maaseide-Kjølberg NOR [14] | Matic-Trifunovic SRB [19] | 1-2 (19-21, 21-14, 11-15) |
5 | 15-Aug | 08:50 | Oleksy-Gruszczynska POL [3] | Cojocaru-Pop ROU [30] | 2-0 (21-14, 21-11) |
Pool B | |||||
36 | 16-Aug | 11:20 | Jancar-Turk SLO [18] | Ceren-Guven TUR [31] | |
35 | 16-Aug | 11:20 | Aulenbrock-Behlen GER [2] | Samoday-Sulima UKR [15] | |
20 | 15-Aug | 16:30 | Samoday-Sulima UKR [15] | Ceren-Guven TUR [31] | 2-0 (21-11, 21-7) |
19 | 15-Aug | 16:30 | Aulenbrock-Behlen GER [2] | Jancar-Turk SLO [18] | 2-0 (22-20, 21-13) |
4 | 15-Aug | 08:00 | Samoday-Sulima UKR [15] | Jancar-Turk SLO [18] | 2-0 (21-15, 21-19) |
3 | 15-Aug | 08:00 | Aulenbrock-Behlen GER [2] | Ceren-Guven TUR [31] | 2-0 (21-6, 21-8) |
Pool A | |||||
34 | 16-Aug | 11:20 | Kovacevic-Ovcina CRO [17] | Behrens-Seyfferth GER [32] | |
33 | 16-Aug | 11:20 | Nikolova-Boyanova BUL [1] | Zilberman KA.-Zilberman KR. ISR [16] | |
18 | 15-Aug | 16:30 | Zilberman KA.-Zilberman KR. ISR [16] | Behrens-Seyfferth GER [32] | 0-2 (13-21, 7-21) |
17 | 15-Aug | 16:30 | Nikolova-Boyanova BUL [1] | Kovacevic-Ovcina CRO [17] | 2-1 (18-21, 21-8, 15-8) |
2 | 15-Aug | 08:00 | Zilberman KA.-Zilberman KR. ISR [16] | Kovacevic-Ovcina CRO [17] | 0-2 (12-21, 16-21) |
1 | 15-Aug | 08:00 | Nikolova-Boyanova BUL [1] | Behrens-Seyfferth GER [32] | 0-2 (12-21, 6-21) |