Οι Ελληνίδες πρωταθλήτριες που το πρωί προκρίθηκαν στο ταμπλό του ΟΠΕΝ που διεξάγεται στην πόλη Ξιαμέν, βρίσκονται στο Νο28 και θα αντιμετωπίσουν τις Ελβετίδες Φορέρ / Βεγκρέ - Ντεπρέ (Νο5), τις Καναδές Χιουμάνα - Παρέδες / Πίτσκε (Νο12) και τις Ρωσίδες Αμπαλάκινα / Σίρτσεβα (Νο21)
Τις Ελβετίδες (με τις οποίες θα ξεκινήσουν), η Αρβανίτη τις είχε νικήσει πέρσι αλλά με παρτενέρ την Μαρία Τσιαρτσιάνη, ενώ με συμπαίκτρια την Πένυ Καραγκούνη είχε ηττηθεί με 2-0, το 2013 στο πλαίσιο του πρώτου γύρου του τουρνουά του Μπάντεν για το Ευρωπαϊκό Σιρκουί. Πρόκειται για τις πιο δύσκολες αντιπάλους στον Ε όμιλο. Ο αγώνας θα ξεκινήσει στις 02.00 ώρα Ελλάδας.
Τις Ελβετίδες (με τις οποίες θα ξεκινήσουν), η Αρβανίτη τις είχε νικήσει πέρσι αλλά με παρτενέρ την Μαρία Τσιαρτσιάνη, ενώ με συμπαίκτρια την Πένυ Καραγκούνη είχε ηττηθεί με 2-0, το 2013 στο πλαίσιο του πρώτου γύρου του τουρνουά του Μπάντεν για το Ευρωπαϊκό Σιρκουί. Πρόκειται για τις πιο δύσκολες αντιπάλους στον Ε όμιλο. Ο αγώνας θα ξεκινήσει στις 02.00 ώρα Ελλάδας.
No. | Local | Court | Team A | Team B | Result | Dur. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Date | Time | ||||||
Final 1st Place | |||||||
72 | 17-Apr | Winner of match #69 | Winner of match #70 | ||||
Final 3rd Place | |||||||
71 | 17-Apr | Loser of match #69 | Loser of match #70 | ||||
Semifinals | |||||||
70 | 17-Apr | Winner of match #67 | Winner of match #68 | ||||
69 | 17-Apr | Winner of match #65 | Winner of match #66 | ||||
Round 3 | |||||||
68 | 16-Apr | Winner of match #63 | Winner of match #64 | ||||
67 | 16-Apr | Winner of match #61 | Winner of match #62 | ||||
66 | 16-Apr | Winner of match #59 | Winner of match #60 | ||||
65 | 16-Apr | Winner of match #57 | Winner of match #58 | ||||
Round 2 | |||||||
64 | 16-Apr | Draw | Winner of match #56 | ||||
63 | 16-Apr | Draw | Winner of match #55 | ||||
62 | 16-Apr | Draw | Winner of match #54 | ||||
61 | 16-Apr | Draw | Winner of match #53 | ||||
60 | 16-Apr | Draw | Winner of match #52 | ||||
59 | 16-Apr | Draw | Winner of match #51 | ||||
58 | 16-Apr | Draw | Winner of match #50 | ||||
57 | 16-Apr | Draw | Winner of match #49 | ||||
Round 1 | |||||||
56 | 15-Apr | Draw | Draw | ||||
55 | 15-Apr | Draw | Draw | ||||
54 | 15-Apr | Draw | Draw | ||||
53 | 15-Apr | Draw | Draw | ||||
52 | 15-Apr | Draw | Draw | ||||
51 | 15-Apr | Draw | Draw | ||||
50 | 15-Apr | Draw | Draw | ||||
49 | 15-Apr | Draw | Draw | ||||
Pool H | |||||||
48 | 15-Apr | Betschart/Hüberli SUI [24] | Motrich/Makroguzova RUS [25] | ||||
47 | 15-Apr | Xue/X. Y. Xia CHN [8] | Day/Kessy USA [9] | ||||
32 | 14-Apr | 15:50 | 1 | Day/Kessy USA [9] | Motrich/Makroguzova RUS [25] | ||
31 | 14-Apr | 15:00 | 1 | Xue/X. Y. Xia CHN [8] | Betschart/Hüberli SUI [24] | ||
16 | 14-Apr | 10:30 | 5 | Day/Kessy USA [9] | Betschart/Hüberli SUI [24] | ||
15 | 14-Apr | 09:40 | 1 | Xue/X. Y. Xia CHN [8] | Motrich/Makroguzova RUS [25] | ||
Pool G | |||||||
46 | 15-Apr | Take/Mizoe JPN [23] | Jupiter/Longuet FRA [26] | ||||
45 | 15-Apr | Heidrich/Zumkehr SUI [7] | Matauatu/Pata VAN [10] | ||||
30 | 14-Apr | 15:50 | 3 | Matauatu/Pata VAN [10] | Jupiter/Longuet FRA [26] | ||
29 | 14-Apr | 15:50 | 2 | Heidrich/Zumkehr SUI [7] | Take/Mizoe JPN [23] | ||
