Το ελληνικό δίδυμο ξεκίνησε από το Νο22 της διοργάνωσης και μπόρεσε να προκριθεί από τους ομίλους. Ωστόσο στον πρώτο γύρο φάνηκε η ανωτερότητα των Ιταλών και έτσι οι Εβρίτες κατέληξαν στην 17η θέση.
Final 1st Place | |||||||
72 | 11-Aug | Winner of match #69 | Winner of match #70 | ||||
Final 3rd Place | |||||||
71 | 11-Aug | Loser of match #69 | Loser of match #70 | ||||
Semi-finals | |||||||
70 | 11-Aug | Winner of match #67 | Winner of match #68 | ||||
69 | 11-Aug | Winner of match #65 | Winner of match #66 | ||||
Round 3 | |||||||
68 | 10-Aug | Winner of match #63 | Winner of match #64 | ||||
67 | 10-Aug | Winner of match #61 | Winner of match #62 | ||||
66 | 10-Aug | Winner of match #59 | Winner of match #60 | ||||
65 | 10-Aug | Winner of match #57 | Winner of match #58 | ||||
Round 2 | |||||||
64 | 10-Aug | 14:10 | 4 | Winner of match #56 | Kaczmarek, L.-Kaczmarek, S. POL [2] | ||
63 | 10-Aug | 14:10 | 3 | Huus-Sørum NOR [7] | Winner of match #55 | ||
62 | 10-Aug | 14:10 | 2 | Winner of match #54 | Prokofjevs-Smirnovs LAT [6] | ||
61 | 10-Aug | 13:20 | 4 | Buchegger-Stranger AUT [3] | Kirienko-Uraikin RUS [5] | ||
60 | 10-Aug | 13:20 | 3 | Vallés-Prades ESP [10] | Betzien-Krüger GER [4] | ||
59 | 10-Aug | 13:20 | 2 | Khomyn-Bokshan UKR [12] | De Fabritiis-Martinez ITA [15] | ||
58 | 10-Aug | 14:10 | 1 | Winner of match #50 | Lerch-Krattiger SUI [8] | ||
57 | 10-Aug | 13:20 | 1 | Bryl-Kujawiak POL [32] | Margiev-Kozorezov RUS [29] | ||
Round 1 | |||||||
56 | 10-Aug | 10:50 | 4 | Dedkov-Sinhayeuski BLR [19] | Thiercy-Di Giantommaso FRA [16] | ||
55 | 10-Aug | 10:50 | 3 | Lüdje-Schneider GER [25] | Linins-Kaulins LAT [28] | ||
54 | 10-Aug | 10:50 | 2 | Kattner-Menner AUT [26] | Zeljkovic-Pervan CRO [9] | ||
53 | 10-Aug | 10:00 | 4 | Kirienko-Uraikin RUS [5] | Dzavoronok-Hadrava CZE [13] | 2-0 (22-20, 21-17) | 0:36 |
52 | 10-Aug | 10:00 | 3 | Van Gilst-Van Steenis NED [11] | Vallés-Prades ESP [10] | 0-2 (15-21, 13-21) | 0:33 |
51 | 10-Aug | 10:00 | 2 | De Fabritiis-Martinez ITA [15] | Kavaratzis-Kontostathis GRE [22] | 2-0 (21-15, 21-15) | 0:30 |
50 | 10-Aug | 10:50 | 1 | Rumsevicius-Kazdailis LTU [1] | Ivanov-Kalchev BUL [31] | ||
49 | 10-Aug | 10:00 | 1 | Margiev-Kozorezov RUS [29] | Navickas-Vaskelis LTU [30] | 2-0 (21-14, 21-16) | 0:28 |
Pool H | |||||||
48 | 09-Aug | 16:30 | 1 | Allik-Kartsep EST [24] | Lüdje-Schneider GER [25] | 0-2 (15-21, 11-21) | 0:31 |
47 | 09-Aug | 16:30 | 2 | Lerch-Krattiger SUI [8] | Zeljkovic-Pervan CRO [9] | 2-0 (21-18, 21-14) | 0:38 |
32 | 09-Aug | 10:40 | 1 | Zeljkovic-Pervan CRO [9] | Lüdje-Schneider GER [25] | 0-2 (14-21, 8-21) | 0:29 |
