1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
18-07-2013 16:50

Οι κορυφαίοι «μικροί» του μπιτς βόλεϊ της ΕΣΠΑΑΑ

Με τη συμμετοχή 28 ομάδων (7 αγοριών και 21 κοριτσιών) ολοκληρώθηκε το διήμερο 16-17 Ιουλίου το Tουρνουά Beach Volley Juniors Regional Παίδων/Κορασίδων – Εφήβων/Νεανίδων 2013 της ΕΣ.Π.Α.Α.Α. στο Sports Club “ΚΑΡΑΒΙ”, στο Σχοινιά. Το Juniors Regional της ΕΣ.Π.Α.Α.Α. διοργανώθηκε και φέτος για τρίτη συνεχόμενη χρονιά.

Στο τουρνουά συμμετείχαν συνολικά στην κατηγορία των κοριτσιών έντεκα ομάδες στο Κ16, δέκα ομάδες στο Κ19 και στην κατηγορία των αγοριών μια ομάδα στο Κ16, επτά ομάδες στο Κ19 αντίστοιχα, οι οποίες αγωνίστηκαν στην πρώτη φάση της διοργάνωσης την Τρίτη και στην προημιτελική, ημιτελική και τελική φάση την Τετάρτη.

Στο τελικό των αγοριών Κ19 μετά από αγώνα πενήντα λεπτών, πρωταθλητές αναδείχτηκαν οι Χαλκούσης Γ./ Αρμόνης Π. Στον τελικό των αγοριών Κ16 πρωταθλητές ήταν οι Μανδηλάρης Αγγ./Αρμόνης Π. Στον τελικό των κοριτσιών Κ19 οι μεγάλες πρωταθλήτριες ήταν οι Καραγκούνη/Κατσικά και στο Κ16 πρωταθλήτριες ήταν οι Καραμαούνα Μ./ Ξανθοπούλου Α.

Οι πρωταθλήτριες ομάδες προκρίνονται στους τελικούς των Πανελληνίων Πρωταθλημάτων BEACH VOLLEYBALL JOUNIORS 2013.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα ανά κατηγορία ήταν τα εξής:

