Θυμίζουμε ότι το τουρνουά του Μονπελιέ είναι το πρώτο που θα δοκιμαστεί το νέο σύστημα βαθμολόγησης, σύμφωνα με το οποίο:
-Ο αγώνας παίζεται στα πέντε σετ, δηλαδή στα τρία νικηφόρα.
-Το κάθε σετ παίζεται στους 11 πόντους, ενώ παραμένει το ελάχιστο προβάδισμα των 2 πόντων
-Γίνεται αλλαγή γηπέδου κάθε 7 πόντους
-Κάθε ομάδα έχει στη διάθεσή της 3 τάιμ άουτ, από τα οποία μπορεί να πάρει το πολύ 1 σε κάθε σετ
No. | Local | Court | Team A | Team B | Result | Dur. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Date | Time | ||||||
Final 1st Place | |||||||
30 | 09-Jun | 16:00 | 1 | Mersmann-Großner GER [4] | Goricanec-Graessli SUI [3] | 3-0 (11-6, 11-9, 11-5) | 0:23 |
Final 3rd Place | |||||||
29 | 09-Jun | 14:10 | 1 | Dampney-Boulton ENG [2] | Laboureur-Sude GER [11] | 1-3 (11-8, 13-15, 7-11, 6-11) | 0:35 |
Semi-finals | |||||||
28 | 09-Jun | 10:40 | 1 | Laboureur-Sude GER [11] | Goricanec-Graessli SUI [3] | 0-3 (7-11, 8-11, 9-11) | 0:23 |
27 | 09-Jun | 09:50 | 1 | Mersmann-Großner GER [4] | Dampney-Boulton ENG [2] | 3-2 (11-9, 11-7, 6-11, 7-11, 21-19) | 0:58 |
Loser are ranked 5th | |||||||
26 | 08-Jun | 17:20 | 1 | Goricanec-Graessli SUI [3] | Kolosinska-Brzostek POL [1] | 3-0 (11-8, 12-10, 11-7) | 0:28 |
25 | 08-Jun | 16:30 | 1 | Grawender-Lundqvist SWE [8] | Dampney-Boulton ENG [2] | 1-3 (8-11, 11-7, 8-11, 9-11) | 0:40 |
Loser are ranked 7th | |||||||
24 | 08-Jun | 10:40 | 1 | Vodeb-Fabjan, S. SLO [10] | Goricanec-Graessli SUI [3] | 0-3 (6-11, 8-11, 6-11) | 0:22 |
23 | 08-Jun | 09:50 | 1 | Suwinska-Woloszyn POL [12] | Grawender-Lundqvist SWE [8] | 0-3 (8-11, 9-11, 6-11) | 0:22 |
Round 3 | |||||||
22 | 08-Jun | 13:10 | 1 | Laboureur-Sude GER [11] | Dampney-Boulton ENG [2] | 3-1 (11-6, 8-11, 11-9, 11-5) | 0:37 |
21 | 08-Jun | 14:00 | 1 | Kolosinska-Brzostek POL [1] | Mersmann-Großner GER [4] | 0-3 (16-18, 8-11, 6-11) | 0:32 |
Loser are ranked 9th | |||||||
20 | 07-Jun | 17:50 | 4 | Adelin-Longuet FRA [16] | Goricanec-Graessli SUI [3] | 1-3 (5-11, 11-7, 6-11, 8-11) | 0:27 |
19 | 07-Jun | 17:50 | 2 | Hüttermann-Rossek GER [13] | Vodeb-Fabjan, S. SLO [10] | 2-3 (10-12, 11-9, 6-11, 11-9, 6-11) | 0:37 |
18 | 07-Jun | 17:00 | 4 | Klopf-Teufl, V. AUT [6] | Grawender-Lundqvist SWE [8] | 0-3 (3-11, 7-11, 3-11) | 0:16 |
17 | 07-Jun | 17:00 | 2 | Sarpaux-De Vathaire FRA [15] | Suwinska-Woloszyn POL [12] | 0-3 (11-13, 7-11, 10-12) | 0:29 |
Loser are ranked 13th | |||||||
16 | 07-Jun | 16:10 | 2 | Bloem-Kadijk R. NED [9] | Adelin-Longuet FRA [16] | 1-3 (7-11, 6-11, 11-7, 10-12) | 0:30 |
15 | 07-Jun | 16:10 | 4 | Hüttermann-Rossek GER [13] | Menissier-Bardouillet FRA [5] | 3-0 (14-12, 11-4, 11-4) | 0:20 |
14 | 07-Jun | 15:20 | 2 | Klopf-Teufl, V. AUT [6] | Borko-Sakovic SLO [14] | 3-0 (11-5, 11-7, 11-3) | 0:19 |
13 | 07-Jun | 15:20 | 4 | Sarpaux-De Vathaire FRA [15] | Treland-Pedersen NOR [7] | 3-1 (11-4, 11-9, 5-11, 11-4) | 0:31 |
Round 2 | |||||||
12 | 07-Jun | 14:30 | 4 | Vodeb-Fabjan, S. SLO [10] | Dampney-Boulton ENG [2] | 1-3 (10-12, 7-11, 18-16, 6-11) | 0:35 |
11 | 07-Jun | 14:30 | 2 | Goricanec-Graessli SUI [3] | Laboureur-Sude GER [11] | 2-3 (11-8, 11-8, 8-11, 9-11, 9-11) | 0:45 |
10 | 07-Jun | 13:40 | 4 | Suwinska-Woloszyn POL [12] | Mersmann-Großner GER [4] | 0-3 (13-15, 9-11, 8-11) | 0:29 |
9 | 07-Jun | 13:40 | 2 | Kolosinska-Brzostek POL [1] | Grawender-Lundqvist SWE [8] | 3-0 (11-4, 11-9, 11-9) | 0:29 |
Round 1 | |||||||
8 | 07-Jun | 12:50 | 2 | Sarpaux-De Vathaire FRA [15] | Dampney-Boulton ENG [2] | 1-3 (12-10, 11-13, 9-11, 4-11) | 0:38 |
7 | 07-Jun | 12:50 | 4 | Treland-Pedersen NOR [7] | Vodeb-Fabjan, S. SLO [10] | 0-3 (9-11, 9-11, 12-14) | 0:21 |
6 | 07-Jun | 12:00 | 4 | Laboureur-Sude GER [11] | Klopf-Teufl, V. AUT [6] | 3-1 (11-7, 9-11, 11-5, 11-5) | 0:29 |
5 | 07-Jun | 12:00 | 2 | Goricanec-Graessli SUI [3] | Borko-Sakovic SLO [14] | 3-1 (9-11, 11-9, 11-6, 11-6) | 0:33 |
4 | 07-Jun | 11:10 | 4 | Hüttermann-Rossek GER [13] | Mersmann-Großner GER [4] | 1-3 (5-11, 5-11, 14-12, 6-11) | 0:35 |
3 | 07-Jun | 11:10 | 2 | Menissier-Bardouillet FRA [5] | Suwinska-Woloszyn POL [12] | 1-3 (13-11, 4-11, 5-11, 5-11) | 0:31 |
2 | 07-Jun | 10:20 | 4 | Bloem-Kadijk R. NED [9] | Grawender-Lundqvist SWE [8] | 2-3 (11-8, 7-11, 11-8, 5-11, 9-11) | 0:40 |
1 | 07-Jun | 10:20 | 2 | Kolosinska-Brzostek POL [1] | Adelin-Longuet FRA [16] | 3-0 (11-4, 12-10, 11-6) | 0:24 |