09-08-2013 13:10

Δεύτερη ήττα για Καβαρατζή / Κοντοστάθη

Δεν τα κατάφεραν ούτε στον δεύτερο αγώνα τους στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Μπιτς Βόλεϊ κάτω των 20 ετών που διεξάγεται στην Λιθουανία οι Γιάννης Καβαρατζής και Γρηγόρης Κοντοστάθης.

Μετά την ήττα από τους Ολλανδούς το απόγευμα της Πέμπτης, το πρωί της Παρασκευής ηττήθηκαν με 2-0 σετ από τους Λετονούς Προκόφιενς και Σμιρνοφς σε 38 λεπτά. Στο πρώτο σετ ηττήθηκαν με 21 - 17 και στο δεύτερο με το αστρονομικό 29-27!

Παρά την απογοήτευσή τους, τίποτα δεν έχει κριθεί ακόμα. Ακόμα δεν έχουν πετύχει νίκη ούτε οι Φινλανδοί Μάνινεν και Μαατάνεν, που αντιμετωπίζουν το απόγευμα. Κατά συνέπεια, με νίκη τουλάχιστον κατακτούν την τρίτη θέση στον όμιλο και δίνουν χιαστί αγώνα το πρωί του Σαββάτου με κάποιον από τους δεύτερους των άλλων ομίλων.