Κ19 ΕΦΗΒΩΝ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

No Αγώνα
Φάση
Ομάδα 1
vs
Ομάδα 2
Αποτέλεσμα
1
I
ΚΑΠΠΑΣ Κ. - ΜΑΝΔΗΛΑΡΗΣ ΑΓΓ.
vs
BYE
2-0 (21 - 0, 21 - 0 )
2
I
ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ Δ. - ΣΙΗΜΗΤΡΑΣ ΑΝΔ.
vs
ΧΑΛΚΟΥΣΗΣ Γ. - ΑΡΜΟΝΗΣ ΠΑΝ.
0-2 (13 - 21, 18 - 21)
3
I
ΣΕΒΔΑΛΗΣ Β. - ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Β.
vs
ΨΥΛΛΑΣ Κ. - ΠΑΠΠΑΣ ΑΠ.
2-0 (21 - 6 , 21 - 7 )
4
I
ΜΑΡΟΥΤΣΗΣ Γ. - ΝΙΚΟΛΑΡΟΣ Α.
vs
ΤΑΥΡΗΣ Κ. - ΣΦΥΡΙΔΗΣ Γ.
0-2 (13 - 21 , 14 - 21 )
5
II
ΚΑΠΠΑΣ Κ. - ΜΑΝΔΗΛΑΡΗΣ ΑΓΓ.
vs
ΧΑΛΚΟΥΣΗΣ Γ. - ΑΡΜΟΝΗΣ ΠΑΝ.
0-2 (10 - 21 , 12 - 21 )
6
II
ΣΕΒΔΑΛΗΣ Β. - ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Β.
vs
ΤΑΥΡΗΣ Κ. - ΣΦΥΡΙΔΗΣ Γ.
2-0 (21 - 16 , 21 - 13 )
7
7
BYE
vs
ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ Δ. - ΣΙΗΜΗΤΡΑΣ ΑΝΔ.
0-2 (0 - 21, 0 - 21)
8
7
ΨΥΛΛΑΣ Κ. - ΠΑΠΠΑΣ ΑΠ.
vs
ΜΑΡΟΥΤΣΗΣ Γ. - ΝΙΚΟΛΑΡΟΣ Α.
0-2 (20 - 22 , 12 - 21 )
9
5
ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ Δ. - ΣΙΗΜΗΤΡΑΣ ΑΝΔ.
vs
ΤΑΥΡΗΣ Κ. - ΣΦΥΡΙΔΗΣ Γ.
0-2 (12 - 21 , 19 - 21)
10
5
ΜΑΡΟΥΤΣΗΣ Γ. - ΝΙΚΟΛΑΡΟΣ Α.
vs
ΚΑΠΠΑΣ Κ. - ΜΑΝΔΗΛΑΡΗΣ ΑΓΓ.
0-2 (17 - 21 , 17 - 21)
11
Ημ
ΧΑΛΚΟΥΣΗΣ Γ. - ΑΡΜΟΝΗΣ ΠΑΝ.
vs
ΤΑΥΡΗΣ Κ. - ΣΦΥΡΙΔΗΣ Γ.
2-0 ( 21 - 15 , 21 - 12 )
12
Ημ
ΣΕΒΔΑΛΗΣ Β. - ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Β.
vs
ΚΑΠΠΑΣ Κ. - ΜΑΝΔΗΛΑΡΗΣ ΑΓΓ.
2-1 (21 - 18 , 24 - 26 , 15 - 9 )
13
Μ.Τ
ΤΑΥΡΗΣ Κ. - ΣΦΥΡΙΔΗΣ Γ.
 
ΚΑΠΠΑΣ Κ. - ΜΑΝΔΗΛΑΡΗΣ ΑΓΓ.
2-0 (22 - 20 , 21 - 11 )
14
Τελ
ΧΑΛΚΟΥΣΗΣ Γ. - ΑΡΜΟΝΗΣ ΠΑΝ.
vs
ΣΕΒΔΑΛΗΣ Β. - ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Β.
2-0 (21 - 16 , 30 - 28 )




Κατάταξη
ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ
1
ΧΑΛΚΟΥΣΗΣ Γ. - ΑΡΜΟΝΗΣ ΠΑΝ.
2
ΣΕΒΔΑΛΗΣ Β. - ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Β.
3
ΤΑΥΡΗΣ Κ. - ΣΦΥΡΙΔΗΣ Γ.
4
ΚΑΠΠΑΣ Κ. - ΜΑΝΔΗΛΑΡΗΣ ΑΓΓ.
5
ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ Δ. - ΣΙΗΜΗΤΡΑΣ ΑΝΔ.
5
ΜΑΡΟΥΤΣΗΣ Γ. - ΝΙΚΟΛΑΡΟΣ Α.
7
ΨΥΛΛΑΣ Κ. - ΠΑΠΠΑΣ ΑΠ.
7
BYE

