Στον τελικο της Πολωνίας επικράτησαν με 2-0 (21-12, 25-23) των Ολλανδέζων φαν ιέρσελ και Μεπελινκ γιορτάζοντας με τον καλύτερο τρόπο τα γενέθλια της Ταλίτα.
Το χάλκινο μετάλλιο κέρδισαν οι Κολοσίνσκα / Μπρόστεκ από την Πολωνία που νίκησαν με 2-0 (21-2, 21-16) τις Ολλανδέζες φαν Γκέστελ / φαν ντερ Βλιστ
No. | Local | Court | Team A | Team B | Result | Dur. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Date | Time | ||||||
Final 1st Place | |||||||
72 | 29-Aug | 16:30 | CC | Meppelink/Van Iersel NED [7] | Larissa/Talita BRA [1] | 0-2 (12-21, 23-25) | 0:37 |
Final 3rd Place | |||||||
71 | 29-Aug | 15:30 | CC | Kolosinska/Brzostek POL [8] | van Gestel/van der Vlist NED [29] | 2-0 (21-12, 21-16) | 0:33 |
Semifinals | |||||||
70 | 29-Aug | 11:15 | CC | van Gestel/van der Vlist NED [29] | Larissa/Talita BRA [1] | 0-2 (17-21, 14-21) | 0:31 |
69 | 29-Aug | 10:15 | CC | Meppelink/Van Iersel NED [7] | Kolosinska/Brzostek POL [8] | 2-0 (21-16, 21-19) | 0:36 |
Round 3 | |||||||
68 | 28-Aug | 17:30 | 5 | Valjas/Broder CAN [19] | Larissa/Talita BRA [1] | 0-2 (16-21, 15-21) | 0:31 |
67 | 28-Aug | 17:30 | 3 | van Gestel/van der Vlist NED [29] | Walsh/Ross USA [10] | 2-1 (15-21, 21-14, 15-8) | 0:39 |
66 | 28-Aug | 17:30 | CC | Kolosinska/Brzostek POL [8] | Fendrick/Sweat USA [14] | 2-0 (21-16, 21-12) | 0:33 |
65 | 28-Aug | 17:30 | 2 | Agatha/Barbara BRA [2] | Meppelink/Van Iersel NED [7] | 0-2 (17-21, 22-24) | 0:43 |
Round 2 | |||||||
64 | 28-Aug | 14:00 | CC | Larissa/Talita BRA [1] | Kessy/Day USA [18] | 2-0 (21-13, 21-13) | 0:33 |
63 | 28-Aug | 14:00 | 2 | Ludwig/Walkenhorst GER [5] | Valjas/Broder CAN [19] | 1-2 (21-18, 22-24, 16-18) | 0:56 |
62 | 28-Aug | 14:00 | 3 | Lehtonen/Lahti FIN [27] | Walsh/Ross USA [10] | 1-2 (21-19, 18-21, 10-15) | 0:52 |
61 | 28-Aug | 14:00 | 5 | van Gestel/van der Vlist NED [29] | Forrer/Vergé-Dépré SUI [21] | 2-1 (19-21, 21-16, 15-12) | 0:47 |
60 | 28-Aug | 13:00 | 3 | Fendrick/Sweat USA [14] | Zumkehr/Heidrich SUI [23] | 2-1 (21-17, 17-21, 15-12) | 0:49 |
59 | 28-Aug | 13:00 | CC | Kolosinska/Brzostek POL [8] | Bansley/Pavan CAN [3] | 2-1 (22-24, 21-19, 16-14) | 0:57 |
58 | 28-Aug | 13:00 | 5 | Meppelink/Van Iersel NED [7] | Holtwick/Semmler GER [13] | 2-1 (18-21, 21-16, 15-7) | 0:45 |
57 | 28-Aug | 13:00 | 2 | Agatha/Barbara BRA [2] | Carol/Maria Clara BRA [17] | 2-0 (21-18, 21-19) | 0:42 |
Round 1 | |||||||
56 | 28-Aug | 10:00 | CC | Juliana/Antonelli BRA [4] | Kessy/Day USA [18] | 1-2 (19-21, 21-15, 13-15) | 0:51 |
55 | 28-Aug | 10:00 | 5 | Gallay/Klug ARG [24] | Valjas/Broder CAN [19] | 0-2 (12-21, 20-22) | 0:38 |
54 | 28-Aug | 10:00 | 2 | Walsh/Ross USA [10] | Dubovcova/Nestarcova SVK [25] | 2-0 (21-15, 21-19) | 0:35 |
53 | 28-Aug | 10:00 | 3 | Wang/Yue CHN [15] | Forrer/Vergé-Dépré SUI [21] | 0-2 (14-21, 17-21) | 0:32 |
52 | 28-Aug | 09:00 | 2 | Lima/Fernanda BRA [6] | Zumkehr/Heidrich SUI [23] | 1-2 (21-19, 17-21, 8-15) | 0:49 |
