17-07-2019 16:09

Οι πρωταθλητές μπιτς βόλεϊ Junior Regional της ΕΣΠΑΑA στις εγκαταστάσεις του Anima Club

Την Τρίτη 16 Ιουλίου 2019 πραγματοποιήθηκε το τουρνουά Beach Volley Junior Regional της ΕΣΠΑΑA στις εγκαταστάσεις του Anima Club στην Ανάβυσσο με συμμετοχή 22 ομάδων αγοριών και κοριτσιών.

Στους Έφηβους Κ19  αναδείχτηκαν πρώτοι οι Κοσμάς Ι.- Στείρος Θ., δεύτεροι οι Τσιγαρίδας Χ.-Βογιατζόγλου Π. και τρίτοι οι Καναγκίνης Αρ.-Καούνης Ν.

Στην κατηγορία Κ17 Παίδων οι Καναγκίνης Αρ.-Καούνης Ν. ανέβηκαν στο πρώτο σκαλί του βάθρου κερδίζοντας τους Ναθαναηλίδη Αλ.- Ανδρινόπουλος Ν..

Στην κατηγορία Κ17 Κορασίδων μετά από ένα συναρπαστικό αγώνα, οι Αρμόνη Χρ.-Αρμόνη Χ.  κατέκτησαν το χρυσό μετάλλιο νικώντας τις Ζαρκάδα Αδ.-Λεμποτέση Αλ. Την τρίτη θέση κατέκτησαν  οι Λιέπουρη Ειρ.-Λιέπουρη Ι

Στην κατηγορία Κ19 Νεανίδων οι Ζαρκάδα Αδ.-Λεμποτέση Αλ. κέρδισαν τις  Λιέπουρη Ειρ.-Λιέπουρη Ι. κατακτώντας την πρώτη θέση. Την τρίτη θέση πήραν οι Κάλφα Μ.-Φαρμακίδη Αν..

Στους νικητές απονεμήθηκαν μετάλλια και μοιράστηκαν πλούσια δώρα από τους χορηγούς όπως: γυαλιά uvex, δωροεπιταγές από το κατάστημα VOLLEY PLUS, μπουστάκια και σε όλους τους συμμετέχοντες καπελάκια.

Το διοικητικό συμβούλιο της ΕΣ.Π.Α.Α.Α. ευχαριστεί τον κ. Παύλο Μπελιγράτη για την παραχώρηση των εγκαταστάσεων και την υπέροχη φιλοξενία καθώς και τους χορηγούς uvex, VOLLEY PLUS και gala για την υποστήριξη τους στην διοργάνωση.

Επίσης τους διαιτητές που συμμετείχαν κ.κ.Παπαγιανόπουλο Θ.., Κατερλή Χ., Κυργιαλάνη Β., Λιδωρικιώτη Έλ., Θεοδωρίδου Χ., και Νικολάου Ε. καθώς και όλους του αθλητές/αθλήτριες και εύχεται σε όλους καλό καλοκαίρι.