No. | Local | Court | Team A | Team B | Result | Dur. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Date | Time | ||||||
Final 1st Place | |||||||
72 | 16-Jun | Winner of match #69 | Winner of match #70 | ||||
Final 3rd Place | |||||||
71 | 16-Jun | Loser of match #69 | Loser of match #70 | ||||
Semi-finals | |||||||
70 | 15-Jun | Winner of match #67 | Winner of match #68 | ||||
69 | 15-Jun | Winner of match #65 | Winner of match #66 | ||||
Round 3 | |||||||
68 | 15-Jun | Winner of match #63 | Winner of match #64 | ||||
67 | 15-Jun | Winner of match #61 | Winner of match #62 | ||||
66 | 15-Jun | Winner of match #59 | Winner of match #60 | ||||
65 | 15-Jun | Winner of match #57 | Winner of match #58 | ||||
Round 2 | |||||||
64 | 14-Jun | 14:30 | 4 | Winner of match #56 | Kessy-Ross USA [2] | ||
63 | 14-Jun | 18:30 | 2 | Lili-Seixas BRA [10] | Winner of match #55 | ||
62 | 14-Jun | 20:00 | 1 | Winner of match #54 | Meppelink-van Gestel NED [6] | ||
61 | 14-Jun | 17:30 | 2 | Maria Clara-Carol BRA [14] | Winner of match #53 | ||
60 | 14-Jun | 14:30 | 1 | Winner of match #52 | Cicolari-Menegatti ITA [4] | ||
59 | 14-Jun | 15:30 | 2 | Ludwig-Walkenhorst GER [12] | Winner of match #51 | ||
58 | 14-Jun | 15:30 | 4 | Winner of match #50 | Talita-Lima BRA [8] | ||
57 | 14-Jun | 18:00 | 1 | Keizer-Van Iersel NED [1] | Winner of match #49 | ||
Round 1 | |||||||
56 | 14-Jun | 09:30 | 2 | Agatha-Antonelli BRA [7] | Köhler-Schumacher GER [24] | ||
55 | 14-Jun | 11:30 | 4 | Holtwick-Semmler GER [3] | Zumkehr-Heidrich SUI [11] | ||
54 | 14-Jun | 13:30 | 2 | Liliana-Baquerizo ESP [9] | Bawden-Clancy AUS [16] | ||
53 | 14-Jun | 11:30 | 2 | Bonnerova-Hermannova CZE [22] | Dubovcova-Nestarcova SVK [20] | ||
52 | 14-Jun | 09:30 | 1 | Borger-Büthe GER [15] | Sinnema-Stiekema NED [28] | ||
51 | 14-Jun | 10:30 | 1 | Fendrick-Hochevar USA [17] | Van der Vlist-Wesselink NED [26] | ||
50 | 14-Jun | 10:30 | 4 | Schwaiger D.-Schwaiger S. AUT [13] | Forrer-Vergé-Dépré SUI [18] | ||
49 | 14-Jun | 12:30 | 2 | Ukolova-Khomyakova RUS [5] | Nystrom Em.-Nystrom Er. FIN [19] | ||
Pool H | |||||||
48 | 13-Jun | 15:30 | 3 | Köhler-Schumacher GER [24] | Artacho-Ngauamo AUS [25] | 2-1 (16-21, 21-16, 15-12) | 0:49 |
47 | 13-Jun | 15:30 | 2 | Talita-Lima BRA [8] | Liliana-Baquerizo ESP [9] | 2-1 (21-14, 14-21, 15-8) | 0:42 |
32 | 12-Jun | 19:10 | 3 | Liliana-Baquerizo ESP [9] | Artacho-Ngauamo AUS [25] | 2-0 (21-16, 23-21) | 0:39 |
31 | 12-Jun | 19:10 | 2 | Talita-Lima BRA [8] | Köhler-Schumacher GER [24] | 2-0 (21-18, 21-16) | 0:35 |
16 | 12-Jun | 11:30 | 4 | Liliana-Baquerizo ESP [9] | Köhler-Schumacher GER [24] | 2-0 (21-17, 21-13) | 0:34 |
15 | 12-Jun | 11:30 | 3 | Talita-Lima BRA [8] | Artacho-Ngauamo AUS [25] | 2-0 (21-6, 21-12) | 0:28 |
