1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Σφάλμα
  • JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 48
11-08-2013 22:47

Μανδηλάρης / Αρμόνης και Κλέπκου / Κουρτίδου οι μικροί πρωταθλητές

Με την διοργάνωση των U16, ολοκληρώθηκαν τα αναπτυξιακά πρωταθλήματα beach volley 2013 στο Allou! Fun Park που φιλοξένησε όλους τους τελικούς.

Στην κατηγορία U16, οι Άγγελος Μανδηλάρης και Παναγιώτης Αρμόνης κατέκτησαν το πρωτάθλημα Παίδων καθώς νίκησαν στον τελικό τους Δημήτρη Χατζηνικολάου και Στέλιο Χριστοφοράκη από την Κω με 2-0 (21-10, 21-10). Το δίδυμο από τη Χαλκίδα και την Αθήνα, που είναι στον εθνικό σχεδιασμό, έφτασε αήττητο και με «καθαρές» νίκες ως την πρωτιά. Τριταθλητές Ελλάδας αναδείχθηκαν οι Πρεβεζάνοι Λεωνίδας Σακκάς και Ιάσονας Κανέλλος που νίκησαν τους Πειραιώτες Κώστα Καρρά και Βαγγέλη Μελλιγιώτη με 2-0.

Στις Κορασίδες, οι Θεσσαλονικιές Μαρία Κλέπκου και Βούλη Κουρτίδου, η νεαρότερη ομάδα που συμμετείχε ποτέ σε Masters (σ.σ. έπαιξαν και σε Open), αναδείχθηκαν πρωταθλήτριες Ελλάδας κάνοντας μεγάλη ανατροπή στον τελικό, όπου επικράτησαν των Ροδάνθη Μαριάτου-Μεταξά / Μαρία Κάντα από το Ηράκλειο Κρήτης με 2-1 (11-21, 23-21, 15-09). Στην τρίτη θέση «ανέβηκαν» οι Πειραιώτισσες Κατερίνα Βλάχου / Κωνσταντίνα Αναστασιάδη που επικράτησαν στον μικρό τελικό των Πολυξένη Αργυρίου / Αθηνά Αργυρίου από την Καστοριά με 2-0 (21-09, 21-17).

ΤΟ ΚΥΡΙΩΣ ΤΑΜΠΛΟ ΤΩΝ ΠΑΙΔΩΝ

Παρασκευή 9/8 - Φάση ομίλων

Όμιλος Α ΣΑΚΚΑΣ Λ. / ΚΑΝΕΛΛΟΣ Ι. vs ΠΑΠΑΣΤΕΡΙΑΔΗΣ Θ. / ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ Χ. 2-0 (21-12, 21-11)
Όμιλος Α ΚΑΡΡΑΣ Κ. / ΜΕΛΛΙΓΙΩΤΗΣ Ε. vs ΜΠΟΥΤΟΣ Α. / ΤΑΣΙΟΥΡΑΣ Β. 2-1 (22-24, 21-14, 15-11)
Όμιλος Β ΜΑΝΔΗΛΑΡΗΣ Α. / ΑΡΜΟΝΗΣ Π. vs ΡΑΠΤΗΣ Α. / ΜΑΚΡΗΣ Ι. 2-0 (21-06, 21-13)
Όμιλος Β ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ Δ. / ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΑΚΗΣ Σ. vs ΛΕΜΟΝΗΣ Α. / ΣΔΡΟΥΛΙΑΣ ΣΤ. 2-0 (21-15, 21-14)
Όμιλος Α ΣΑΚΚΑΣ Λ. / ΚΑΝΕΛΛΟΣ Ι. vs ΜΠΟΥΤΟΣ Α. / ΤΑΣΙΟΥΡΑΣ Β. 2-0 (21-10, 21-13)
Όμιλος Α ΚΑΜΠΥΛΗΣ Κ. / ΓΕΩΡΓΙΟΠΟΥΛΟΣ Π. vs ΠΑΠΑΣΤΕΡΙΑΔΗΣ Θ. / ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ Χ. 2-1 (23-21, 18-21, 18-16)
Όμιλος Β ΜΑΝΔΗΛΑΡΗΣ Α. / ΑΡΜΟΝΗΣ Π. vs ΛΕΜΟΝΗΣ Α. / ΣΔΡΟΥΛΙΑΣ ΣΤ. 2-0 (21-06, 21-04)
Όμιλος Β ΕΠΙΤΡΟΠΑΚΗΣ Θ. / ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ Κ. vs ΡΑΠΤΗΣ Α. / ΜΑΚΡΗΣ Ι. 2-1 (19-21, 21-16, 16-14)

