1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
17-07-2019 16:09

Οι πρωταθλητές μπιτς βόλεϊ Junior Regional της ΕΣΠΑΑA στις εγκαταστάσεις του Anima Club

Την Τρίτη 16 Ιουλίου 2019 πραγματοποιήθηκε το τουρνουά Beach Volley Junior Regional της ΕΣΠΑΑA στις εγκαταστάσεις του Anima Club στην Ανάβυσσο με συμμετοχή 22 ομάδων αγοριών και κοριτσιών.


Στους Έφηβους Κ19  αναδείχτηκαν πρώτοι οι Κοσμάς Ι.- Στείρος Θ., δεύτεροι οι Τσιγαρίδας Χ.-Βογιατζόγλου Π. και τρίτοι οι Καναγκίνης Αρ.-Καούνης Ν.

Στην κατηγορία Κ17 Παίδων οι Καναγκίνης Αρ.-Καούνης Ν. ανέβηκαν στο πρώτο σκαλί του βάθρου κερδίζοντας τους Ναθαναηλίδη Αλ.- Ανδρινόπουλος Ν..

Στην κατηγορία Κ17 Κορασίδων μετά από ένα συναρπαστικό αγώνα, οι Αρμόνη Χρ.-Αρμόνη Χ.  κατέκτησαν το χρυσό μετάλλιο νικώντας τις Ζαρκάδα Αδ.-Λεμποτέση Αλ. Την τρίτη θέση κατέκτησαν  οι Λιέπουρη Ειρ.-Λιέπουρη Ι

Στην κατηγορία Κ19 Νεανίδων οι Ζαρκάδα Αδ.-Λεμποτέση Αλ. κέρδισαν τις  Λιέπουρη Ειρ.-Λιέπουρη Ι. κατακτώντας την πρώτη θέση. Την τρίτη θέση πήραν οι Κάλφα Μ.-Φαρμακίδη Αν..

Στους νικητές απονεμήθηκαν μετάλλια και μοιράστηκαν πλούσια δώρα από τους χορηγούς όπως: γυαλιά uvex, δωροεπιταγές από το κατάστημα VOLLEY PLUS, μπουστάκια και σε όλους τους συμμετέχοντες καπελάκια.

Το διοικητικό συμβούλιο της ΕΣ.Π.Α.Α.Α. ευχαριστεί τον κ. Παύλο Μπελιγράτη για την παραχώρηση των εγκαταστάσεων και την υπέροχη φιλοξενία καθώς και τους χορηγούς uvex, VOLLEY PLUS και gala για την υποστήριξη τους στην διοργάνωση.

Επίσης τους διαιτητές που συμμετείχαν κ.κ.Παπαγιανόπουλο Θ.., Κατερλή Χ., Κυργιαλάνη Β., Λιδωρικιώτη Έλ., Θεοδωρίδου Χ., και Νικολάου Ε. καθώς και όλους του αθλητές/αθλήτριες και εύχεται σε όλους καλό καλοκαίρι.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα ανά κατηγορία ήταν τα εξής:

 

Κ19 ΕΦΗΒΩΝ

Ταμπλώ Ομίλων

Κατάταξη Ομάδες Βαθμοί
1 Μπαλίνης Αλ. - Ρεστέμης Τρ. 210
2 Τσιγαρίδας Χ. - Βογιατζόγλου Π. 170
3 Κοσμάς Ι. - Στείρος Θ. 100
4 Καναγκίνης Αρ. - Καούνης Ν. 0
 
ΑποτελέσματαΤελική Κατάταξη
Κατάταξη Ομάδες
1 Κοσμάς Ι. - Στείρος Θ.
2 Τσιγαρίδας Χ. - Βογιατζόγλου Π.
3 Καναγκίνης Αρ. - Καούνης Ν.
4 Μπαλίνης Αλ. - Ρεστέμης Τρ.

 

Κ17 ΠΑΙΔΩΝ Ταμπλώ Ομίλων

Rank Team  
1 Καναγκίνης Αρ. - Καούνης Ν. 200
2 Ναθαναηλίδης Αλ. - Ανδρινόπουλος Ν. 0
3 Μωραίτης Αν.- Αγάλου Ιασ. 0

Τελική Κατάταξη

Rank Team
1 Καναγκίνης Αρ. - Καούνης Ν.
2 Ναθαναηλίδης Αλ. - Ανδρινόπουλος Ν.
3 Μωραίτης Αν.- Αγάλου Ιασ.

 

Κ17 ΚΟΡΑΣΙΔΩΝΤαμπλώ

Θέση Ομάδες
Αθλήτρια 1 / Αθλητής 2
Βαθμοί
1 Λιέπουρη Ειρ. - Λιέπουρη Ισ. 200
2 Αρμόνη Χρ. - Αρμόνη Χριστ. 180
3 Ζαρκάδα Αδ. - Λεμποτέση Αλ. 120
4 Αναγνωστοπούλου Α. -Παρίση Κ. 20
5 Δρακά Αφ. - Αλβέρτη Χ. 0
6 Χαλδαίου Μ. - Καραφέρη Αλ. 0
7 Γιοβάνου Θ. - Γκόγκο Δ. 0
8 BYE  

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ  Τελική Κατάταξη

Κατάταξη Ομάδες Βαθμοί Ομάδας Βαθμοί Αθλητή
1 Αρμόνη Χρ. - Αρμόνη Χριστ.   0
2 Ζαρκάδα Αδ. - Λεμποτέση Αλ.   0
3 Λιέπουρη Ειρ. - Λιέπουρη Ισ.   0
3 Χαλδαίου Μ. - Καραφέρη Αλ.   0
5 Δρακά Αφ. - Αλβέρτη Χ.   0
5 Αναγνωστοπούλου Α. -Παρίση Κ.   0
7 BYE   0
7 Γιοβάνου Θ. - Γκόγκο Δ.   0

 

Κ19 ΝΕΑΝΙΔΩΝΤαμπλώ Ομίλων

Κατάταξη Ομάδες Βαθμοί
1 Τριανταφύλλου Μ. - Πλέσσα Ειρ. 90
2 Κομβόκη-Ζάγκου Μ. - Τσαρκόβσκαγια Ουλ. 20
3 Κάλφα Μ. - Φαρμακίδη Αν. 0
4 Λιέπουρη Ειρ. - Λιέπουρη Ισ. 0
5 Αναγνωστοπούλου Αν. -Παρίση Κ. 0
6 Χαλδαίου Μ. - Καραφέρη Αλ. 0
7 Ζαρκάδα Αδ. - Λεμποτέση Αλ. 0
8 Δρακά Αφ. - Αλβέρτη Χ. 0

 

ΑποτελέσματαΤελική Κατάταξη

Κατάταξη Ομάδες
1 Ζαρκάδα Αδ. - Λεμποτέση Αλ.
2 Λιέπουρη Ειρ. - Λιέπουρη Ισ.
3 Κάλφα Μ. - Φαρμακίδη Αν.
4 Δρακά Αφ. - Αλβέρτη Χ.
5 Τριανταφύλλου Μ. - Πλέσσα Ειρ.
5 Κομβόκη-Ζάγκου Μ. - Τσαρκόβσκαγια Ουλ.
7 Αναγνωστοπούλου Αν. -Παρίση Κ.
7 Χαλδαίου Μ. - Καραφέρη Αλ.

    

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