Pool G | |||||||
46 | 12-Jun | 09:50 | 1 | Kolosinska-Brzostek POL [23] | Van der Vlist-Wesselink NED [26] | 1-2 (11-21, 21-12, 6-15) | 0:41 |
45 | 12-Jun | 09:50 | 2 | Agatha-Antonelli BRA [7] | Lili-Seixas BRA [10] | 1-2 (21-15, 23-25, 8-15) | 0:55 |
30 | 13-Jun | 13:30 | 1 | Lili-Seixas BRA [10] | Van der Vlist-Wesselink NED [26] | 2-0 (21-17, 21-16) | 0:38 |
29 | 13-Jun | 13:30 | 4 | Agatha-Antonelli BRA [7] | Kolosinska-Brzostek POL [23] | 2-0 (21-12, 23-21) | 0:37 |
14 | 12-Jun | 17:20 | 2 | Lili-Seixas BRA [10] | Kolosinska-Brzostek POL [23] | 2-0 (21-13, 21-13) | 0:34 |
13 | 12-Jun | 18:00 | 1 | Agatha-Antonelli BRA [7] | Van der Vlist-Wesselink NED [26] | 2-0 (21-15, 21-19) | 0:36 |
Pool F | |||||||
44 | 13-Jun | 14:30 | 2 | Bonnerova-Hermannova CZE [22] | Gioria-Giombini ITA [27] | 1-2 (21-12, 19-21, 7-15) | 0:40 |
43 | 13-Jun | 14:30 | 1 | Meppelink-van Gestel NED [6] | Zumkehr-Heidrich SUI [11] | 2-0 (21-14, 21-9) | 0:29 |
28 | 12-Jun | 18:10 | 2 | Zumkehr-Heidrich SUI [11] | Gioria-Giombini ITA [27] | 2-0 (21-18, 21-13) | 0:35 |
27 | 12-Jun | 19:00 | 1 | Meppelink-van Gestel NED [6] | Bonnerova-Hermannova CZE [22] | 2-0 (21-13, 21-16) | 0:31 |
12 | 12-Jun | 10:40 | 2 | Zumkehr-Heidrich SUI [11] | Bonnerova-Hermannova CZE [22] | 0-2 (15-21, 21-23) | 0:34 |
11 | 12-Jun | 10:40 | 1 | Meppelink-van Gestel NED [6] | Gioria-Giombini ITA [27] | 2-1 (25-27, 21-15, 15-6) | 0:54 |
Pool E | |||||||
42 | 13-Jun | 12:30 | 1 | Fopma-Sweat USA [21] | Sinnema-Stiekema NED [28] | 0-2 (17-21, 23-25) | 0:40 |
41 | 13-Jun | 12:30 | 4 | Ukolova-Khomyakova RUS [5] | Ludwig-Walkenhorst GER [12] | 0-2 (9-21, 16-21) | 0:30 |
26 | 12-Jun | 16:20 | 1 | Ludwig-Walkenhorst GER [12] | Sinnema-Stiekema NED [28] | 2-0 (21-16, 21-9) | 0:29 |
25 | 12-Jun | 16:20 | 2 | Ukolova-Khomyakova RUS [5] | Fopma-Sweat USA [21] | 1-2 (21-15, 18-21, 12-15) | 0:48 |
10 | 12-Jun | 09:50 | 3 | Ludwig-Walkenhorst GER [12] | Fopma-Sweat USA [21] | 2-0 (25-23, 30-28) | 0:49 |
9 | 12-Jun | 09:50 | 4 | Ukolova-Khomyakova RUS [5] | Sinnema-Stiekema NED [28] | 2-0 (21-13, 23-21) | 0:36 |
Pool D | |||||||
40 | 13-Jun | 12:30 | 3 | Dubovcova-Nestarcova SVK [20] | Missottenova-Skalnikova CZE [29] | 2-1 (23-25, 22-20, 15-10) | 0:50 |
39 | 13-Jun | 12:30 | 2 | Cicolari-Menegatti ITA [4] | Schwaiger D.-Schwaiger S. AUT [13] | 2-1 (21-12, 17-21, 15-11) | 0:43 |
24 | 12-Jun | 18:10 | 3 | Schwaiger D.-Schwaiger S. AUT [13] | Missottenova-Skalnikova CZE [29] | 2-0 (21-12, 21-11) | 0:26 |
23 | 12-Jun | 18:10 | 4 | Cicolari-Menegatti ITA [4] | Dubovcova-Nestarcova SVK [20] | 2-1 (21-19, 14-21, 15-12) | 0:47 |
8 | 12-Jun | 10:40 | 4 | Schwaiger D.-Schwaiger S. AUT [13] | Dubovcova-Nestarcova SVK [20] | 2-0 (21-13, 21-13) | 0:31 |
