Οι Έλληνες πρωταθλητές ηττήθηκαν με 2-0 (23-21, 23-21) από τους Ισραηλινούς Φάιγκα / Χίλμαν (Νο20) στον δεύτερο νοκ άουτ γύρο κι έτσι αρκέστηκαν στην τιμητική 9η θέση με κέρδη 2.000 δολάρια και 240 πόντους.
No. | Local | Court | Team A | Team B | Result | Dur. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Date | Time | ||||||
Final 1st Place | |||||||
72 | 01-May | Winner of match #69 | Winner of match #70 | ||||
Final 3rd Place | |||||||
71 | 01-May | Loser of match #69 | Loser of match #70 | ||||
Semifinals | |||||||
70 | 30-Apr | Winner of match #67 | Winner of match #68 | ||||
69 | 30-Apr | Winner of match #65 | Winner of match #66 | ||||
Round 3 | |||||||
68 | 30-Apr | Winner of match #63 | Winner of match #64 | ||||
67 | 30-Apr | George/Jo BRA [30] | Winner of match #62 | ||||
66 | 30-Apr | Winner of match #59 | Faiga/Hilman ISR [20] | ||||
65 | 30-Apr | Gibb/Patterson USA [2] | Erdmann/Matysik GER [6] | ||||
Round 2 | |||||||
64 | 29-Apr | 12:00 | 3 | Kvamsdal/Sørum NOR [17] | Ricardo/Allison BRA [13] | LIVE - 0-0 (10-5) | |
63 | 29-Apr | 12:00 | 2 | Luciano/Marcio Araujo BRA [25] | Virgen/Ontiveros MEX [3] | LIVE - 0-0 (5-5) | |
62 | 29-Apr | 12:00 | 4 | Oscar/Andre BRA [22] | Pedlow/O'Gorman CAN [8] | LIVE - 0-0 (20-18) | |
61 | 29-Apr | 11:00 | 3 | George/Jo BRA [30] | Binstock/Schachter CAN [4] | 2-1 (21-19, 18-21, 18-16) | 0:54 |
60 | 29-Apr | 11:00 | 4 | Faiga/Hilman ISR [20] | Kotsilianos/Zoupanis GRE [18] | 2-0 (23-21, 23-21) | 0:45 |
59 | 29-Apr | 12:00 | 1 | Grimalt E./Grimalt M. CHI [7] | Pedro Solberg/Evandro BRA [1] | LIVE - 1-0 (21-12) | 0:15 |
58 | 29-Apr | 11:00 | 2 | Álvaro Filho/Vitor Felipe BRA [5] | Erdmann/Matysik GER [6] | 0-2 (19-21, 18-21) | 0:48 |
57 | 29-Apr | 11:00 | 1 | Gibb/Patterson USA [2] | Guto/Saymon BRA [10] | 2-0 (21-19, 23-21) | 0:37 |
Round 1 | |||||||
56 | 28-Apr | 19:30 | 1 | Ricardo/Allison BRA [13] | Kissling, J./Krattiger SUI [23] | 2-0 (21-16, 22-20) | 0:38 |
55 | 28-Apr | 17:50 | 2 | Virgen/Ontiveros MEX [3] | Azaad/Bianchi ARG [11] | 2-1 (21-18, 15-21, 15-9) | 0:49 |
54 | 28-Apr | 17:00 | 2 | Pedlow/O'Gorman CAN [8] | Horrem/Eithun NOR [14] | 2-0 (21-16, 21-13) | 0:36 |
53 | 28-Apr | 18:40 | 2 | Kunert/Dressler AUT [12] | Binstock/Schachter CAN [4] | 0-2 (14-21, 19-21) | 0:35 |
52 | 28-Apr | 17:50 | 1 | Kotsilianos/Zoupanis GRE [18] | Mehamed/Capogrosso ARG [16] | 2-1 (21-14, 19-21, 18-16) | 0:47 |
51 | 28-Apr | 20:20 | 1 | Pedro Solberg/Evandro BRA [1] | Fañe/Henriquez VEN [9] | 2-0 (21-12, 21-13) | 0:28 |
50 | 28-Apr | 17:00 | 1 | Erdmann/Matysik GER [6] | Thiago/Harley BRA [31] | 2-1 (21-19, 17-21, 15-9) | 0:50 |