31 | 09-Aug | 10:40 | 4 | Lerch-Krattiger SUI [8] | Allik-Kartsep EST [24] | 2-0 (21-16, 21-9) | 0:37 |
16 | 08-Aug | 17:30 | 3 | Zeljkovic-Pervan CRO [9] | Allik-Kartsep EST [24] | 2-1 (26-28, 21-11, 15-11) | 0:53 |
15 | 08-Aug | 16:40 | 3 | Lerch-Krattiger SUI [8] | Lüdje-Schneider GER [25] | 2-0 (21-17, 21-19) | 0:36 |
Pool G | |||||||
46 | 09-Aug | 15:40 | 4 | Klasnic-Lozic SRB [23] | Kattner-Menner AUT [26] | 1-2 (21-18, 17-21, 7-15) | 0:42 |
45 | 09-Aug | 15:40 | 3 | Huus-Sørum NOR [7] | Vallés-Prades ESP [10] | 2-0 (21-17, 21-15) | 0:33 |
30 | 09-Aug | 10:40 | 3 | Vallés-Prades ESP [10] | Kattner-Menner AUT [26] | 1-2 (21-17, 15-21, 8-15) | 0:42 |
29 | 09-Aug | 10:40 | 2 | Huus-Sørum NOR [7] | Klasnic-Lozic SRB [23] | 2-0 (21-13, 21-13) | 0:31 |
14 | 08-Aug | 15:50 | 3 | Vallés-Prades ESP [10] | Klasnic-Lozic SRB [23] | 2-0 (21-16, 21-10) | 0:32 |
13 | 08-Aug | 15:50 | 1 | Huus-Sørum NOR [7] | Kattner-Menner AUT [26] | 2-1 (13-21, 24-22, 15-12) | 0:49 |
Pool F | |||||||
44 | 09-Aug | 15:40 | 2 | Kavaratzis-Kontostathis GRE [22] | Manninen-Määttänen FIN [27] | 2-1 (18-21, 21-9, 18-16) | 0:46 |
43 | 09-Aug | 15:40 | 1 | Prokofjevs-Smirnovs LAT [6] | Van Gilst-Van Steenis NED [11] | 2-1 (18-21, 23-21, 15-11) | 0:56 |
28 | 09-Aug | 09:50 | 1 | Van Gilst-Van Steenis NED [11] | Manninen-Määttänen FIN [27] | 2-0 (21-17, 21-14) | 0:35 |
27 | 09-Aug | 09:50 | 2 | Prokofjevs-Smirnovs LAT [6] | Kavaratzis-Kontostathis GRE [22] | 2-0 (21-17, 29-27) | 0:38 |
12 | 08-Aug | 15:00 | 3 | Van Gilst-Van Steenis NED [11] | Kavaratzis-Kontostathis GRE [22] | 2-1 (16-21, 21-18, 15-8) | 0:44 |
11 | 08-Aug | 15:00 | 1 | Prokofjevs-Smirnovs LAT [6] | Manninen-Määttänen FIN [27] | 2-0 (21-12, 21-16) | 0:30 |
Pool E | |||||||
42 | 09-Aug | 14:50 | 4 | Baysal-Yedidag TUR [21] | Linins-Kaulins LAT [28] | 0-2 (18-21, 19-21) | 0:41 |
41 | 09-Aug | 14:50 | 3 | Kirienko-Uraikin RUS [5] | Khomyn-Bokshan UKR [12] | 1-2 (16-21, 21-16, 12-15) | 0:46 |
26 | 09-Aug | 09:50 | 3 | Khomyn-Bokshan UKR [12] | Linins-Kaulins LAT [28] | 2-0 (21-19, 21-13) | 0:34 |
25 | 09-Aug | 09:50 | 4 | Kirienko-Uraikin RUS [5] | Baysal-Yedidag TUR [21] | 2-0 (21-11, 21-12) | 0:28 |
10 | 08-Aug | 12:20 | 3 | Khomyn-Bokshan UKR [12] | Baysal-Yedidag TUR [21] | 2-0 (21-15, 21-19) | 0:35 |
9 | 08-Aug | 12:20 | 1 | Kirienko-Uraikin RUS [5] | Linins-Kaulins LAT [28] | 2-0 (21-13, 22-20) | 0:36 |
Pool D | |||||||
40 | 09-Aug | 14:50 | 2 | Vrhunc-Drobnic SLO [20] | Margiev-Kozorezov RUS [29] | 0-2 (18-21, 17-21) | 0:36 |
39 | 09-Aug | 14:50 | 1 | Betzien-Krüger GER [4] | Dzavoronok-Hadrava CZE [13] | 2-0 (21-16, 21-15) | 0:40 |