7 | 12-Jun | 10:40 | 3 | Cicolari-Menegatti ITA [4] | Missottenova-Skalnikova CZE [29] | 2-0 (21-14, 21-16) | 0:33 |
Pool C | |||||||
38 | 13-Jun | 13:30 | 3 | Nystrom Em.-Nystrom Er. FIN [19] | Prokopeva-Popova RUS [30] | 2-1 (21-12, 22-24, 15-10) | 0:46 |
37 | 13-Jun | 13:30 | 2 | Holtwick-Semmler GER [3] | Maria Clara-Carol BRA [14] | 1-2 (14-21, 21-17, 9-15) | 0:41 |
22 | 12-Jun | 16:20 | 3 | Maria Clara-Carol BRA [14] | Prokopeva-Popova RUS [30] | 2-0 (21-19, 22-20) | 0:36 |
21 | 12-Jun | 16:20 | 4 | Holtwick-Semmler GER [3] | Nystrom Em.-Nystrom Er. FIN [19] | 2-0 (21-18, 21-18) | 0:34 |
6 | 12-Jun | 09:00 | 4 | Maria Clara-Carol BRA [14] | Nystrom Em.-Nystrom Er. FIN [19] | 2-0 (21-11, 21-13) | 0:30 |
5 | 12-Jun | 09:00 | 3 | Holtwick-Semmler GER [3] | Prokopeva-Popova RUS [30] | 2-0 (21-16, 22-20) | 0:36 |
Pool B | |||||||
36 | 13-Jun | 14:30 | 4 | Forrer-Vergé-Dépré SUI [18] | Bloem-Braakman NED [31] | 2-0 (32-30, 26-24) | 0:50 |
35 | 13-Jun | 14:30 | 3 | Kessy-Ross USA [2] | Borger-Büthe GER [15] | 2-1 (17-21, 21-18, 15-10) | 0:52 |
20 | 12-Jun | 17:20 | 4 | Borger-Büthe GER [15] | Bloem-Braakman NED [31] | 2-1 (21-14, 19-21, 15-11) | 0:45 |
19 | 12-Jun | 17:20 | 3 | Kessy-Ross USA [2] | Forrer-Vergé-Dépré SUI [18] | 2-0 (21-17, 21-16) | 0:33 |
4 | 12-Jun | 09:00 | 2 | Borger-Büthe GER [15] | Forrer-Vergé-Dépré SUI [18] | 2-1 (21-18, 19-21, 15-6) | 0:51 |
3 | 12-Jun | 09:00 | 1 | Kessy-Ross USA [2] | Bloem-Braakman NED [31] | 2-1 (14-21, 21-17, 15-10) | 0:43 |
Pool A | |||||||
34 | 13-Jun | 15:30 | 4 | Fendrick-Hochevar USA [17] | Arvaniti-Karagkouni GRE [32] | 2-0 (21-19, 21-14) | 0:40 |
33 | 13-Jun | 15:30 | 1 | Keizer-Van Iersel NED [1] | Bawden-Clancy AUS [16] | 2-1 (21-13, 19-21, 15-12) | 0:52 |
18 | 12-Jun | 19:10 | 4 | Bawden-Clancy AUS [16] | Arvaniti-Karagkouni GRE [32] | 2-0 (21-15, 21-13) | 0:34 |
17 | 12-Jun | 20:00 | 1 | Keizer-Van Iersel NED [1] | Fendrick-Hochevar USA [17] | 2-1 (21-18, 20-22, 15-13) | 0:53 |
2 | 12-Jun | 11:30 | 2 | Bawden-Clancy AUS [16] | Fendrick-Hochevar USA [17] | 0-2 (12-21, 15-21) | 0:37 |
1 | 12-Jun | 11:30 | 1 | Keizer-Van Iersel NED [1] | Arvaniti-Karagkouni GRE [32] | 2-0 (21-19, 21-14) | 0:34 |
14-06-2013 12:06
Δεν τα κατάφεραν Βίκυ, Πέννυ, γύρισαν με τρεις ήττες
Η Βίκυ Αρβανίτη και η Πέννυ Καραγκούνη (Νο32), αν και σε πολλά σημεία των αγώνων της στο Γκραν Σλαμ της FIVB που διεξάγεται στη Χάγη της Ολλανδίας, ήταν ανταγωνιστικές, εν τούτοις δεν κατάφεραν να κάνουν την υπέρβαση που ήθελαν. Στον τελευταίο αγώνα τους στο κυρίως ταμπλο ηττήθηκαν με 2-0 (21-19, 21-14) από τις Αμερικανίδες Φέντρικ και Χότσεβαρ (Νο17).
Δημοσιευμένο σε
BEACH VOLLEY
Αφήστε το σχόλιό σας
Βεβαιωθείτε ότι έχετε συμπληρώσει τα απαραίτητα πεδία (*). Σχόλια με κώδικα HTML, greeklish, κεφαλαία και υβριστικά σχόλια θα διαγράφονται.