49 | 28-Apr | 18:40 | 1 | Guto/Saymon BRA [10] | Métral/Zandbergen SUI [28] | 2-0 (21-15, 21-12) | 0:30 |
Pool H | |||||||
48 | 28-Apr | 10:30 | 1 | Ohana/Sanderovich ISR [24] | Luciano/Marcio Araujo BRA [25] | 0-2 (14-21, 12-21) | 0:32 |
47 | 28-Apr | 10:30 | 4 | Pedlow/O'Gorman CAN [8] | Fañe/Henriquez VEN [9] | 2-0 (21-12, 21-7) | 0:29 |
32 | 27-Apr | 13:00 | 2 | Fañe/Henriquez VEN [9] | Luciano/Marcio Araujo BRA [25] | 0-2 (18-21, 19-21) | 0:37 |
31 | 27-Apr | 13:00 | 4 | Pedlow/O'Gorman CAN [8] | Ohana/Sanderovich ISR [24] | 2-0 (21-12, 21-16) | 0:33 |
16 | 27-Apr | 09:00 | 4 | Fañe/Henriquez VEN [9] | Ohana/Sanderovich ISR [24] | 2-0 (21-16, 21-16) | 0:45 |
15 | 27-Apr | 09:00 | 1 | Pedlow/O'Gorman CAN [8] | Luciano/Marcio Araujo BRA [25] | 1-2 (21-14, 17-21, 8-15) | 0:47 |
Pool G | |||||||
46 | 28-Apr | 12:10 | 4 | Kissling, J./Krattiger SUI [23] | Hupfer/Hörl AUT [26] | 2-0 (21-17, 21-11) | 0:33 |
45 | 28-Apr | 12:10 | 1 | Grimalt E./Grimalt M. CHI [7] | Guto/Saymon BRA [10] | 2-0 (26-24, 21-14) | 0:37 |
30 | 27-Apr | 16:50 | 1 | Guto/Saymon BRA [10] | Hupfer/Hörl AUT [26] | 2-0 (21-8, 21-15) | 0:27 |
29 | 27-Apr | 15:00 | 1 | Grimalt E./Grimalt M. CHI [7] | Kissling, J./Krattiger SUI [23] | 2-1 (16-21, 21-11, 15-13) | 0:47 |
14 | 27-Apr | 11:00 | 2 | Guto/Saymon BRA [10] | Kissling, J./Krattiger SUI [23] | 2-1 (21-15, 12-21, 15-8) | 0:40 |
13 | 27-Apr | 11:00 | 4 | Grimalt E./Grimalt M. CHI [7] | Hupfer/Hörl AUT [26] | 2-0 (21-15, 21-18) | 0:37 |
Pool F | |||||||
44 | 28-Apr | 10:30 | 2 | Oscar/Andre BRA [22] | Thiercy/Di Giantommaso FRA [27] | 2-0 (21-17, 21-9) | 0:31 |
43 | 28-Apr | 10:30 | 3 | Erdmann/Matysik GER [6] | Azaad/Bianchi ARG [11] | 2-0 (21-18, 21-16) | 0:41 |
28 | 27-Apr | 13:00 | 3 | Azaad/Bianchi ARG [11] | Thiercy/Di Giantommaso FRA [27] | 2-0 (21-17, 21-16) | 0:33 |
27 | 27-Apr | 13:00 | 1 | Erdmann/Matysik GER [6] | Oscar/Andre BRA [22] | 0-2 (16-21, 18-21) | 0:34 |
12 | 27-Apr | 09:00 | 2 | Azaad/Bianchi ARG [11] | Oscar/Andre BRA [22] | 0-2 (14-21, 16-21) | 0:33 |
11 | 27-Apr | 09:00 | 3 | Erdmann/Matysik GER [6] | Thiercy/Di Giantommaso FRA [27] | 2-0 (21-13, 21-13) | 0:30 |
Pool E | |||||||
42 | 28-Apr | 13:00 | 3 | Eglseer/Müllner AUT [21] | Métral/Zandbergen SUI [28] | 0-2 (13-21, 19-21) | 0:35 |
41 | 28-Apr | 13:00 | 2 | Álvaro Filho/Vitor Felipe BRA [5] | Kunert/Dressler AUT [12] | 2-0 (21-13, 24-22) | 0:40 |
26 | 27-Apr | 15:00 | 2 | Kunert/Dressler AUT [12] | Métral/Zandbergen SUI [28] | 2-0 (21-16, 27-25) | 0:39 |
25 | 27-Apr | 17:40 | 1 | Álvaro Filho/Vitor Felipe BRA [5] | Eglseer/Müllner AUT [21] | 2-0 (21-15, 21-16) | 0:34 |
10 | 27-Apr | 12:00 | 2 | Kunert/Dressler AUT [12] | Eglseer/Müllner AUT [21] | 2-0 (21-17, 21-16) | 0:32 |