Σάββατο 10/8 - Φάση ομίλων
Όμιλος Α ΣΑΚΚΑΣ Λ. / ΚΑΝΕΛΛΟΣ Ι. vs ΚΑΜΠΥΛΗΣ Κ. / ΓΕΩΡΓΙΟΠΟΥΛΟΣ Π. 2-0 (21-17, 21-11)
Όμιλος Α ΚΑΡΡΑΣ Κ. / ΜΕΛΛΙΓΙΩΤΗΣ Ε. vs ΠΑΠΑΣΤΕΡΙΑΔΗΣ Θ. / ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ Χ. 2-0 (21-9, 21-19)
Όμιλος Β ΜΑΝΔΗΛΑΡΗΣ Α. / ΑΡΜΟΝΗΣ Π. vs ΕΠΙΤΡΟΠΑΚΗΣ Θ. / ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ Κ. 2-0 (21-09, 21-09)
Όμιλος Β ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ Δ. / ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΑΚΗΣ Σ. vs ΡΑΠΤΗΣ Α. / ΜΑΚΡΗΣ Ι. 2-1 (21-15, 20-22, 15-12)
Όμιλος Α ΚΑΡΡΑΣ Κ. / ΜΕΛΛΙΓΙΩΤΗΣ Ε. vs ΚΑΜΠΥΛΗΣ Κ. / ΓΕΩΡΓΙΟΠΟΥΛΟΣ Π. 2-1 (22-20, 19-21, 17-15)
Όμιλος Α ΜΠΟΥΤΟΣ Α. / ΤΑΣΙΟΥΡΑΣ Β. vs ΠΑΠΑΣΤΕΡΙΑΔΗΣ Θ. / ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ Χ. 0-2 (21-23, 15-21)
Όμιλος Β ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ Δ. / ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΑΚΗΣ Σ. vs ΕΠΙΤΡΟΠΑΚΗΣ Θ. / ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ Κ. 2-0 (21-18, 21-12)
Όμιλος Β ΛΕΜΟΝΗΣ Α. / ΣΔΡΟΥΛΙΑΣ ΣΤ. vs ΡΑΠΤΗΣ Α. / ΜΑΚΡΗΣ Ι. 2-0 (21-15, 21-14)

Κυριακή 11/8 - Φάση ομίλων
Όμιλος Α ΣΑΚΚΑΣ Λ. / ΚΑΝΕΛΛΟΣ Ι. vs ΚΑΡΡΑΣ Κ. / ΜΕΛΛΙΓΙΩΤΗΣ Ε. 2-0 (21-07, 21-12)
Όμιλος Α ΚΑΜΠΥΛΗΣ Κ. / ΓΕΩΡΓΙΟΠΟΥΛΟΣ Π. vs ΜΠΟΥΤΟΣ Α. / ΤΑΣΙΟΥΡΑΣ Β. 2-1 (21-23, 21-18, 15-13)
Όμιλος Β ΜΑΝΔΗΛΑΡΗΣ Α. / ΑΡΜΟΝΗΣ Π. vs ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ Δ. / ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΑΚΗΣ Σ. 2-0 (21-18, 21-05)
Όμιλος Β ΕΠΙΤΡΟΠΑΚΗΣ Θ. / ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ Κ. vs ΛΕΜΟΝΗΣ Α. / ΣΔΡΟΥΛΙΑΣ ΣΤ. 2-0 (21-17, 21-17)

Κυριακή 11/8 - Ημιτελικοί
Ημιτελικός ΣΑΚΚΑΣ Λ. / ΚΑΝΕΛΛΟΣ Ι. vs ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ Δ. / ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΑΚΗΣ Σ. 0-2 (18-21, 14-21)
Ημιτελικός ΜΑΝΔΗΛΑΡΗΣ Α. / ΑΡΜΟΝΗΣ Π. vs ΚΑΡΡΑΣ Κ. / ΜΕΛΛΙΓΙΩΤΗΣ Ε. 2-0 (21-11, 21-11)

Κυριακή 11/8 - Τελικοί
3η, 4η θέση ΣΑΚΚΑΣ Λ. / ΚΑΝΕΛΛΟΣ Ι. vs ΚΑΡΡΑΣ Κ. / ΜΕΛΛΙΓΙΩΤΗΣ Ε. 2-0 (21-11, 21-15)
Τελικός ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ Δ. / ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΑΚΗΣ Σ. vs ΜΑΝΔΗΛΑΡΗΣ Α. / ΑΡΜΟΝΗΣ Π. 0-2 (10-21, 10-21)