51 | 28-Aug | 09:00 | 3 | Bansley/Pavan CAN [3] | Pata/Matauatu VAN [22] | 2-0 (23-21, 22-20) | 0:42 |
50 | 28-Aug | 09:00 | CC | Ukolova/Birlova RUS [16] | Holtwick/Semmler GER [13] | 1-2 (21-15, 11-21, 11-15) | 0:44 |
49 | 28-Aug | 09:00 | 5 | Liliana/Baquerizo ESP [12] | Carol/Maria Clara BRA [17] | 1-2 (21-16, 19-21, 18-20) | 0:56 |
Pool H | |||||||
48 | 27-Aug | 15:00 | 4 | Gallay/Klug ARG [24] | Dubovcova/Nestarcova SVK [25] | 2-1 (21-13, 20-22, 16-14) | 0:52 |
47 | 27-Aug | 15:00 | Kolosinska/Brzostek POL [8] | Bawden/Clancy AUS [9] | injury team B | ||
32 | 26-Aug | 18:00 | 4 | Bawden/Clancy AUS [9] | Dubovcova/Nestarcova SVK [25] | 1-2 (13-21, 26-24, 11-15) | 0:53 |
31 | 26-Aug | 18:00 | CC | Kolosinska/Brzostek POL [8] | Gallay/Klug ARG [24] | 2-0 (21-18, 21-10) | 0:31 |
16 | 26-Aug | 14:20 | 4 | Bawden/Clancy AUS [9] | Gallay/Klug ARG [24] | 0-2 (15-21, 12-21) | 0:31 |
15 | 26-Aug | 14:20 | CC | Kolosinska/Brzostek POL [8] | Dubovcova/Nestarcova SVK [25] | 2-0 (24-22, 21-12) | 0:36 |
Pool G | |||||||
46 | 27-Aug | 14:00 | 2 | Zumkehr/Heidrich SUI [23] | Fopma/Hochevar USA [26] | 2-0 (21-9, 22-20) | 0:35 |
45 | 27-Aug | 14:00 | CC | Meppelink/Van Iersel NED [7] | Walsh/Ross USA [10] | 2-0 (21-19, 23-21) | 0:41 |
30 | 26-Aug | 14:20 | 2 | Walsh/Ross USA [10] | Fopma/Hochevar USA [26] | 2-0 (21-7, 21-15) | 0:31 |
29 | 26-Aug | 14:20 | 3 | Meppelink/Van Iersel NED [7] | Zumkehr/Heidrich SUI [23] | 2-0 (21-17, 21-19) | 0:36 |
14 | 26-Aug | 18:00 | 2 | Walsh/Ross USA [10] | Zumkehr/Heidrich SUI [23] | 2-1 (18-21, 25-23, 15-13) | 0:50 |
13 | 26-Aug | 18:30 | 5 | Meppelink/Van Iersel NED [7] | Fopma/Hochevar USA [26] | 0-2 (23-25, 17-21) | 0:42 |
Pool F | |||||||
44 | 27-Aug | 15:00 | CC | Pata/Matauatu VAN [22] | Lehtonen/Lahti FIN [27] | 1-2 (21-17, 20-22, 8-15) | 0:49 |
43 | 27-Aug | 15:00 | 2 | Lima/Fernanda BRA [6] | Menegatti/Orsi Toth ITA [11] | 2-1 (20-22, 21-15, 15-12) | 0:55 |
28 | 26-Aug | 17:10 | 4 | Menegatti/Orsi Toth ITA [11] | Lehtonen/Lahti FIN [27] | 2-0 (21-17, 21-13) | 0:40 |
27 | 26-Aug | 17:10 | CC | Lima/Fernanda BRA [6] | Pata/Matauatu VAN [22] | 2-0 (21-18, 21-15) | 0:33 |
12 | 26-Aug | 11:50 | 3 | Menegatti/Orsi Toth ITA [11] | Pata/Matauatu VAN [22] | 1-2 (21-19, 14-21, 10-15) | 0:49 |
11 | 26-Aug | 11:50 | 4 | Lima/Fernanda BRA [6] | Lehtonen/Lahti FIN [27] | 0-2 (18-21, 6-21) | 0:33 |
Pool E | |||||||
42 | 26-Aug | 13:30 | 2 | Forrer/Vergé-Dépré SUI [21] | Goricanec/Hüberli SUI [28] | 2-0 (21-19, 21-19) | 0:39 |
41 | 26-Aug | 13:30 | CC | Ludwig/Walkenhorst GER [5] | Liliana/Baquerizo ESP [12] | 2-0 (21-12, 21-18) | 0:34 |
26 | 27-Aug | 14:00 | 3 | Liliana/Baquerizo ESP [12] | Goricanec/Hüberli SUI [28] | 2-1 (21-15, 19-21, 15-11) | 0:55 |
25 | 27-Aug | 14:00 | 4 | Ludwig/Walkenhorst GER [5] | Forrer/Vergé-Dépré SUI [21] | 2-0 (21-19, 21-16) | 0:33 |
