Πλέον είναι αναγκασμένοι να συνεχίσουν στο ταμπλό των ηττημένων, όπου θα αντιμετωπίσουν τους Ελβετους, Γκαμπατούλερ - Βέινγκαρτ (Νο2).
Θυμίζουμε ότι το τουρνουά του Μονπελιέ είναι το πρώτο που θα δοκιμαστεί το νέο σύστημα βαθμολόγησης, σύμφωνα με το οποίο:
-Ο αγώνας παίζεται στα πέντε σετ, δηλαδή στα τρία νικηφόρα.
-Το κάθε σετ παίζεται στους 11 πόντους, ενώ παραμένει το ελάχιστο προβάδισμα των 2 πόντων
-Γίνεται αλλαγή γηπέδου κάθε 7 πόντους
-Κάθε ομάδα έχει στη διάθεσή της 3 τάιμ άουτ, από τα οποία μπορεί να πάρει το πολύ 1 σε κάθε σετ
No. | Local | Court | Team A | Team B | Result | Dur. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Date | Time | ||||||
Final 1st Place | |||||||
30 | 09-Jun | Winner of match #27 | Winner of match #28 | ||||
Final 3rd Place | |||||||
29 | 09-Jun | Loser of match #27 | Loser of match #28 | ||||
Semi-finals | |||||||
28 | 09-Jun | Winner of match #22 | Winner of match #26 | ||||
27 | 09-Jun | Winner of match #21 | Winner of match #25 | ||||
Loser are ranked 5th | |||||||
26 | 08-Jun | Winner of match #24 | Loser of match #21 | ||||
25 | 08-Jun | Winner of match #23 | Loser of match #22 | ||||
Loser are ranked 7th | |||||||
24 | 08-Jun | Winner of match #19 | Winner of match #20 | ||||
23 | 08-Jun | Winner of match #17 | Winner of match #18 | ||||
Round 3 | |||||||
22 | 08-Jun | Winner of match #11 | Winner of match #12 | ||||
21 | 08-Jun | Winner of match #9 | Kufa, R.-Hadrava CZE [4] | ||||
Loser are ranked 9th | |||||||
20 | 07-Jun | 17:20 | Winner of match #16 | Loser of match #11 | |||
19 | 07-Jun | 17:20 | Winner of match #15 | Loser of match #12 | |||
18 | 07-Jun | 16:30 | Winner of match #14 | Loser of match #9 | |||
17 | 07-Jun | 16:30 | Winner of match #13 | Hoyer, A.-Hoyer, S. DEN [12] | |||
Loser are ranked 13th | |||||||
16 | 07-Jun | 15:40 | 3 | Kissling, J.-Prawdzic SUI [9] | Plavins-Peda LAT [1] | ||
15 | 07-Jun | 15:40 | 1 | Murauer-Kunert AUT [13] | Cès A.-Rowlandson FRA [5] | ||
14 | 07-Jun | 14:50 | 3 | Kvamsdal-Hordvik NOR [11] | Sutter, A.-Sutter, R. SUI [14] | ||
13 | 07-Jun | 14:50 | 1 | Gabathuler-Weingart SUI [2] | Kotsilianos-Zoupanis GRE [7] | ||
Round 2 | |||||||
12 | 07-Jun | 14:00 | 3 | Monfort-Lario ESP [10] | Wojtasik-Lech POL [15] | ||
11 | 07-Jun | 14:00 | 1 | Böckermann-Urbatzka GER [3] | Marcos-García ESP [6] | ||
10 | 07-Jun | 13:10 | 3 | Hoyer, A.-Hoyer, S. DEN [12] | Kufa, R.-Hadrava CZE [4] | 0-3 (5-11, 10-12, 9-11) | 0:32 |
9 | 07-Jun | 13:10 | 1 | Daguerre-Salvetti FRA [16] | Giginoglu-Sekerci TUR [8] | ||
Round 1 | |||||||
8 | 07-Jun | 12:20 | 1 | Wojtasik-Lech POL [15] | Gabathuler-Weingart SUI [2] | 3-2 (11-8, 8-11, 12-10, 9-11, 11-9) | 0:47 |
7 | 07-Jun | 12:20 | 3 | Kotsilianos-Zoupanis GRE [7] | Monfort-Lario ESP [10] | 0-3 (7-11, 10-12, 7-11) | 0:27 |
6 | 07-Jun | 11:30 | 3 | Kvamsdal-Hordvik NOR [11] | Marcos-García ESP [6] | 0-3 (8-11, 9-11, 7-11) | 0:32 |
5 | 07-Jun | 11:30 | 1 | Böckermann-Urbatzka GER [3] | Sutter, A.-Sutter, R. SUI [14] | 3-2 (11-9, 6-11, 11-9, 7-11, 14-12) | 0:48 |
4 | 07-Jun | 10:40 | 3 | Murauer-Kunert AUT [13] | Kufa, R.-Hadrava CZE [4] | 0-3 (9-11, 8-11, 7-11) | 0:26 |
3 | 07-Jun | 10:40 | 1 | Cès A.-Rowlandson FRA [5] | Hoyer, A.-Hoyer, S. DEN [12] | 0-3 (9-11, 8-11, 9-11) | 0:29 |
2 | 07-Jun | 09:50 | 3 | Kissling, J.-Prawdzic SUI [9] | Giginoglu-Sekerci TUR [8] | 1-3 (9-11, 13-15, 13-11, 6-11) | 0:49 |
1 | 07-Jun | 09:50 | 1 | Plavins-Peda LAT [1] | Daguerre-Salvetti FRA [16] | 2-3 (20-22, 9-11, 11-5, 11-5, 5-11) | 0:54 |