ΤΟ ΚΥΡΙΩΣ ΤΑΜΠΛΟ ΤΩΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

Παρασκευή 9/8 - Φάση ομίλων

Α όμιλος ΚΑΡΑΜΑΟΥΝΑ Μ. / ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΥ Α. vs ΚΑΣΤΑΝΟΥ Λ. / ΓΑΚΗ Σ. 2-0 (21-11, 21-13)
Β όμιλος ΝΤΕΚΑ Α. / ΒΕΤΣΑ Η. vs ΜΑΡΙΑΤΟΥ-ΜΕΤΑΞΑ Ρ. / ΚΑΝΤΑ Μ. 0-2 (15-21, 13-21)
Γ όμιλος ΒΛΑΧΟΥ Α. / ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗ Κ. vs ΜΑΥΡΟΛΑΜΠΑΔΟΥ Β. / ΤΣΕΛΑΝΗ Α.Χ. 0-2 (19-21, 15-21)
Δ όμιλος ΚΛΕΠΚΟΥ Μ. / ΚΟΥΡΤΙΔΟΥ Π. vs ΣΑΜΠΑΤΗ Ι. / ΠΑΥΛΕΑ Δ. 2-0 (21-11, 21-11)

Σάββατο 10/8 - Φάση ομίλων
Α όμιλος ΠΕΠΟΝΗ Ο. / ΜΑΤΙΟΥ Δ. vs ΚΑΣΤΑΝΟΥ Λ. / ΓΑΚΗ Σ. 2-0 (21-09, 21-19)
Β όμιλος ΒΑΕΝΑ Π. / ΑΡΓΥΡΙΟΥ Α. vs ΜΑΡΙΑΤΟΥ-ΜΕΤΑΞΑ Ρ. / ΚΑΝΤΑ Μ. 0-2 (14-21, 06-21)
Γ όμιλος ΠΑΠΑΣΗΦΑΚΗ Ε. / ΡΕΝΙΕΡΗ Α. vs ΜΑΥΡΟΛΑΜΠΑΔΟΥ Β. / ΤΣΕΛΑΝΗ Α.Χ. 1-2 (21-17, 16-21, 08-15)
Δ όμιλος ΙΩΑΝΝΙΔΟΥ Π. / ΜΑΤΣΟΥΚΑΤΙΔΟΥ Α. vs ΣΑΜΠΑΤΗ Ι. / ΠΑΥΛΕΑ Δ. 0-2 (08-21, 07-21)
Α όμιλος ΚΑΡΑΜΑΟΥΝΑ Μ. / ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΥ Α. vs ΠΕΠΟΝΗ Ο. / ΜΑΤΙΟΥ Δ. 2-1 (18-21, 21-07, 15-11)
Β όμιλος ΝΤΕΚΑ Α. / ΒΕΤΣΑ Η. vs ΒΑΕΝΑ Π. / ΑΡΓΥΡΙΟΥ Α. 0-2 (19-21, 15-21)
Γ όμιλος ΒΛΑΧΟΥ Α. / ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗ Κ. vs ΠΑΠΑΣΗΦΑΚΗ Ε. / ΡΕΝΙΕΡΗ Α. 2-0 (21-15, 21-11)
Δ όμιλος ΚΛΕΠΚΟΥ Μ. / ΚΟΥΡΤΙΔΟΥ Π. vs ΙΩΑΝΝΙΔΟΥ Π. / ΜΑΤΣΟΥΚΑΤΙΔΟΥ Α. 2-0 (21-12, 21-04)

Κυριακή 11/8 - Προημιτελικοί
Προημιτελικός ΚΑΡΑΜΑΟΥΝΑ Μ. / ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΥ Α. vs ΒΛΑΧΟΥ Α. / ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗ Κ. 0-2 (16-21, 16-21)
Προημιτελικός ΚΛΕΠΚΟΥ Μ. / ΚΟΥΡΤΙΔΟΥ Π. vs ΠΕΠΟΝΗ Ο. / ΜΑΤΙΟΥ Δ. 2-0 (21-14, 23-21)
Προημιτελικός ΜΑΥΡΟΛΑΜΠΑΔΟΥ Β. / ΤΣΕΛΑΝΗ Α.Χ. vs ΒΑΕΝΑ Π. / ΑΡΓΥΡΙΟΥ Α. 1-2 (17-21, 21-16, 13-15)
Προημιτελικός ΜΑΡΙΑΤΟΥ-ΜΕΤΑΞΑ Ρ. / ΚΑΝΤΑ Μ. vs ΣΑΜΠΑΤΗ Ι. / ΠΑΥΛΕΑ Δ. 2-0 (21-10, 21-11)

