08-08-2021 18:34

Preveza Juniors Final U19: Για την πρώτη θέση Ζαρκάδα, Μπέρμπερη και Δέμη, Σακκά

Tην έκπληξη της διοργάνωσης έκαναν οι Αδαμαντία Ζαρκάδα, Μαριάννα Μπέρμπερη, οι οποίες πήραν μεγάλη νίκη στον ημιτελικό της τελικής φάσης της κατηγορίας Κ19 απέναντι στις Παρασκευή Ζαφειρίου, Ελπίδα Πιτσιγκώνη και πήραν την πρόκριση για τον τελικό του τουρνουά που διεξάγεται στη Πρέβεζα. Αντίπαλός τους θα είναι η Πατρινή Ελένη Δέμη και η Πρεβεζιάνα Κατερίνα Σακκά, οι οποίες έφτασαν στον τελικό της διοργάνωσης ως δεύτερες από τον όμιλό τους.

Στον πρώτο ημιτελικό, οι Ζαρκάδα, Μπέρμπερη νίκησαν με 2-0 (21-17, 21-15) σετ τις πρωταθλήτριες της κατηγορίας Κ17 Ζαφειρίου, Πιτσιγκώνη και πήραν την πρόκριση για τον τελικό μετά από 45 λεπτά αγώνα. Στον δεύτερο ημιτελικό, Δέμη και Σακκά ξεπέρασαν το εμπόδιο των αδερφών Μόκαλη από την Αλεξανδρούπολη με 2-0 (21-10, 21-13) σετ.