24 | 09-Aug | 09:00 | 3 | Dzavoronok-Hadrava CZE [13] | Margiev-Kozorezov RUS [29] | 2-1 (23-25, 21-18, 15-11) | 0:50 |
23 | 09-Aug | 09:00 | 1 | Betzien-Krüger GER [4] | Vrhunc-Drobnic SLO [20] | 2-1 (21-17, 9-21, 15-13) | 0:45 |
8 | 08-Aug | 11:30 | 3 | Dzavoronok-Hadrava CZE [13] | Vrhunc-Drobnic SLO [20] | 1-2 (19-21, 22-20, 12-15) | 0:50 |
7 | 08-Aug | 10:40 | 3 | Betzien-Krüger GER [4] | Margiev-Kozorezov RUS [29] | 2-1 (23-21, 21-23, 15-12) | 0:54 |
Pool C | |||||||
38 | 09-Aug | 17:20 | 1 | Dedkov-Sinhayeuski BLR [19] | Navickas-Vaskelis LTU [30] | 2-0 (21-17, 21-17) | 0:32 |
37 | 09-Aug | 16:30 | 4 | Buchegger-Stranger AUT [3] | Shafat-Karavany ISR [14] | 2-0 (21-14, 21-11) | 0:28 |
22 | 08-Aug | 19:10 | 1 | Shafat-Karavany ISR [14] | Navickas-Vaskelis LTU [30] | 0-2 (14-21, 10-21) | 0:30 |
21 | 08-Aug | 18:20 | 1 | Buchegger-Stranger AUT [3] | Dedkov-Sinhayeuski BLR [19] | 2-0 (21-13, 21-19) | 0:42 |
6 | 08-Aug | 13:10 | 3 | Shafat-Karavany ISR [14] | Dedkov-Sinhayeuski BLR [19] | 0-2 (18-21, 13-21) | 0:39 |
5 | 08-Aug | 13:10 | 1 | Buchegger-Stranger AUT [3] | Navickas-Vaskelis LTU [30] | 2-0 (21-14, 21-12) | 0:31 |
Pool B | |||||||
36 | 09-Aug | 14:00 | 4 | Hunter-Stout ENG [18] | Ivanov-Kalchev BUL [31] | 1-2 (22-24, 21-19, 15-17) | 0:47 |
35 | 09-Aug | 14:00 | 3 | Kaczmarek, L.-Kaczmarek, S. POL [2] | De Fabritiis-Martinez ITA [15] | 2-0 (21-9, 21-9) | 0:29 |
20 | 09-Aug | 09:00 | 4 | De Fabritiis-Martinez ITA [15] | Ivanov-Kalchev BUL [31] | 2-1 (19-21, 26-24, 15-12) | 0:47 |
19 | 09-Aug | 09:00 | 2 | Kaczmarek, L.-Kaczmarek, S. POL [2] | Hunter-Stout ENG [18] | 2-0 (21-15, 21-12) | 0:35 |
4 | 08-Aug | 09:50 | 3 | De Fabritiis-Martinez ITA [15] | Hunter-Stout ENG [18] | 2-0 (21-16, 21-18) | 0:32 |
3 | 08-Aug | 09:00 | 3 | Kaczmarek, L.-Kaczmarek, S. POL [2] | Ivanov-Kalchev BUL [31] | 2-0 (21-15, 21-13) | 0:31 |
Pool A | |||||||
34 | 09-Aug | 16:30 | 3 | Skoogh-Slipac SWE [17] | Bryl-Kujawiak POL [32] | 0-2 (0-21, 0-21) | |
33 | 09-Aug | 18:10 | 1 | Rumsevicius-Kazdailis LTU [1] | Thiercy-Di Giantommaso FRA [16] | 2-0 (21-11, 21-15) | 0:32 |
18 | 08-Aug | 18:20 | 3 | Thiercy-Di Giantommaso FRA [16] | Bryl-Kujawiak POL [32] | 1-2 (11-21, 21-19, 10-15) | 0:51 |
17 | 08-Aug | 20:00 | 1 | Rumsevicius-Kazdailis LTU [1] | Skoogh-Slipac SWE [17] | 2-0 (21-14, 21-19) | 0:39 |
2 | 08-Aug | 14:00 | 3 | Thiercy-Di Giantommaso FRA [16] | Skoogh-Slipac SWE [17] | 2-1 (21-15, 15-21, 15-11) | 0:44 |
1 | 08-Aug | 14:00 | 1 | Rumsevicius-Kazdailis LTU [1] | Bryl-Kujawiak POL [32] | 0-2 (15-21, 12-21) | 0:32 |