Κυριακή 11/8 - Ημιτελικοί
Ημιτελικός ΒΛΑΧΟΥ Α. / ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗ Κ. vs ΚΛΕΠΚΟΥ Μ. / ΚΟΥΡΤΙΔΟΥ Π. 0-2 (16-21, 14-21)
Ημιτελικός ΒΑΕΝΑ Π. / ΑΡΓΥΡΙΟΥ Α. vs ΜΑΡΙΑΤΟΥ-ΜΕΤΑΞΑ Ρ. / ΚΑΝΤΑ Μ. 0-2 (24-26, 07-21)

Κυριακή 11/8 - Τελικοί
3η, 4η θέση ΒΛΑΧΟΥ Α. / ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗ Κ. vs ΒΑΕΝΑ Π. / ΑΡΓΥΡΙΟΥ Α. 2-0 (21-09, 21-17)
Τελικός ΚΛΕΠΚΟΥ Μ. / ΚΟΥΡΤΙΔΟΥ Π. vs ΜΑΡΙΑΤΟΥ-ΜΕΤΑΞΑ Ρ. / ΚΑΝΤΑ Μ. 2-1 (11-21, 23-21, 15-09)

ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΠΑΙΔΩΝ
1 ΜΑΝΔΗΛΑΡΗΣ Α. / ΑΡΜΟΝΗΣ Π. (ΕΣΠ ΑΝ. ΑΤΤΙΚΗΣ/ΑΘΗΝΩΝ)
2 ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ Δ. / ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΑΚΗΣ Σ. (ΤΕ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ)
3 ΣΑΚΚΑΣ Λ. / ΚΑΝΕΛΛΟΣ Ι. (ΕΣΠΕ ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ)
3 ΚΑΡΡΑΣ Κ. / ΜΕΛΛΙΓΙΩΤΗΣ Ε. (ΕΣΠΕ ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ/ΠΕΙΡΑΙΑ)
5 ΚΑΜΠΥΛΗΣ Κ. / ΓΕΩΡΓΙΟΠΟΥΛΟΣ Π. (ΕΣΠΕ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ)
5 ΕΠΙΤΡΟΠΑΚΗΣ Θ. / ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ Κ. (ΕΣΠΕ ΚΡΗΤΗΣ)
7 ΠΑΠΑΣΤΕΡΙΑΔΗΣ Θ. / ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ Χ. (ΤΕ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ)
7 ΛΕΜΟΝΗΣ Α. / ΣΔΡΟΥΛΙΑΣ ΣΤ. (ΕΣΠΕ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ)
9 ΜΠΟΥΤΟΣ Α. / ΤΑΣΙΟΥΡΑΣ Β. (ΕΠΕΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ)
9 ΡΑΠΤΗΣ Α. / ΜΑΚΡΗΣ Ι. (ΕΣΠΕ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ)

ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
1 ΚΛΕΠΚΟΥ Μ. / ΚΟΥΡΤΙΔΟΥ Β. (ΕΠΕΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ)
2 ΜΑΡΙΑΤΟΥ-ΜΕΤΑΞΑ Ρ.- ΚΑΝΤΑ Μ. (ΕΣΠΕ ΚΡΗΤΗΣ)
3 ΒΛΑΧΟΥ Κ./ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗ Κ. (ΕΣΠΕ ΔΥΤ ΑΤΤΙΚΗΣ/ΠΕΙΡΑΙΑ)
3 ΒΑΕΝΑ Π. / ΑΡΓΥΡΙΟΥ Α. (ΕΣΠΕ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ)
5 ΚΑΡΑΜΑΟΥΝΑ Μ. / ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΥ Α. (ΕΣΠ ΑΝ. ΑΤΤΙΚΗΣ/ΑΘΗΝΩΝ)
5 ΣΑΜΠΑΤΗ Ι. / ΠΑΥΛΕΑ Δ. (ΕΣΠΕ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ)
5 ΠΕΠΟΝΗ Ο. / ΜΑΤΙΟΥ Δ. (ΕΣΠΕ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ)
5 ΜΑΥΡΟΛΑΜΠΑΔΟΥ Β. / ΤΣΕΛΑΝΗ Α.Χ. (ΕΣΠ ΑΝ. ΑΤΤΙΚΗΣ/ΑΘΗΝΩΝ)
9 ΚΑΣΤΑΝΟΥ Λ. / ΓΑΚΗ Σ. (ΕΣΠΕ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ)
9 ΝΤΕΚΑ Α. / ΒΕΤΣΑ Η. (ΕΣΠΕ ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ)
9 ΠΑΠΑΣΗΦΑΚΗ Ε. / ΡΕΝΙΕΡΗ Α. (ΕΣΠΕ ΚΡΗΤΗΣ)
9 ΙΩΑΝΝΙΔΟΥ Π. / ΜΑΤΣΟΥΚΑΤΙΔΟΥ Α. (ΕΠΕΣ ΘΡΑΚΗΣ-ΑΝ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ)
 

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