10 | 26-Aug | 17:00 | 2 | Liliana/Baquerizo ESP [12] | Forrer/Vergé-Dépré SUI [21] | 2-1 (21-16, 15-21, 15-11) | 0:46 |
9 | 26-Aug | 17:40 | 5 | Ludwig/Walkenhorst GER [5] | Goricanec/Hüberli SUI [28] | 2-1 (21-18, 16-21, 15-11) | 0:47 |
Pool D | |||||||
40 | 27-Aug | 13:00 | 4 | Laboureur/Sude GER [20] | van Gestel/van der Vlist NED [29] | injury team A | |
39 | 27-Aug | 13:00 | 3 | Juliana/Antonelli BRA [4] | Holtwick/Semmler GER [13] | 2-0 (21-19, 21-16) | 0:39 |
24 | 26-Aug | 16:00 | 2 | Holtwick/Semmler GER [13] | van Gestel/van der Vlist NED [29] | 1-2 (21-14, 17-21, 14-16) | 0:46 |
23 | 26-Aug | 16:45 | 5 | Juliana/Antonelli BRA [4] | Laboureur/Sude GER [20] | 2-1 (19-21, 21-19, 15-11) | 0:50 |
8 | 26-Aug | 12:40 | CC | Holtwick/Semmler GER [13] | Laboureur/Sude GER [20] | 2-1 (13-21, 21-14, 15-8) | 0:40 |
7 | 26-Aug | 12:40 | 2 | Juliana/Antonelli BRA [4] | van Gestel/van der Vlist NED [29] | 0-2 (16-21, 18-21) | 0:35 |
Pool C | |||||||
38 | 27-Aug | 12:00 | 4 | Valjas/Broder CAN [19] | Arvaniti/Tsiartsiani GRE [30] | 2-1 (19-21, 23-21, 15-8) | 0:51 |
37 | 27-Aug | 12:00 | 3 | Bansley/Pavan CAN [3] | Fendrick/Sweat USA [14] | 0-2 (18-21, 17-21) | 0:37 |
22 | 26-Aug | 11:50 | 2 | Fendrick/Sweat USA [14] | Arvaniti/Tsiartsiani GRE [30] | 1-2 (21-17, 14-21, 19-21) | 0:51 |
21 | 26-Aug | 11:50 | CC | Bansley/Pavan CAN [3] | Valjas/Broder CAN [19] | 2-0 (21-19, 21-16) | 0:37 |
6 | 26-Aug | 16:20 | 4 | Fendrick/Sweat USA [14] | Valjas/Broder CAN [19] | 2-0 (21-14, 21-15) | 0:32 |
5 | 26-Aug | 16:20 | CC | Bansley/Pavan CAN [3] | Arvaniti/Tsiartsiani GRE [30] | 2-0 (21-15, 21-17) | 0:37 |
Pool B | |||||||
36 | 27-Aug | 13:00 | CC | Kessy/Day USA [18] | Wloch/Stepien POL [31] | 2-0 (21-16, 21-12) | 0:33 |
35 | 27-Aug | 13:00 | 2 | Agatha/Barbara BRA [2] | Wang/Yue CHN [15] | 2-0 (21-16, 21-13) | 0:35 |
20 | 26-Aug | 15:10 | 2 | Wang/Yue CHN [15] | Wloch/Stepien POL [31] | 2-0 (21-15, 21-13) | 0:33 |
19 | 26-Aug | 15:10 | 4 | Agatha/Barbara BRA [2] | Kessy/Day USA [18] | 2-0 (21-15, 21-17) | 0:33 |
4 | 26-Aug | 11:00 | 2 | Wang/Yue CHN [15] | Kessy/Day USA [18] | 2-1 (29-27, 19-21, 15-11) | 0:59 |
3 | 26-Aug | 11:00 | CC | Agatha/Barbara BRA [2] | Wloch/Stepien POL [31] | 2-0 (21-15, 21-7) | 0:28 |
Pool A | |||||||
34 | 27-Aug | 12:00 | CC | Carol/Maria Clara BRA [17] | Trybula/Kloda POL [32] | 2-0 (21-11, 21-16) | 0:31 |
33 | 27-Aug | 12:00 | 2 | Larissa/Talita BRA [1] | Ukolova/Birlova RUS [16] | 2-0 (21-18, 21-13) | 0:34 |
18 | 26-Aug | 10:10 | CC | Ukolova/Birlova RUS [16] | Trybula/Kloda POL [32] | 2-0 (21-9, 21-11) | 0:26 |
17 | 26-Aug | 10:10 | 2 | Larissa/Talita BRA [1] | Carol/Maria Clara BRA [17] | 2-1 (21-14, 19-21, 15-11) | 0:47 |
2 | 26-Aug | 15:10 | 3 | Ukolova/Birlova RUS [16] | Carol/Maria Clara BRA [17] | 2-1 (19-21, 21-19, 15-9) | 0:48 |
1 | 26-Aug | 15:10 | CC | Larissa/Talita BRA [1] | Trybula/Kloda POL [32] | 2-0 (21-12, 21-12) | 0:25 |