Κ 19 ΝΕΑΝΙΔΩΝ
 
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
 
I
ΚΟΥΚΙΑ Σ. - ΜΠΛΕΚΑ Σ.
vs
ΝΙΚΗΦΟΡΟΥ ΕΙΡ. - ΠΑΠΑΓΙΩΡΓΟΥ ΕΥΓ. 0-2 (08-21, 15-21)
I
ΠΑΠΑΔΑΤΟΥ Ε. - ΛΙΑΓΚΗ Α.
vs
BYE 2-0 (21-0, 21-0)
I
ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Σ. - ΛΕΚΑΤΣΑ Ε.
vs
BYE 2-0 (21-0, 21- 0)
I
ΚΩΣΤΑΝΤΕΛΛΟΥ ΑΙΜ. - ΙΩΣΗΦΙΔΗ Σ.
vs
ΒΑΣΙΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ Σ. - ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ Α. 0-2 (14-21, 17-21)
II
ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗ Δ. - ΚΑΤΣΙΚΑ Σ.
vs
ΝΙΚΗΦΟΡΟΥ ΕΙΡ. - ΠΑΠΑΓΙΩΡΓΟΥ ΕΥΓ. 2-0 (21-07, 21-03)
II
ΠΑΠΑΣΤΑΥΡΟΥ Μ. - ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟΥ Ε.
vs
ΠΑΠΑΔΑΤΟΥ Ε. - ΛΙΑΓΚΗ Α. 2-0 (21-18, 21-18)
II
ΔΙΑΣΑΚΟΥ - ΝΙΚΟΛΕΤΟΥ
vs
ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Σ. - ΛΕΚΑΤΣΑ Ε. 0-2 (3-21, 13-21)
II
ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗ Μ. - ΛΙΟΝΤΑ Π.
vs
ΒΑΣΙΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ Σ. - ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ Α. 2-0 (21-17, 21-19)
9
ΚΩΣΤΑΝΤΕΛΛΟΥ ΑΙΜ. - ΙΩΣΗΦΙΔΗ Σ.
vs
ΝΙΚΗΦΟΡΟΥ ΕΙΡ. - ΠΑΠΑΓΙΩΡΓΟΥ ΕΥΓ. 2-0 (21-19, 21-08)
9
BYE
vs
ΠΑΠΑΔΑΤΟΥ Ε. - ΛΙΑΓΚΗ Α. 0-2 (0 - 21, 0 - 21)
9
BYE
vs
ΔΙΑΣΑΚΟΥ - ΝΙΚΟΛΕΤΟΥ 0-2 (0-21, 0-21)
9
ΚΟΥΚΙΑ Σ. - ΜΠΛΕΚΑ Σ.
vs
ΒΑΣΙΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ Σ. - ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ Α. 0-2 (0-21, 0-21)
III
ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗ Δ. - ΚΑΤΣΙΚΑ Σ.
vs
ΠΑΠΑΣΤΑΥΡΟΥ Μ. - ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟΥ Ε. 2-0 (21-11, 21-14)
III
ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Σ. - ΛΕΚΑΤΣΑ Ε.
vs
ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗ Μ. - ΛΙΟΝΤΑ Π. 2-0 (22-20, 21-19)
7
ΚΩΣΤΑΝΤΕΛΛΟΥ ΑΙΜ. - ΙΩΣΗΦΙΔΗ Σ.
vs
ΠΑΠΑΔΑΤΟΥ Ε. - ΛΙΑΓΚΗ Α. 0-2 (08-21, 17-21)
7
ΔΙΑΣΑΚΟΥ - ΝΙΚΟΛΕΤΟΥ
vs
ΒΑΣΙΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ Σ. - ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ Α.
5
ΠΑΠΑΔΑΤΟΥ Ε. - ΛΙΑΓΚΗ Α.
vs
ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗ Μ. - ΛΙΟΝΤΑ Π.  0-2 (16-21, 12-21)
5
ΒΑΣΙΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ Σ. - ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ Α.
vs
ΠΑΠΑΣΤΑΥΡΟΥ Μ. - ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟΥ Ε. 0-2 (21-23, 03-21)
Ημ.
ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗ Δ. - ΚΑΤΣΙΚΑ Σ.
vs
ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗ Μ. - ΛΙΟΝΤΑ Π. 2-0 (21-08, 21-19)
Ημ.
ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Σ. - ΛΕΚΑΤΣΑ Ε.
vs
ΠΑΠΑΣΤΑΥΡΟΥ Μ. - ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟΥ Ε. 2-0 (21 -09, 21-13)
Μ.Τ.
ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗ Μ. - ΛΙΟΝΤΑ Π.
vs
ΠΑΠΑΣΤΑΥΡΟΥ Μ. - ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟΥ Ε. 2-0 (21-12 , 22-20)
Τελ
ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗ Δ. - ΚΑΤΣΙΚΑ Σ.
vs
ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Σ. - ΛΕΚΑΤΣΑ Ε. 2-0 (21-18 , 21-05)
 