9 | 27-Apr | 12:00 | 1 | Álvaro Filho/Vitor Felipe BRA [5] | Métral/Zandbergen SUI [28] | 2-0 (21-17, 21-15) | 0:37 |
Pool D | |||||||
40 | 28-Apr | 12:10 | 3 | Faiga/Hilman ISR [20] | Heidrich/Kissling, G. SUI [29] | 0-2 (18-21, 18-21) | 0:37 |
39 | 28-Apr | 12:10 | 2 | Binstock/Schachter CAN [4] | Ricardo/Allison BRA [13] | 0-2 (14-21, 19-21) | 0:41 |
24 | 27-Apr | 16:00 | 1 | Ricardo/Allison BRA [13] | Heidrich/Kissling, G. SUI [29] | 2-1 (17-21, 21-14, 15-10) | 0:48 |
23 | 27-Apr | 16:00 | 2 | Binstock/Schachter CAN [4] | Faiga/Hilman ISR [20] | 1-2 (21-18, 17-21, 9-15) | 0:49 |
8 | 27-Apr | 11:00 | 1 | Ricardo/Allison BRA [13] | Faiga/Hilman ISR [20] | 0-2 (14-21, 15-21) | 0:35 |
7 | 27-Apr | 11:00 | 3 | Binstock/Schachter CAN [4] | Heidrich/Kissling, G. SUI [29] | 2-1 (21-12, 18-21, 15-8) | 0:48 |
Pool C | |||||||
38 | 28-Apr | 11:20 | 2 | Poniewaz B./Poniewaz D. GER [19] | George/Jo BRA [30] | 1-2 (21-16, 16-21, 11-15) | 0:45 |
37 | 28-Apr | 11:20 | 4 | Virgen/Ontiveros MEX [3] | Horrem/Eithun NOR [14] | 2-0 (21-16, 21-9) | 0:33 |
22 | 27-Apr | 14:00 | 2 | Horrem/Eithun NOR [14] | George/Jo BRA [30] | 0-2 (16-21, 12-21) | 0:33 |
21 | 27-Apr | 14:00 | 4 | Virgen/Ontiveros MEX [3] | Poniewaz B./Poniewaz D. GER [19] | 2-0 (21-15, 21-15) | 0:33 |
6 | 27-Apr | 10:00 | 3 | Horrem/Eithun NOR [14] | Poniewaz B./Poniewaz D. GER [19] | 2-1 (19-21, 21-18, 15-11) | 0:58 |
5 | 27-Apr | 10:00 | 1 | Virgen/Ontiveros MEX [3] | George/Jo BRA [30] | 0-2 (15-21, 19-21) | 0:34 |
Pool B | |||||||
36 | 28-Apr | 11:20 | 1 | Kotsilianos/Zoupanis GRE [18] | Thiago/Harley BRA [31] | 2-0 (21-16, 21-18) | 0:35 |
35 | 28-Apr | 11:20 | 3 | Gibb/Patterson USA [2] | Hordvik/Usken NOR [15] | 2-0 (21-9, 21-13) | 0:29 |
20 | 27-Apr | 14:00 | 1 | Hordvik/Usken NOR [15] | Thiago/Harley BRA [31] | 1-2 (19-21, 23-21, 20-22) | 1:01 |
19 | 27-Apr | 14:00 | 3 | Gibb/Patterson USA [2] | Kotsilianos/Zoupanis GRE [18] | 2-0 (21-16, 21-13) | 0:36 |
4 | 27-Apr | 10:00 | 4 | Hordvik/Usken NOR [15] | Kotsilianos/Zoupanis GRE [18] | 1-2 (16-21, 21-19, 9-15) | 0:49 |
3 | 27-Apr | 10:00 | 2 | Gibb/Patterson USA [2] | Thiago/Harley BRA [31] | 2-0 (21-18, 21-17) | 0:37 |
Pool A | |||||||
34 | Kvamsdal/Sørum NOR [17] | Bye | |||||
33 | 28-Apr | 13:00 | 1 | Pedro Solberg/Evandro BRA [1] | Mehamed/Capogrosso ARG [16] | 2-0 (21-15, 22-20) | 0:38 |
18 | Mehamed/Capogrosso ARG [16] | Bye | |||||
17 | 27-Apr | 18:30 | 1 | Pedro Solberg/Evandro BRA [1] | Kvamsdal/Sørum NOR [17] | 1-2 (21-15, 15-21, 15-17) | 0:43 |
2 | 27-Apr | 12:00 | 3 | Mehamed/Capogrosso ARG [16] | Kvamsdal/Sørum NOR [17] | 1-2 (21-13, 14-21, 12-15) | 0:48 |
1 | Pedro Solberg/Evandro BRA [1] | Bye |