14 | 14-Apr | 08:50 | 4 | Matauatu/Pata VAN [10] | Take/Mizoe JPN [23] | ||
13 | 14-Apr | 08:50 | 3 | Heidrich/Zumkehr SUI [7] | Jupiter/Longuet FRA [26] | ||
Pool F | |||||||
44 | 15-Apr | Mersmann/Schneider GER [22] | Lane/Summer USA [27] | ||||
43 | 15-Apr | Gallay/Klug ARG [6] | Holtwick/Semmler GER [11] | ||||
28 | 14-Apr | 14:10 | 5 | Holtwick/Semmler GER [11] | Lane/Summer USA [27] | ||
27 | 14-Apr | 14:10 | 4 | Gallay/Klug ARG [6] | Mersmann/Schneider GER [22] | ||
12 | 14-Apr | 08:50 | 2 | Holtwick/Semmler GER [11] | Mersmann/Schneider GER [22] | ||
11 | 14-Apr | 08:50 | 1 | Gallay/Klug ARG [6] | Lane/Summer USA [27] | ||
Pool E | |||||||
42 | 15-Apr | Abalakina/Syrtseva RUS [21] | Arvaniti/Karagkouni GRE [28] | ||||
41 | 15-Apr | Forrer/Vergé-Dépré SUI [5] | Humana-Paredes/Pischke CAN [12] | ||||
26 | 14-Apr | 14:10 | 3 | Humana-Paredes/Pischke CAN [12] | Arvaniti/Karagkouni GRE [28] | ||
25 | 14-Apr | 13:20 | 3 | Forrer/Vergé-Dépré SUI [5] | Abalakina/Syrtseva RUS [21] | ||
10 | 14-Apr | 08:50 | 5 | Humana-Paredes/Pischke CAN [12] | Abalakina/Syrtseva RUS [21] | ||
9 | 14-Apr | 08:00 | 5 | Forrer/Vergé-Dépré SUI [5] | Arvaniti/Karagkouni GRE [28] | ||
Pool D | |||||||
40 | 15-Apr | Hochevar/Fopma USA [20] | Schwaiger S./Hansel AUT [29] | ||||
39 | 15-Apr | Menegatti/Orsi Toth ITA [4] | Ukolova/Birlova RUS [13] | ||||
24 | 14-Apr | 14:10 | 2 | Ukolova/Birlova RUS [13] | Schwaiger S./Hansel AUT [29] | ||
23 | 14-Apr | 14:10 | 1 | Menegatti/Orsi Toth ITA [4] | Hochevar/Fopma USA [20] | ||
8 | 14-Apr | 08:00 | 4 | Ukolova/Birlova RUS [13] | Hochevar/Fopma USA [20] | ||
7 | 14-Apr | 08:00 | 3 | Menegatti/Orsi Toth ITA [4] | Schwaiger S./Hansel AUT [29] | ||
Pool C | |||||||
38 | 15-Apr | Lehtonen/Lahti FIN [19] | Braakman/Sinnema NED [30] | ||||
37 | 15-Apr | Sweat/Fendrick USA [3] | van der Vlist/van Gestel NED [14] | ||||
22 | 14-Apr | 08:00 | 2 | van der Vlist/van Gestel NED [14] | Braakman/Sinnema NED [30] | ||
21 | 14-Apr | 08:00 | 1 | Sweat/Fendrick USA [3] | Lehtonen/Lahti FIN [19] | ||
6 | 14-Apr | 13:20 | 2 | van der Vlist/van Gestel NED [14] | Lehtonen/Lahti FIN [19] | ||
5 | 14-Apr | 13:20 | 1 | Sweat/Fendrick USA [3] | Braakman/Sinnema NED [30] | ||
Pool B | |||||||
36 | 15-Apr | Bieneck/Großner GER [18] | Chen Chunxia/Tang N. Y. CHN [31] | ||||
35 | 15-Apr | Borger/Büthe GER [2] | Laboureur/Sude GER [15] | ||||
20 | 14-Apr | 15:00 | 3 | Laboureur/Sude GER [15] | Chen Chunxia/Tang N. Y. CHN [31] | ||
19 | 14-Apr | 15:00 | 4 | Borger/Büthe GER [2] | Bieneck/Großner GER [18] | ||
4 | 14-Apr | 09:40 | 4 | Laboureur/Sude GER [15] | Bieneck/Großner GER [18] | ||
3 | 14-Apr | 09:40 | 3 | Borger/Büthe GER [2] | Chen Chunxia/Tang N. Y. CHN [31] | ||
Pool A | |||||||
34 | 15-Apr | Dubovcova/Nestarcova SVK [17] | Barsuk/Moiseeva RUS [32] | ||||
33 | 15-Apr | Ross/Walsh USA [1] | Wang/Yue CHN [16] | ||||
18 | 14-Apr | 15:00 | 2 | Wang/Yue CHN [16] | Barsuk/Moiseeva RUS [32] | ||
17 | 14-Apr | 15:00 | 5 | Ross/Walsh USA [1] | Dubovcova/Nestarcova SVK [17] | ||
2 | 14-Apr | 09:40 | 2 | Wang/Yue CHN [16] | Dubovcova/Nestarcova SVK [17] | ||
1 | 14-Apr | 09:40 | 5 | Ross/Walsh USA [1] | Barsuk/Moiseeva RUS [32] |