1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
10-08-2020 12:34

Κουρτίδης, Καφούρος το χρυσό μετάλλιο στα αγόρια του Junior North Area

Ο Αλέξανδρος Κουρτίδης και ο Ιάκωβος Καφούρος ανέβηκαν στο πρώτο σκαλί του βάθρου στα τελικά Junior North Area μπιτς βόλεϊ που έγιναν στην Κυανή Ακτή Πρέβεζας.

Μετά από εντυπωσιακό τελικό που κρίθηκε στις λεπτομέρειες, Κουρτίδης και Καφούρος νίκησαν τους Κρητικούς Μανώλη Παχιαδάκη και Κίμωνα Σπινθάκη με 2-1 σετ.

Στους ημιτελικους οι Κουρτίδης, Καφούρος επικράτησαν των Πηλίτση, Σιώμο με 2-0 σετ, ενώ με το ίδιο σκορ νίκησαν και οι Παχιαδάκης, Σπινθάκης τους Μπαλίνη, Ρεστέμη.

Για τον αγώνα της τρίτης θέσης, οι Μπαλίνης, Ρεστέμη επιβλήθηκαν των Πηλίτση, Σιώμο με 2-1 σετ.

 

Φάση Ομάδα 1 vs Ομάδα 2 Αποτέλεσμα Διάρκεια Γήπεδο
I Μικρώνης Μ./Ρούσος Ε. vs Καρδούλιας Γ./Σπύρου Κ. 2 <-> 0      
I Κόλλης Ν./Λαδάς Μ. vs Πηλίτσης Π. / Σιώμος Ε. 0 <-> 2      
I Πατλάκας Δ./Σισμανίδης Π. vs Θεοδωρακόπουλο ς Κ./Πετρόπουλος Α. 0 <-> 2      
I Μπαλίνης Α./Ρεστέμης Τ. vs Κουρτίδης Α./Καφούρος Ι. 0 <-> 2      
I Παξιμαδάκης Χ./Ιωνάς Α. vs Θανόπουλος Κ./Μαραγκός Σ. 0 <-> 2      
I Ζερβάς Γ./Σταυρόπουλος Β. vs Μαυρόπουλος Χ./Σίτεν Κ. 2 <-> 0      
I Γώγος /Καζούκας Η. vs Παχιαδάκης Μ./Σπινθάκης Κ. 0 <-> 2      
I Παναγιωτόπουλος Π./Παναγιωτόπουλος Χ. vs Μήλιας Γ./Καραμανίδης Κ. 2 <-> 1      
II Μικρώνης Μ./Ρούσος Ε. vs Πηλίτσης Π. / Σιώμος Ε. 2 <-> 0      
II Θεοδωρακόπουλο ς Κ./Πετρόπουλος Α. vs Κουρτίδης Α./Καφούρος Ι. 0 <-> 2      
II Θανόπουλος Κ./Μαραγκός Σ. vs Ζερβάς Γ./Σταυρόπουλος Β. 2 <-> 0      
II Παχιαδάκης Μ./Σπινθάκης Κ. vs Παναγιωτόπουλος Π./Παναγιωτόπουλος Χ. 2 <-> 0      
13 Γώγος /Καζούκας Η. vs Μήλιας Γ./Καραμανίδης Κ. 0 <-> 2      
13 Παξιμαδάκης Χ./Ιωνάς Α. vs Μαυρόπουλος Χ./Σίτεν Κ. 2 <-> 1      
13 Πατλάκας Δ./Σισμανίδης Π. vs Μπαλίνης Α./Ρεστέμης Τ. 0 <-> 2      
13 Καρδούλιας Γ./Σπύρου Κ. vs Κόλλης Ν./Λαδάς Μ. 2 <-> 0      
9 Μήλιας Γ./Καραμανίδης Κ. vs Πηλίτσης Π. / Σιώμος Ε. 1 <-> 2      
9 Παξιμαδάκης Χ./Ιωνάς Α. vs Θεοδωρακόπουλο ς Κ./Πετρόπουλος Α. 1 <-> 2      
9 Μπαλίνης Α./Ρεστέμης Τ. vs Ζερβάς Γ./Σταυρόπουλος Β. 2 <-> 0      
9 Καρδούλιας Γ./Σπύρου Κ. vs Παναγιωτόπουλος Π./Παναγιωτόπουλος Χ. 2 <-> 0      
III Μικρώνης Μ./Ρούσος Ε. vs Κουρτίδης Α./Καφούρος Ι. 0 <-> 2      
III Θανόπουλος Κ./Μαραγκός Σ. vs Παχιαδάκης Μ./Σπινθάκης Κ. 0 <-> 2      
7 Πηλίτσης Π. / Σιώμος Ε. vs Θεοδωρακόπουλο ς Κ./Πετρόπουλος Α. 2 <-> 1      
7 Μπαλίνης Α./Ρεστέμης Τ. vs Καρδούλιας Γ./Σπύρου Κ. 2 <-> 0      
5 Πηλίτσης Π. / Σιώμος Ε. vs Θανόπουλος Κ./Μαραγκός Σ. 2 <-> 0      
5 Μπαλίνης Α./Ρεστέμης Τ. vs Μικρώνης Μ./Ρούσος Ε. 2 <-> 0      
Ημ Κουρτίδης Α./Καφούρος Ι. vs Πηλίτσης Π. / Σιώμος Ε. 2 <-> 0      
Ημ Παχιαδάκης Μ./Σπινθάκης Κ. vs Μπαλίνης Α./Ρεστέμης Τ. 2 <-> 0      
Τελ Κουρτίδης Α./Καφούρος Ι. vs Παχιαδάκης Μ./Σπινθάκης Κ. 2 <-> 1      

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

Αφήστε το σχόλιό σας

Βεβαιωθείτε ότι έχετε συμπληρώσει τα απαραίτητα πεδία (*). Σχόλια με κώδικα HTML, greeklish, κεφαλαία και υβριστικά σχόλια θα διαγράφονται.

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