 
ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ
Κατάταξη
ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ
1
ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗ Δ. - ΚΑΤΣΙΚΑ Σ.
2
ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Σ. - ΛΕΚΑΤΣΑ Ε.
3
ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗ Μ. - ΛΙΟΝΤΑ Π.
4
ΠΑΠΑΣΤΑΥΡΟΥ Μ. - ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟΥ Ε.
5
ΒΑΣΙΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ Σ. - ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ Α.
5
ΠΑΠΑΔΑΤΟΥ Ε. - ΛΙΑΓΚΗ Α.
7
ΚΩΣΤΑΝΤΕΛΛΟΥ ΑΙΜ. - ΙΩΣΗΦΙΔΗ Σ.
7
ΔΙΑΣΑΚΟΥ - ΝΙΚΟΛΕΤΟΥ
9
ΝΙΚΗΦΟΡΟΥ ΕΙΡ. - ΠΑΠΑΓΙΩΡΓΟΥ ΕΥΓ.
9
ΚΟΥΚΙΑ Σ. - ΜΠΛΕΚΑ Σ.
9
BYE
9
BYE


Κ19 ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ


I
ΚΑΡΑΜΑΟΥΝΑ Μ. - ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΥ Α.
vs
ΚΑΡΑΒΟΚΥΡΗ Α. - ΑΓΡΙΟΔΗΜΟΥ Η. 2-0 (21-17, 21-12,)
I
ΝΙΚΟΛΕΤΟΥ Γ. - ΜΑΡΤΙΝΟΥ Η.
vs
ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Α. - ΛΙΟΥΜΗ Μ. 2-0 (25-23, 21-13)
I
ΤΣΙΓΑΡΙΔΑ Α. - ΘΥΦΡΟΝΙΤΟΥ Α.
vs
ΛΥΜΠΕΡΟΠΟΥΛΟΥ Μ. - ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΟΥ Α. 2-0 (21-10, 21-10)
I
ΓΙΑΝΝΕΛΟΥ Χ. - ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ Ε.
vs
D3 (21-0, 21-0)
I
ΜΕΓΑΓΙΑΝΝΗ Ε. - ΤΣΟΠΑΝΗ Κ.
vs
ΚΑΡΑΒΟΚΥΡΗ Α. - ΑΓΡΙΟΔΗΜΟΥ Η. 0-2 (20-21, 15-21)
I
ΤΣΕΛΑΝΗ Α. - ΜΑΥΡΟΛΑΜΠΑΔΟΥ Β.
vs
ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Α. - ΛΙΟΥΜΗ Μ. 2-0 (21-11, 21-07)
I
ΠΡΙΦΤΗ Γ. - ΛΕΠΟΥΡΑ Χ.
vs
ΛΥΜΠΕΡΟΠΟΥΛΟΥ Μ. - ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΟΥ Α. 2-0 (21-06, 21-12)
I
ΛΕΣΣΗ Α. - ΠΡΙΦΤΗ Κ.
vs
D3 2-0 (21-0, 21-0)
I
ΚΑΡΑΜΑΟΥΝΑ Μ. - ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΥ Α.
vs
ΜΕΓΑΓΙΑΝΝΗ Ε. - ΤΣΟΠΑΝΗ Κ. 2-0 (21-11, 21-11)
I
ΝΙΚΟΛΕΤΟΥ Γ. - ΜΑΡΤΙΝΟΥ Η.
vs
ΤΣΕΛΑΝΗ Α. - ΜΑΥΡΟΛΑΜΠΑΔΟΥ Β. 0-2 (18-21, 20-22)
I
ΤΣΙΓΑΡΙΔΑ Α. - ΘΥΦΡΟΝΙΤΟΥ Α.
vs
ΠΡΙΦΤΗ Γ. - ΛΕΠΟΥΡΑ Χ. 0-2 (16-21, 18-21)
I
ΓΙΑΝΝΕΛΟΥ Χ. - ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ Ε.
vs
ΛΕΣΣΗ Α. - ΠΡΙΦΤΗ Κ. 2-0 (21-09, 21-07)
Quarter Final
ΚΑΡΑΜΑΟΥΝΑ Μ. - ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΥ Α.                                  vs                    ΤΣΙΓΑΡΙΔΑ Α. - ΘΥΦΡΟΝΙΤΟΥ Α. 2-0 (21-17, 21-17)
 
Quarter Final
ΓΙΑΝΝΕΛΟΥ Χ. - ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ Ε.
vs
ΚΑΡΑΒΟΚΥΡΗ Α. - ΑΓΡΙΟΔΗΜΟΥ Η. 0-2 (15-21, 19-21)
Quarter Final
ΠΡΙΦΤΗ Γ. - ΛΕΠΟΥΡΑ Χ.
vs
ΝΙΚΟΛΕΤΟΥ Γ. - ΜΑΡΤΙΝΟΥ Η. 2-0 (21-09, 23-21)
Quarter Final
ΤΣΕΛΑΝΗ Α. - ΜΑΥΡΟΛΑΜΠΑΔΟΥ Β.
vs
ΛΕΣΣΗ Α. - ΠΡΙΦΤΗ Κ. 2-0 (21-09, 21-08)
Semi Final
ΚΑΡΑΜΑΟΥΝΑ Μ. - ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΥ Α.
vs
ΚΑΡΑΒΟΚΥΡΗ Α. - ΑΓΡΙΟΔΗΜΟΥ Η. 2-0 (21-18, 21-14)
Semi Final
ΠΡΙΦΤΗ Γ. - ΛΕΠΟΥΡΑ Χ.
vs
ΤΣΕΛΑΝΗ Α. - ΜΑΥΡΟΛΑΜΠΑΔΟΥ Β. 0-2 (17-21, 17-21)
3/4 Final
ΚΑΡΑΒΟΚΥΡΗ Α. - ΑΓΡΙΟΔΗΜΟΥ Η.
vs
ΠΡΙΦΤΗ Γ. - ΛΕΠΟΥΡΑ Χ. 1-2 (21-11, 21-13)
FINAL
ΚΑΡΑΜΑΟΥΝΑ Μ. - ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΥ Α.
vs
ΤΣΕΛΑΝΗ Α. - ΜΑΥΡΟΛΑΜΠΑΔΟΥ Β. 2-0 (22-20, 21-05)

 
Κατάταξη
ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ
1
ΚΑΡΑΜΑΟΥΝΑ Μ. - ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΥ Α.
2
ΤΣΕΛΑΝΗ Α. - ΜΑΥΡΟΛΑΜΠΑΔΟΥ Β.
3
ΠΡΙΦΤΗ Γ. - ΛΕΠΟΥΡΑ Χ.
4
ΚΑΡΑΒΟΚΥΡΗ Α. - ΑΓΡΙΟΔΗΜΟΥ Η.
5
ΤΣΙΓΑΡΙΔΑ Α. - ΘΥΦΡΟΝΙΤΟΥ Α.
5
ΛΕΣΣΗ Α. - ΠΡΙΦΤΗ Κ.
5
ΓΙΑΝΝΕΛΟΥ Χ. - ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ Ε.
5
ΝΙΚΟΛΕΤΟΥ Γ. - ΜΑΡΤΙΝΟΥ Η.
9
ΜΕΓΑΓΙΑΝΝΗ Ε. - ΤΣΟΠΑΝΗ Κ.
9
ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Α. - ΛΙΟΥΜΗ Μ.
9
ΛΥΜΠΕΡΟΠΟΥΛΟΥ Μ. - ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΟΥ Α.
 
 

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